Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  U Schulza - fotografia inscenizowana


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aby w aparatach Canon PowerShot sprawdzić, jaka wersja firmware'u jest obecna w aparacie, należy przygotować sobie odpowiednią kartę pamięci?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

U Schulza - fotografia inscenizowana
Dodał: Katarzyna Stodolska 16.11.2012
W dniu 19 listopada w Krakowie odbędzie się wernisaż fotografii duetu artystycznego Klisza Werk - Jakub Grzywak-Mariusz Kubielas. Prezentowane fotografie są częścią zestawu otwartego o roboczej nazwie U Schulza.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Prezentowane obrazy to fotografia inscenizowana, której inspiracją stała się twórczość literacka i plastyczna Brunona Schulza. Wszystkie obrazy czarno-białe są wykonane w tzw. fotografii czystej, bezpośredniej, czyli bez manipulacji zniekształcającej rzeczywistość za pomocą programów grafiki komputerowej. Wyjątek stanowi tylko jedna fotografia - Biały Mesjański Kruk, która jest kompilacją dwóch negatywów. Obrazować ma ona rozdrobnienie dorobku artystycznego Brunona Schulza, które nastąpiło wraz z Jego tragiczną śmiercią.

Ablucja - fot. Klisza Werk

Przedsięwzięcie jest realizowane od 2005 roku. Funkcjonujemy artystycznie w oparciu o własny entuzjazm penetrując spuściznę Brunona Schulza i jej okolice. Działalność prowadzimy dzięki pomocy wielu przyjaciół i wolontariuszy, których nasz pomysł zafascynował. Obecnie zrealizowaliśmy 45 fotografii z zestawu czarno-białego, stanowiących połowę przygotowanych do realizacji scenariuszy.

Bestie - fot. Klisza Werk

Drugi zestaw stanowią fotografie barwne opisujące działania przy zestawie zasadniczym i interpretujące niektóre nie pokazane w zestawie czarno-białym wydarzenia i detale. Fotografie te były prezentowane pierwszy raz publicznie w formie przeźroczy na spotkaniu z miłośnikami fotografii w styczniu 2011 r. w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, a także w trakcie Maratonu Fotograficznego w Teatrze Korez w Katowicach w lutym 2011 r. Jak się okazało zestaw barwny stał się znakomitym uzupełnieniem czarno-białego odpowiadając widzowi na wiele pytań z zakresu techniki i scenografii a także pokazując atmosferę fascynacji i radości tworzenia uczestniczących w tym projekcie ludzi. Fotografie można było zobaczyć również na wielu spotkaniach autorskich.

Kobieta i koń - fot. Klisza Werk
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.908s.