Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Tysiąc szklanek herbaty – zapiski z Jedwabnego Szlaku na Festiwalu TERRA


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Tysiąc szklanek herbaty – zapiski z Jedwabnego Szlaku na Festiwalu TERRA
Dodał: Marcin Pawlak 24.11.2011
Ania i Robb Maciąg – od kiedy się poznali przejechali rowerami ponad 22 tys. kilometrów po 19 krajach. Odwiedzili m.in. Chiny, Azję Centralną, Iran, Pakistan, Indie i Azję Południowo Wschodnią. O spotkaniach z dobrymi ludźmi w trakcie ośmiomiesięcznej rowerowej wyprawy Jedwabnym Szlakiem opowiedzą w sobotę, 3 grudnia o godz. 13.30 w ramach 11 edycji festiwalu TERRA prezentując pokaz slajdów pokaz slajdów pod tytułem: "Tysiąc szklanek herbaty – zapiski z Jedwabnego Szlaku"


Syria, Turcja, Iran, byłe republiki radzieckie, a w końcu Chiny. Podróż Jedwabnym Szlakiem zajęła im osiem miesięcy. Opowiedzą nam o przygodach, które przeżyli w jej trakcie, fantastycznych ludziach poznanych na trasie i rowerowym podróżowaniu. Nie zabraknie oczywiście zdjęć, filmów i anegdot.

Szosa Pamirska, Tadżykistan, fot. Ania i Robb Maciąg.

Ile to trwa? Kto tam mieszka? Jacy są ludzie którzy go zamieszkują? A czy tam jest ładnie? – tego wszystkiego dowiecie się na spotkaniu z Anią i Robertem

Właściciel sklepiku w Syrii, który nie chciał od nas żadnych pieniędzy za zakupy, fot. Ania i Robb Maciąg


Ania i Robb Maciąg
Ona urodzona w 1981 roku w Lwówku Śląskim. Ukończyła kierunek Turystyka i Rekreacja na PWSZ w Lesznie.Zwiedza świat na rowerze i fotografuje. Zafascynowana Azją i ludzką gościnnością. On urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Z wykształcenia – nauczyciel specjalny. Z pasji – podróżuje i fotografuje.

Ania i Robb Maciąg

Od kiedy się poznali przejechali rowerami ponad 22 tys. kilometrów po 19 krajach. Odwiedzili m.in. Chiny, Azję Centralną, Iran, Pakistan, Indie i Azję Południowo Wschodnią.
Robert jest autorem dwóch książek podróżniczych wydanych z serii Biblioteka Poznaj Świat oraz laureatem Travelera za podróż rowerową po Chinach. Wraz z Anią napisali kilkanaście artykułów dla różnych magazynów. Między innymi dla Rowertour, Poznaj Świat i National Geographic Traveler. W podróżach najbardziej pociągają ich spotkania z ludźmi i wielkie przestrzenie. Nigdy nie odmawiają zaproszeniom na lokalny ślub lub inne rodzinne święto. Uwielbiają fotografować twarze i pokonywać kolejne przełęcze. Oboje, na co dzień zajmują się m.in. fotoreportażem ślubnym. Więcej na www.ku-sloncu.org
TERRA - 11 Festiwal Slajdów Podróżniczych
Termin: 3-4 grudnia 2011
Lokalizacja: Kino Wisła, Plac Wilsona 2, Warszawa
Podczas jedenastej edycji festiwalu TERRA fotografujący podróżnicy opowiedzą o swoich wyprawach i pasjach w warszawskim kinie Wisła.

W programie: rodzinna podróż na Kubę, rowerowa wyprawa Jedwabnym Szlakiem, opowieść o australijskich Aborygenach, fascynująca przyroda wschodniej Polski, wędrówki po zachodniej Turcji, żeglarska ekspedycja po Arktyce, eksploracja mniej znanych Chin, odkrywanie tajemnic Sudanu.

Bilet wstępu na jeden pokaz - 15 zł, karnet na cały dzień - 45 zł
Przedsprzedaż przez Internet www.festiwalterra.pl do 30 listopada
oraz osobiście w kinie Wisła od 1 do 4 grudnia

Zobacz także:
Recenzja: Nieznane twarze Marilyn Monroe
Panoramy w fotografii podróżniczej
Fotografia podróżnicza - porady na dobry początek
Neutralne filtry szare połówkowe w fotografii krajobrazowej
MAKRO – kilka porad na dobry i... tani początek
Rajd Dolnośląski - warsztaty fotograficzne w wydaniu Akademii Nikona

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.783s.