Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Trwa światowy konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży "Zobacz więcej"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Trwa światowy konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży "Zobacz więcej"
Dodał: Marcin Kwiecień 11.08.2009
Zorganizowany przez firmę Airbus, National Geographic i ONZ światowy konkurs fotograficzny "Zobacz więcej" potrwa jeszcze przez niecały miesiąc.


Organizatorzy międzynarodowego konkursu fotograficznego "Zobacz więcej" ("See the Bigger Picture") trwającego od czerwca br chcą zachęcić dzieci na całym świecie do robienia zdjęć roślin i zwierząt, które można znaleźć dookoła nich. Aby poznawać naturę, nie trzeba wyruszać na dalekie wyprawy. Jeśli tylko dobrze się przyjrzeć, wiele gatunków roślin i zwierząt zaobserwować można tuż za progiem własnego domu. Nagrodą w konkursie jest wycieczka do Waszyngtonu dla pięciu laureatów i wizyta w siedzibie National Geographic, gdzie zwycięzcy będą mogli dowiedzieć się jeszcze więcej o świecie natury oraz spotkać się i porozmawiać z Joelem Sartore, fotografem pracującym dla tego czasopisma.


Aby wziąć udział w konkursie, należy zalogować się na stronie www.seethebiggerpicture.org i wysłać swoje zdjęcie za pomocą formularza lub drogą pocztową, jeśli ma postać odbitki. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Fotografie muszą być zgłoszone do konkursu przez rodziców lub prawnych opiekunów dzieci. Uczestnicy powinni przesłać jedno ujęcie, ich zdaniem najlepiej oddające ideę bioróżnorodności – np. przedstawiające ulubioną roślinę, zwierzę, owad lub cały ekosystem. W ocenie prac będą wzięte pod uwagę takie kryteria jak: kreatywność, jakość zdjęcia oraz koncepcja – wyrażenie idei bioróżnorodności. Konkurs zakończy się w dniu 8 września tego roku.
 
Za pomocą strony www.seethebiggerpicture.org czytelnicy dowiedzą się więcej o samej bioróżnorodności. Co miesiąc odkrywanych jest średnio około 1200 nowych gatunków i mimo że znanych jest już około 1,8 mln gatunków roślin i zwierząt, od 5 do 30 milionów nadal pozostaje dla nas tajemnicą.
 
Konkurs fotograficzny "Zobacz więcej" został zainaugurowany w czerwcu 2009 i zakończy się w dniu 8 września tego roku. Kampania ta została stworzona w celu szerzenia wiedzy o różnorodności biologicznej i ochronie zagrożonych ekosystemów wśród dzieci, ich rodzin i nauczycieli na całym świecie. Jest wspólną inicjatywą firmy Airbus, towarzystwa National Geographic Society oraz Sekretariatu Konwencji na rzecz różnorodności biologicznej i stanowi wsparcie kampanii "Zielona fala" (Green Wave), działającej na rzecz różnorodności biologicznej, i zapowiada Międzynarodowy Rok Bioróżnorodności przypadający na 2010 r.

Projekt Greeen Wave
Projekt "Green Wale", w ramach którego organizowany jest konkurs, to ambitny program o dużym zasięgu, uruchomiony przez Konwencję o Różnorodności Biologicznej ONZ. Jego celem jest podniesienie świadomości młodych ludzi – przyszłych decydentów – na temat znaczenia bioróżnorodności. Co roku 22 maja o godzinie 10:00 lokalnego czasu szkoły na całym świecie sadzą lokalne gatunki drzew. Jednocząc się w tym geście, wysyłają "zieloną falę" ze wschodu na zachód, dookoła planety. Więcej informacji dostępnych jest na stronie greenwave.cbd.int

Zasady konkursu "Zobacz więcej"
Konkurs fotograficzny "Zobacz więcej" potrwa do 8 września 2009 r. Do tego czasu każdy uczestnik może nadesłać jedno zdjęcie poprzez formularz na stronie www.seethebiggerpicture.org lub drogą pocztową. (data na stemplu pocztowym nie może być późniejsza niż 31 sierpnia; praca powinna dotrzeć do 8 września).
 
Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Fotografie muszą być zgłoszone do konkursu przez rodziców lub prawnych opiekunów dzieci. Zdjęcie powinno uchwycić ideę bioróżnorodności-może przedstawiać ulubioną roślinę, zwierzę lub owada a nawet cały ekosystem. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w listopadzie br.
 
Zdjęcia należy wykonać aparatem tradycyjnym lub cyfrowym; nie powinny być oprawione. Fotografie powinny spełniać poniższe kryteria:
  • Odbitki – kolorowe odbitki powinny mieć rozmiar minimum 12,5 x 17,5 cm, a maksymalnie 20 x 25 cm. Na odwrocie zdjęcia należy wpisać imię i nazwisko opiekuna i numer telefonu. Należy też dołączyć płytę CD ze zdjęciem oraz wypełniony formularz ze strony www.seethebiggerpicture.org. Przesyłkę należy wysłać na adres:
    See The Bigger Picture
    P.O. Box 26250
    Baltimore, MD 21210
    USA
  • zdjęcia przesłane cyfrowo – rozmiar 20 x 25 cm pionowo lub poziomo przy rozdzielczości 72 DPI, w formacie JPEG. Nazwa pliku powinna zawierać nazwisko opiekuna oraz temat: np. J.Kowalski.drzewo.jpg. Fotografie należy przesłać mailowo wraz z formularzem poprzez stronę www.seethebiggerpicture.org

Więcej informacji: www.seethebiggerpicture.org

Zobacz także:
Polacy nagrodzeni w konkursie Nikon Photo Contest International
Zaginione niebo – ogólnopolski konkurs fotograficzny
Konkurs "Rower jest wielce OK." rozstrzygnięty!
Konkurs Wykluczone! 2009 ogłoszony
Konkurs fotograficzny V edycji Doliny Kreatywnej
Pięciu zwycięzców konkursu "Uchwycić moment"
Konkursu "Ekologia w Obiektywie 2009" rozstrzygnięty!
Konkurs ''Dzieci odkrywają świat'' rozstrzygnięty!
Konkurs "Źródła inspiracji: Wodna pasja" rozstrzygnięty!
Konkurs "Zielono mi" rozstrzygnięty!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.383s.