Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Filmowy kurs fotografii Charliego Waite'a z aparatami Lumix


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Filmowy kurs fotografii Charliego Waite'a z aparatami Lumix
Dodał: Sebastian Kuniszewski 03.11.2009
Od początku listopada do aparatów kompaktowych Panasonic Lumix dołączany jest filmowy kurs fotografii prowadzony przez jednego z najlepszych na świecie fotografów krajobrazowych Charliego Waite'a. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów.


Firma Panasonic Polska ogłosiła promocję, w której do każdego aparatu kompaktowego dodawany będzie film na DVD pt. "Szkoła fotografowania nowoczesnym aparatem kompaktowym". Twórcą i bohaterem filmu jest jeden z najlepszych na świecie fotografów krajobrazowych – Charlie Waite. Promocja rozpoczyna się 1 listopada i potrwa do wyczerpania zapasów.
 
Charlie Waite jest obecnie jednym z najbardziej uznanych fotografów krajobrazu na świecie. Jego wyjątkowy styl pracy łaczy w sobie techniczną finezję i duchowe wyciszenie płynące z każdej fotografii. Efekty jego pracy można podziwiać na stronie charliewaite.com. Projekt "Szkoła fotografowania nowoczesnym aparatem kompaktowym" zrealizowany specjalnie dla Panasonic Polska to kolejna już przygoda Charliego z edukacją fotograficzną. Jest on bowiem założycielem prestiżowej szkoły fotografii Light and Land (www.lightandland.co.uk) oraz autorem kilkudziesięciu książek na temat fotografii.
 
Na trwającym 60 minut filmie Charlie Waite w prosty a jednocześnie bardzo atrakcyjny sposób pokazuje jak wykorzystać potencjał drzemiący w nowoczesnych aparatach kompaktowych. Omawia zasady kompozycji, oświetlania i kadrowania, których znajomość ma wymierny wpływ na jakość robionych zdjęć. Dzięki kilku zabiegom fotografujący mogą osiągnąć znakomite efekty a albumy ze zdjęciami już nigdy nie będą wyglądać tak samo."Od ponad 30 lat zajmuję się fotografią krajobrazów. Jest to dla mnie wielka przygoda, sposób odkrywania świata wokół mnie. Aparaty fotograficzne, które posiadam są mi bliskie, każdy z nich inspiruje mnie na swój sposób, każdy wymaga innego podejścia i sposobu patrzenia, dlatego też fotografowanie nigdy nie było dla mnie związane z jakimś konkretnym aparatem" – mówi Charlie Waite – "W przeszłości rozmiar aparatu miał znacznie większe znaczenie niż obecnie. Dzisiaj "oko" fotografa i jego podejście są cechami, które tworzą różnicę. Dla mnie aparat kompaktowy jest takim samym narzędziem jak każdy inny większy aparat".
 
"Aparaty fotograficzne stają się coraz bardziej zaawansowane technicznie, oferują coraz więcej możliwości. Z drugiej jednak strony użytkownicy często mają problem z ich wykorzystaniem a dobre zdjęcie to zawsze zasługa fotografa a nie aparatu" – mówi Marcin Kubiszak, Marketing Communications Manager w Panasonic Polska – "Wierzymy, że projekt "Szkoła fotografi" Charliego Waite’a wyzwoli potencjał w wielu posiadaczach aparatów cyfrowych i pozwoli im robić doskonałe zdjęcia".
 
Płyty z filmem będą dołączane do wszystkich pudełek z aparatami cyfrowymi Panasonic Lumix, dystrybuowanymi przez Panasonic Polska. Promocja startuje 1 listopada i potrwa do wyczerpania zapasów. Promocyjne zestawy będą oznaczone specjalną naklejką FILM DVD W PREZENCIE. Film dostępny jest w wersji z polskim lektorem i napisami.

Strona producenta: www.panasonic.pl

Zobacz także:
Nowa wersja LUMIX RAW Codec
Panasonic Lumix DMC-LX3 – firmware 2.1
Panasonic Lumix DMC-GF1 już dostępny w Polsce
Nowy firmware dla aparatów Lumix DMC-GH1, DMC-G1 oraz obiektywu 45–200 mm
Panasonic LUMIX G 20mm / F1.7 ASPH. – nowy, niezwykle jasny obiektyw systemu Micro 4/3
Panasonic Lumix DMC-GF1 – konkurencja dla PEN-a
TEST: Panasonic LUMIX DMC-G1 – kompakt z wymienną optyką po raz pierwszy

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.613s.