Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Spotkanie z Alexis Krasilovsky w Gdańskiej Galerii Fotografii


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Spotkanie z Alexis Krasilovsky w Gdańskiej Galerii Fotografii
Dodał: Marcin Pawlak 04.05.2011
5 maja w Gdańskiej Galerii Fotografii będzie można spotkać się z Alexis Krasilovsky, amerykańską reżyserką filmową, producentką, fotografką, holografistką, wykładowczynią uniwersytecką i pisarką.


Dzięki współpracy z 9.Gdańsk Doc Film Festival, American Corner Gdańsk i Amabasadą USA w Warszawie, Gdańska Galeria Fotografii zaprasza na wyjątkowe spotkanie i prezentację filmową w cyklu rozmów nie tylko o fotografii:

5 maja 2011, godz. 18.00
ALEXIS KRASILOVSKY artystka i reżyserka

Spotkanie i prezentacja wybranych filmów artystycznych z lat 1970-80 autorstwa znakomitej reżyserki, artystki, autorki ważnego obrazu Women behind the camera [Kobiety za kamerą] i Jurorki 9.Gdańsk Doc Film Festival Profesor Alexis Krasilovsky. W rozmowie akcentowane będą kwestie feministyczne i genderowe w jej twórczości. W spotkaniu uczestniczył będzie Attache Kulturalny Ambasady USA w Warszawie.

kadr z filmu: End of the Art World


w programie:
End of the Art World, 35 min., kolorowy, USA, 1971, oryginalna wersja językowa
Zrealizowany z poczuciem humoru zestaw wywiadów ze słynnymi artystami amerykańskimi. Zabiegi formalne filmu dopełniają informacji o osobistym stylu danego artysty, występują m. in. Andy Warhol, Robert Rauschenberg, Jasper Johns, Michael Snow, Nancy Spero, Roy Lichtenstein.
Some woman writers kill themselves, zestaw poematów wideo, recytowanych przez autorkę wierszy, zawiera Camp Terezin, What Memphis Needs, Exile, Epicenter .

Blood, 21 min., kolorowy, film artystyczny, USA, 1975 oryginalna wersja językowa
Pierwszy punkowy film o desperacji ludzi na ulicach Nowego Yorku. Zabawny, gorzki obraz młodych ludzi z klasy średniej eksperymentujących z używkami, pornografią i nielegalnym businessem.

Prof. Alexis Krasilovsky - reżyserka filmowa, producentka, fotografka, holografistka, wykładowczyni uniwersytecka, pisarka. Ukończyła filmoznawstwo w Yale University of California i Wydział Filmu i Grafiki Wideo w California Institute of the Arts. Jako niezależna reżyserka w pionierski sposób zastosowała holografię w montażu filmowym. W 1975 roku zrealizowała hologram Childbirth Dream prezentowany w najważniejszych muzeach świata, m.in. Georges Pompidou Center, w Paryżu. Jako szefowa założonej przez siebie firmy zrealizowała wiele filmów dokumentalnych, wideo-poematów i filmów o sztuce, m.in. Beale Street, Exile, What Memphis Needs, Blood oraz End of the Art Word z Andym Warholem i Robertem Rauschenbergiem. W 2007 roku zrealizowała swój najgłośniejszy obraz Women Behind The camera, dokument oparty na książce pod tym samym tytułem (Wydawnictwo, Praeger, 1997,USA) przedstawiający pracę kobiet filmowców w biznesie zdominowanym przez mężczyzn. Jej filmy prezentowane są przez Public Broadcasting Service i kanały edukacyjne, oraz wyświetlane w muzeach i na festiwalach w USA i za granicą. Alexis Krasilovsky jest obecnie profesorką na Wydziale Sztuki Filmowej i Telewizyjnej Kalifornijskiego Uniwersytetu Stanowego w Northridge, gdzie uczy produkcji filmowej i pisania scenariuszy. Wciąż pracuje nad własnymi filmami. Mieszka z synem w Los Angeles.

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona / proszę rezerwować pod nr tel 58 301 71 47 /


kuratorka programu: Małgorzata Taraszkiewicz-Zwolicka
współpraca: Justyna Gabriel, Natalia CyrzanGdzie: Muzeum Narodowe w Gdańsku,
Gdańska Galeria Fotografii
Grobla I 8/11, 80-834 Gdańsk tel. 58 301 71 47
www.muzeum.narodowe.gda.pl
ggf@muzeum.narodowe.gda.pl

Zobacz także:
Konkurs Cyberfoto 2011 rozstrzygnięty
Lightroom 3.4 i Camera Raw 6.4 dostępne w wersjach finalnych
Capture One w wersji 6.2
Fantasea FP7000 - obudowa podwodna dla Nikona Coolpix P7000
Wernisaż wystawy ''Medaliony – świat pod stopami''
Pierwszy pendrive Verbatim z USB 3.0
Vivitek D851 i D853W – wielozadaniowe projektory o wysokiej jasności

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.685s.