Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Ruszył konkurs Sony World Photography Awards 2009


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Dla potrzeb misji wahadłowca Discovery (STS-48) powstała specjalna, cyfrowa wersja analogowego Nikona F4?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Ruszył konkurs Sony World Photography Awards 2009
Dodał: Sebastian Kuniszewski 26.09.2008
Rozpoczęła się druga edycja konkursu fotograficznego Sony World Photography Awards 2009 poświęcona problematyce środowiska naturalnego. Swoje prace mogą zgłaszać zarówno fotografowie zawodowi jak i amatorzy.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »


Konkurs Sony World Photography Awards (WPA), zainaugurowany w 2007 roku. W poprzedniej edycji konkursu wzięło udział 70 tysięcy prac ze 178 krajów. Szeroki zakres kategorii – między innymi fotografia prasowa, sport, architektura czy moda – pozwala na aktywny udział zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.
 
Prace na tegoroczną edycję prestiżowego konkursu Sony można wysyłać w kilkunastu kategoriach do 31 grudnia 2008. Poza 12 kategoriami dla profesjonalistów i 9 dla amatorów, organizatorzy konkursu Sony World Photography Awards wprowadzili w tym roku nową kategorię, związaną z głównym tematem tegorocznego konkursu – ochroną środowiska naturalnego. Jest ona owocem nawiązania w tym roku współpracy z fundacją "Prince's Rainforest Project" (PRP fundacją założoną przez brytyjskiego następcę tronu, księcia Karola, dla ratowania lasów deszczowych).

Zwycięzca SWPA 2008 w kategorii Amatorzy oraz pierwsze miejsce w kategorii Portret – ''Barber'', fot. Arup Ghosh, Indie

Zawodowi fotografowie, którzy zdobędą nagrodę w kategorii "Prince's Rainforest Project", będą mieli szansę wziąć udział w finansowanym przez fundację projekcie tworzenia fotograficznej dokumentacji stanu lasów deszczowych na całym świecie. Amatorzy będą mogli zaproponować swoje zdjęcia jako ilustrację globalnej kampanii edukacyjnej i informacyjnej na temat ochrony środowiska.

Amatorzy, pierwsze miejsce SWPA 2008 w kategorii Architektura – ''Caracol'', fot. Emilio Jose Mariel, Hiszpania.

Nagrody w konkursie przyznaje World Photographic Academy, skupiająca niemal setkę największych światowych fotografów – są wśród nich między innymi Elliott Erwitt, Mary-Ellen Mark, Susan Meiselas, Bruce Davidson i Tom Stoddart – a także właścicieli galerii, przedstawicieli agencji artystycznych, krytyków i wydawców. Rolą członków Akademii jest promowanie najwyższej klasy fotografii i określanie standardów wyznaczających nagradzane prace.

Zawodowcy, pierwsze miejsce SWPA 2008 w kategorii Sport – ''Soccer Team'', fot. Robin Utrecht, Holandia'', fot. Moises Saman, Stany Zjednoczone
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.148s.