Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Sony A7R III – nowy pełnoklatkowy bezlusterkowiec z wymiennymi obiektywami


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony A7R III – nowy pełnoklatkowy bezlusterkowiec z wymiennymi obiektywami
Dodał: Przemysław Imieliński 26.10.2017
Sony wprowadza na rynek innowacyjny korpus o niewielkich wymiarach z pełnoklatkową matrycą o rozdzielczości 42,4 megapiksela, trybem zdjęć seryjnych o częstotliwości 10 kl./s i szybkim, precyzyjnym systemem AF.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Nowy A7R III odzwierciedla znaczący postęp w wydajności przetwarzania obrazu. Jest wyposażony w wykonany w technologii BSI, 42,4-megapikselowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R, wykonuje zdjęcia seryjne z imponującą szybkością do 10 kl./s przy pełnej automatyce ostrości/ekspozycji, utrwala piękne obrazy i filmy 4K o wysokiej jakości, cechuje się dużym, 15-stopniowym zakresem dynamiki oraz wysoką czułością, zapewnia redukcję szumów na poziomie niemal całego stopnia przysłony... W wyniku połączenia tych olbrzymich możliwości w zwartym, lekkim korpusie powstało niezwykle uniwersalne narzędzie dla zawodowych fotografów, wideofilmowców, twórców multimediów oraz innych użytkowników, którzy oczekują niezawodności, elastyczności i uniwersalności.

Nowy poziom jakości obrazu
Wykonany w technologii BSI przetwornik obrazu CMOS Exmor R o rozdzielczości 42,4 megapiksela ma konstrukcję "gapless on chip". Eliminuje ona przerwy między mikrosoczewkami, a w połączeniu z przeciwodblaskową powłoką przetwornika radykalnie poprawia efektywność przechwytywania światła, co przekłada się na dużą czułość, niski poziom szumu i szeroki zakres dynamiczny.

Sony A7R III – widok z przodu


W korpusie α7R III zastosowano nowy układ o dużej skali integracji, który praktycznie podwaja prędkość odczytu danych z przetwornika obrazu, oraz zmodernizowany procesor BIONZ X, około 1,8 raza wydajniejszy niż jego odpowiednik z modelu α7R II. Współpraca tych zaawansowanych podzespołów umożliwia szybsze wykonywanie zdjęć i zapewnia imponujący, 15-stopniowy zakres dynamiki przy małych czułościach, a także imponujący zakres czułości ISO: od 100 do 32 000 (który przy fotografowaniu można rozszerzyć do ISO 50–102 400). W rezultacie aparat doskonale spisuje się przy wszystkich ustawieniach i w każdych warunkach.

W celu zapewnienia maksymalnej rozdzielczości obrazu nowy model nie ma optycznego filtra dolnoprzepustowego. Zapis obrazu w 14-bitowym formacie RAW możliwy jest także podczas zdjęć seryjnych i w trybie bezgłośnej migawki. Innowacyjny, 5-osiowy system optycznej stabilizacji obrazu został zoptymalizowany do pracy z obrazami o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu umożliwia wydłużenie czasu otwarcia migawki nawet o 5,5 stopnia. Wartość ta stanowi światowy rekord efektywności kompensacji przez system stabilizacji obrazu. Nowością jest system migawki o małym poziomie wibracji. Zmniejsza ona ilość drgań i przeciwdziała zamazywaniu się obrazu we wszystkich trybach, również podczas zdjęć z szybkością 10 kl./s. Kolejną nowość stanowią ulepszenia zwiększające dokładność reprodukcji kolorów skóry.

Wydajny system AF oraz automatyczny dobór ustawień AF/AE w trybie zdjęć seryjnych
W innowacyjnym, bezlusterkowym korpusie α7R III zastosowano ulepszony system przetwarzania obrazu, który pozwala wykonywać nawet dziesięć 42,4-megapikselowych fotografii na sekundę – z pełną automatyką ostrości i ekspozycji. W jednej serii można utrwalić do 76 obrazów JPEG/RAW lub do 28 obrazów RAW bez kompresji. Szybki tryb 10 kl./s działa zarówno przy korzystaniu z migawki mechanicznej, jak i trybu całkowicie bezgłośnego fotografowania. Dostępny jest również tryb zdjęć seryjnych z podglądem na żywo minimalnie opóźnionego obrazu w wizjerze lub na ekranie LCD: maksymalna szybkość wynosi wówczas 8 kl./s. Używając tych funkcji, można niezwykle dokładnie uchwycić i szczegółowo pokazać nawet najszybszy ruch i najbardziej ulotne momenty.

Sony A7R III – widok z boku


Dla dodatkowej wygody, w trakcie zapisywania na kartę pamięci serii złożonych z dużej liczby zdjęć działa wiele głównych funkcji aparatu, takich jak przyciski "Fn" (funkcji) i menu, wyświetlanie obrazów, narzędzie do oceniania obrazów oraz kilka innych funkcji ułatwiających porządkowanie zdjęć bezpośrednio po ich wykonaniu.
 
Jeśli scena jest oświetlana lampami jarzeniowymi lub innymi źródłami światła sztucznego, użytkownik może włączyć funkcję Anti-flicker. Aparat α7R III automatycznie wykrywa wówczas częstotliwość migotania światła i odpowiednio dostosowuje czas otwarcia migawki, ograniczając wpływ migotania na rejestrowany obraz. W rezultacie zmniejsza się ryzyko problemów z ekspozycją lub kolorystyką, występujących czasem u góry lub dołu zdjęć zrobionych przy krótkim czasie migawki.

Sony A7R III – widok z góry


Zmodernizowany system ustawiania ostrości w korpusie α7R III zawiera 399 umieszczonych w płaszczyźnie ogniskowej pól AF z detekcją fazy, które pokrywają około 68% powierzchni obrazu w kierunku poziomym i pionowym. Dostępnych jest też 425 pól AF z detekcją kontrastu – o 400 więcej niż w aparacie α7R II. Przy słabym oświetleniu ten zaawansowany system ustawia ostrość około dwóch razy szybciej niż w modelu α7R II; dwa razy dokładniej działa też śledzenie ostrości. Około dwóch razy bardziej efektywna jest ponadto ceniona funkcja "AF priorytet oczu", z której można korzystać również przy fotografowaniu obiektywem z mocowaniem typu A zamontowanym na adapterze.
 
Wiele ulepszeń pojawiło się w funkcjach ustawiania ostrości. W trybie "Powiększenie" działa obecnie system AF, a przy pracy z obiektywami z mocowaniem typu A można używać pól AF z detekcją fazy, znajdujących się w płaszczyźnie ogniskowej. Dodano też przycisk "AF On", dżojstik do szybkiego wybierania pól ostrości, funkcję dotykowego ustawiania ostrości i inne.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.289s.