Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Sandisk i Toshiba wspólnie produkują moduły pamięci flash


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sandisk i Toshiba wspólnie produkują moduły pamięci flash
Dodał: Jarosław Zachwieja 20.02.2008
Dwaj potentaci rynku elektronicznego założyły spółkę, której pierwszym zadaniem będzie budowa nowoczesnej fabryki układów NAND Flash.


Firmy Toshiba Corporation i SanDisk poinformowały dziś, że podpisały niewiążący list intencyjny w sprawie założenia nowej spółki produkcyjnej i zbudowania nowej fabryki 300-milimetrowych wafli krzemowych, która ma wzmocnić pozycję rynkową obu firm i zaspokoić przewidywany popyt na pamięć NAND flash. Firmy wybiorą teraz lokalizację fabryki, jej budowa ma się rozpocząć w 2009 roku, a rozpoczęcie produkcji jest planowane na 2010 rok.
 
Pięćdziesiąt procent mocy produkcyjnej nowej fabryki będzie przeznaczone na potrzeby wspólnego przedsięwzięcia. W ramach spółki obie firmy podzielą się równo produkcją wafli oraz kosztami wyposażenia fabryki. Pozostałe 50% mocy produkcyjnej będzie zarządzane przez firmę Toshiba, a połowa produkcji będzie dostarczana firmie SanDisk na zasadzie zobowiązania do odbioru. Toshiba i SanDisk mają podpisać ostateczną umowę w dalszej części 2008 r.
 
Ruch ten nie dziwi, jeżeli weźmiemy pod uwagę, iż pamięci flash stają się jednym z najważniejszych nośników danych dla elektronicznych urządzeń przenośnych i nie tylko. W przemyśle fotograficznym znamienne było pojawienie się w ubiegłym roku modelu Sony DSC-T2 – pierwszego aparatu kompaktowego wyposażonego w 4 GB wbudowanej pamięci. Również pojemności kart pamięci ciągle się zwiększają: nośniki 16-gigabajtowe, które pięć lat temu jako nowość produkowana na zamówienie kosztowały 20 tysięcy złotych dziś można kupić za niecałe 600, a na horyzoncie widać już karty 32-gigabajtowe. Czy czeka nas nadejście chwili, w której do aparatów cyfrowych nie trzeba będzie kupować kart pamięci? Czas pokaże.

Strony WWW: www.sandisk.com, www.toshiba.com

Zobacz także:
Kingston SDHC 16 GB i inne akcesoria
SanDisk wprowadza na rynek osadzone pamięci flash o pojemności 16 GB
Delkin ImageRouter – "przemysłowy" czytnik kart CF
SanDisk Ultra II – nowe pojemności i większa szybkość działania

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.51s.