Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Sandisk ExtremeFFS – wydajny system zarządzania pamięcią flash


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sandisk ExtremeFFS – wydajny system zarządzania pamięcią flash
Dodał: Sebastian Kuniszewski 06.11.2008
Firma Sandisk przedstawiła dzisiaj nowy system zarządzania pamięcią flash ExtremeFFS, który zwiększy m.in. wydajność oraz trwałość danych zapisanych na dyskach SSD.


Firma SanDisk Corporation przedstawiła zaawansowany system plików flash dla dysków SSD (Solid-State Drive), który znacznie zwiększa ich wydajność i niezawodność w zastosowaniach komputerowych. Ten opatentowany system zarządzania pamięcią flash o nazwie ExtremeFFS, może przyspieszyć swobodny zapis danych nawet stukrotnie w porównaniu z istniejącymi systemami plików. Według zapowiedzi nowość pojawi się w produktach firmy SanDisk już w 2009 roku.
 
ExtremeFFS wykorzystuje algorytm oparty na stronach, co oznacza, że nie ma stałego sprzężenia między logiczną i fizyczną lokalizacją danych. W momencie gdy zapisywany jest sektor danych, dysk SSD umieszcza go w najbardziej efektywnym miejscu. Rezultatem jest nawet stukrotne zwiększenie wydajności zapisu swobodnego, a także zwiększenie ogólnej trwałości urządzenia.
 
System plików ExtremeFFS ma całkowicie nieblokującą się architekturę, w której wszystkie kanały NAND mogą operować niezależnie - jedne odczytują dane, a inne zapisują je i odzyskują pamięć. Innym kluczowym elementem systemu ExtremeFFS jest lokalizacja treści oparta na częstotliwości użycia, która pozwala systemowi "nauczyć się" wzorców zachowań użytkownika i z czasem rozmieszczać dane w taki sposób, aby zmaksymalizować wydajność i trwałość produktu.
 
Nowe jednostki wydajności i trwałości
Ponieważ wydajność klasycznych dysków twardych jest mierzona w obrotach na minutę (revolutions per minute, RPM), dyski SSD potrzebują podobnego wskaźnika wydajności. Nowa jednostka vRPM, która określa liczbę wirtualnych obrotów na minutę, pozwoli użytkownikom na dokładne i proste porównywanie wydajności dysków SSD z dyskami twardymi. "Wartość vRPM odpowiada na pytanie: jak szybko musiałby kręcić się dysk twardy, aby osiągnąć poziom wydajności stacji SSD w komputerze klienckim?". Sandisk przewiduje, że w przyszłym roku dyski SSD będą czterokrotnie wydajniejsze niż bieżąca generacja i niemal sześciokrotnie szybsze od najnowocześniejszych 2,5-calowych dysków twardych.
 
Oprócz wskaźnika vRPM SanDisk zaproponował również jednostkę długoterminowej trwałości danych LDE (Long-Term Data Endurance), która określa niezawodność produktu w postaci liczby. LDE reprezentuje łączną liczbę zapisów danych podczas cyklu życia dysków SSD.

Więcej informacji: www.sandisk.com

Zobacz także:
Karty Verbatim SDHC Video HD
Praktyczna przejściówka z kart SD/SDHC na Compact Flash
Czytnik kart pamięci i stacja dokująca HDD w jednym
Znane ceny kart Memory Stick PRO-HG Duo HX
Fujifilm przeprasza się z kartami SecureDigital
Kodak 16 GB SDHC – uzupełnienie oferty
Nowe karty CF Professional Lexara mają wydajność 233x
Karta Sandisk Extreme IV CF o zwiększonej wydajności
Nowa linia dysków twardych Seagate FreeAgent
Nowe karty pamięci Lexar Platinum
SanDisk Extreme III CF 32GB – szybka i pojemna
HyperDrive COLORSPACE O – fotobank z wymiennym dyskiem
Sony Memory Stick PRO-HG Duo HX – nowa linia kart
Verbatim MediaStation - z dysku prosto na ekran TV
SanDisk Extreme III 30MB/s Edition

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.959s.