Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Samsung SCH-V960 – pierwsza komórka z optycznym dżojstikiem


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Samsung SCH-V960 – pierwsza komórka z optycznym dżojstikiem
Dodał: Przemysław Imieliński 22.12.2006
Samsung Electronics zaprezentował pierwszy na świecie telefon komórkowy wyposażony w optyczny dżojstik. Ruchy palców użytkownika tej komórki odczytywane są przez sensory optyczne – jest to zatem odejście od dotychczasowej koncepcji czterokierunkowego menu nawigacyjnego na rzecz dowolnego wyboru kierunku w zakresie 360 stopni.


Choć informacja ta nie ma bezpośredniego związku z tematyką naszego serwisu, prezentujemy ją ze względu na potencjalną możliwość wykorzystania tej technologi do zwiększenia komfortu obsługi aparatów fotograficznych.
 
Użytkownik modelu V960 umieszcza palec na optycznym dżojstiku i porusza kursorem przypominającym wskaźnik myszy na ekranie komputera, wybierając w ten sposób pozycje z menu telefonu. W ten sposób uzyskuje on dostęp do najczęściej używanych funkcji, takich jak album fotograficzny, wiadomości i menu muzyczne, wybierając je podobnie jak ikony na pulpicie komputerowego systemu operacyjnego. Ruchy palców użytkownika odczytywane są przez sensory optyczne – jest to zatem odejście od dotychczasowej koncepcji czterokierunkowego menu nawigacyjnego na rzecz dowolnego wyboru kierunku w zakresie 360 stopni.

Optyczny dżojstik ułatwia sterowanie funkcjami modelu Samsung SCH-V960. Czy kiedyś taki sensor ma szansę pojawić się w aparatach fotograficznych – być może byłby to sposób na wygodniejsze aktywowanie wybranego pola autofokusa.

Samsung V960 wyposażony jest także w sensor oświetlenia zewnętrznego, sterujący automatycznym ustawianiem intensywności podświetlenia ekranu LCD i klawiatury. Dzięki tej funkcji telefon nie męczy oczu użytkownika w ciemności i oszczędza energię, efektywniej wykorzystując jej zapas. V960 ma też wbudowany aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 megapikseli oraz moduły GPS i Bluetooth.
 
Model V960 pojawi się na rynku koreańskim pod koniec grudnia 2006 roku.

Dane techniczne telefonu SCH-V960
 
Standard: CDMA 2000 1X EVDO
Aparat fotograficzny: aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 megapikseli
Wyświetlacz: 2,12”; 240 x 320 pikseli; TFT 262 tys. kolorów
Funkcje: dżojstik optyczny, MP3/VOD/MOD, sensor oświetlenia zewnętrznego, Bluetooth/USB, przeglądarka dokumentów
Pamięć: pamięć zewnętrzna microSD
Wymiary: 97 x 47,5 x 18,6 mm
Waga: 102 g

Strona producenta: www.samsung.com
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.305s.