Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  SANYO PLV-Z5 – teraz taniej i z zapasową lampą


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

SANYO PLV-Z5 – teraz taniej i z zapasową lampą
Dodał: Przemysław Imieliński 31.05.2007
Projektor SANYO PLV-Z5 można teraz kupić w nowej niższej cenie detalicznej – 4999 zł z VAT z zapasową lampą w cenie.


SANYO PLV-Z5 to projektor pracujący w technologii 3LCD, który w swojej klasie oferuje wysoki kontrast i jasność. Dzięki nowatorskiej technologii urządzenie oferuje wrażenia niewiele odbiegające od kinowych, a przy tym cechuje się dobrym stosunkiem ceny do jakości.
 
"Projektor SANYO PLV-Z5 to urządzenie o dobrych parametrach, które zaspokoi potrzeby nawet bardzo wymagającego użytkownika – informuje Tomasz Kliczkowski Przedstawiciel SANYO na Europę Środkowo-Wschodnią. Opinię tę potwierdza wybór wielu Polaków, który daje temu modelowi drugą pozycję wśród najlepiej sprzedających się projektorów tego segmentu, jaką SANYO PLV-Z5 uzyskał na polskim rynku w I kw. 2007 roku."

Wysoka rozdzielczość na miarę
HDTV to przyszłościowy standard, który zapewnia znacznie lepszą jakość obrazu. Przy rozdzielczości 1280 x 720 pikseli w formacie 16:9 projektor PLV-Z5 idealnie nadaje się do wyświetlania fascynujących obrazów w pełnej jakości HD. Drugie wejście HDMI sprawia, że urządzenie jest bardzo elastyczne. Wszystkie cyfrowe formaty danych mogą być przesyłane z odbiorników HDTV i odtwarzaczy DVD z maksymalną jakością i szybkością bez przełączania kabli. Ponadto projektor jest wyposażony w wejście HDMI z zabezpieczeniem przed kopiowaniem oraz dodatkowe analogowe i cyfrowe wejścia wideo, które bez żadnych problemów przetwarzają formaty HD. Tak więc PLV-Z5 z nawiązką spełnia wszystkie kryteria, jakie musi spełniać sprzęt oznaczony logo "HD ready".


Dzięki wielu regulowanym ustawieniom projektor PLV-Z5 można szybko i łatwo dostroić do bardzo szerokiej gamy warunków zewnętrznych. Funkcja poziomego i pionowego przesuwania obiektywu (Lens Shift) pozwala na rzutowanie obrazu w najbardziej dogodny sposób, w zależności od warunków panujących w danym pomieszczeniu. Przesuwanie odbywa się bez najmniejszej utraty jakości obrazu. Cyfrowa korekcja zniekształceń trapezowych (w zakresie +/–20 stopni) eliminuje deformacje obrazu, kiedy nie jest on rzutowany pod kątem prostym. W małych pomieszczeniach, w których odległość między projektorem a ekranem jest niewielka, szerokokątny obiektyw z dwukrotnym powiększeniem zapewnia wielkoformatowy obraz, pozwalając poczuć się tak jak w sali kinowej.

Prawdziwa iluminacja
Dzięki jasności 1100 lumenów (z jednorodnością rzędu 85%) nowy projektor PLV-Z5 zapewnia żywy obraz w każdym salonie. Stosunek kontrastu 10 000:1 przewyższa i tak imponujące parametry poprzednika. Nawet w pełnym świetle dziennym przejścia między obszarami ciemnymi a jasnymi są ostre i wyraźne – dokładnie tak jak w kinie. Kontrast jest jeszcze bardziej zoptymalizowany dzięki funkcji podwójnej przysłony: jedna automatyczna przesłona obiektywu, która niezależnie dostraja się do bieżącej zawartości obrazu, jest umieszczona bezpośrednio przed lampą; druga znajduje się przed obiektywem i może być regulowana przez użytkownika za pomocą pilota. Dzięki temu światło słoneczne jest nie tylko jasne, ale i ciepłe, a nieskończona pustka kosmosu głęboko czarna, a nie szara.


Ponadto 12-bitowe przetwarzanie koloru, które pozwala uzyskać 10,7 miliarda barw, generuje bardzo szczegółowe obrazy z większą głębią koloru i niezwykle naturalnymi, realistycznymi odcieniami. Funkcja zarządzania kolorem (3D Colour Management) umożliwia niezależną korekcję każdej barwy.

Najwyższa jakość obrazu we własnym domu
W trybie ECO nowy projektor PLV-Z5 wytwarza ledwo słyszalny szum na poziomie 22 dB. Praktycznie żaden inny projektor kina domowego nie oferuje niższego poziomu szumu, co stanowi kolejną przewagę PLV-Z5 nad wieloma konkurencyjnymi urządzeniami. Kombinacja rozwiązań mechanicznych i elektronicznych zapewnia optymalne chłodzenie projektora. Bardzo duży wentylator przesuwa więcej powietrza przy niższej liczbie obrotów.
 
Nawet jeśli projektor jest zamontowany na stałe przy suficie, konserwacja i czyszczenie nie przysparzają żadnych problemów. Pokrywa obiektywu zamyka się automatycznie, aby chronić go przed kurzem i zadrapaniami. Ponadto na dole obudowy znajdują się niewielkie otwory, które pozwalają usunąć kurz z wnętrza urządzenia za pomocą małej dmuchawy (dołączanej do projektora).
 
Nowo zaprojektowany, intuicyjny system menu oraz przyjazny dla użytkownika, podświetlany pilot – a także trzyletnia gwarancja – sprawiają, że nawet początkujący posiadacze zestawów kina domowego będą cieszyć się swoim sprzętem przez długie lata.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia z dodatkową zapasową lampą to 4 999 zł. Wszystkie projektory firmy SANYO objęte są 3-letnią gwarancją producenta, ewentualne naprawy realizowane są w trybie door-to-door, czyli przesyłka kurierska od klienta do serwisu i z powrotem na koszt serwisu. Gwarancja na lampę wynosi 90 dni / 300 h.

Dane techniczne:
Dane techniczne rzutnika SANYO PLV-Z5
Panel 3 x 0,7" TFT p-Si (16:9)
Lampa 145 W UHP (LMP-94)
Jasność 1100 lumenów ANSI
Żywotność lampy 2000 godz. (tryb normalny), 3000 godz. (tryb Eco)
Poziom szumu wentylatora 22 dB (tryb Eco)
Obiektyw standardowy F = 2,0–3,0/f = 21,3–42,6 mm
Współczynnik odległości 1,36–2,76:1
Odległość od ekranu 1,2–9,2 m (odległościomierz do dokładnego obliczania optycznych parametrów rozm. obrazu i odległości można znaleźć na stronie www.sanyo.de)
Kontrast 10000:1
Rozdzielczość w pikselach 1280 x 720 (HDTV)
Rozdzielczość pozioma 400 linii TV
Równomierność oświetlenia 85%
Szerokość pasma 100 MHz, poziomo 80 kHz, pionowo 100 Hz
Systemy kolorów PAL, SECAM, NTSC, NTSC4.43, PAL-M/N
Złącza Wejście 1: D-Sub15 (RGB/SCART-RGB) Wejście 2: HDMI Wejście 3: HDMI Wejście 4: 1 x Cinch (kompozytowe) Wejście 5: Mini DIN 4-stykowe (S-Video) Wejście 6: 3 x Cinch (Y-Pb/Cb-Pr/Cr) Wejście 7: 3 x Cinch (Y-Pb/Cb-Pr/Cr) Złącze sterowania: Mini DIN 8-stykowe (kompatybilne z RS232)
Audio brak
Korekta zniekształceń trapezoidalnych pionowa +/– 20 stopni
Odchylenie obiektywu / stosunek góra/dół ręczne, 1 x wysokość obrazu w górę/dół, 1/2 szerokości obrazu w lewo/prawo
Sygnały HDTV 480i/480p/575i/576p/720p/1035i/1080i/1080p (tylko przez wejście HDMI)
Kompatybilność z komputerem XGA/S-VGA/VGA
Zoom / Ostrość ręczny/ręczna
Zużycie energii 210 W/100–240 V
Gwarancja 3 lata
Wymiary 382 x 126,8 x 304,3 mm
Waga 5 kg
Wyposażenie standardowe pPilot bezprzewodowy (podświetlany) z baterią, kabel zasilający (2 m), kabel wideo (Cinch x 1), podręcznik, pompka próżniowa
Wyposażenie opcjonalne kabel SCART/VGA
Obiektywy podwójna optyka z obiektywem szerokokątnym o zmiennej ogniskowej


Cena: 4999 zł
Gwarancja: 3 lata
Strona producenta www.sanyo-polska.pl

Zobacz także:
NEC SpectraView LCD 2690 – 26-calowy monitor graficzny z ekranem panoramicznym
BenQ W500 – projektor z… dżojstikiem
BenQ FP93GP – 19-calowy monitor z kontrastem 1300:1
Wacom Bamboo – niedrogi tablet formatu A6
LaCie 526 – monitor LCD wyświetlający 95 proc. barw Adobe RGB
SANYO PLC-XW55 – tani projektor do domowych pokazów
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.437s.