Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Redrock DSLR Bundle – zamień lustrzankę w kamerę filmową


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Redrock DSLR Bundle – zamień lustrzankę w kamerę filmową
Dodał: Jarosław Zachwieja 27.10.2008
Dzięki najnowszemu produktowi firmy Redrock Micro właściciele lustrzanek Canon EOS 5D Mark II oraz Nikon D90 będą mogli przekształcić je w pełnoprawne filmowe kamery 35 mm (lub prawie 35 mm).


Co łączy najnowsze lustrzanki cyfrowe Canon EOS 5D Mark II oraz Nikon D90? Jest to możliwość rejestrowania ujęć filmowych w formacie HD. Sprawia to, że nabywcy tych aparatów (zwłaszcza pełnoklatkowego EOS'a) uzyskali jednocześnie dostęp do wysokiej jakości kamer wideo z wymienną optyką. Właściwość ta już teraz zaczyna być wykorzystywana przez drobnych producentów kina niezależnego, którzy próbują swoich sił w wykorzystywaniu lustrzanek do realizacji swoich dzieł filmowych.
 
Firma Redrock Micro, specjalizująca się w opracowywaniu i produkcji akcesoriów dla tej grupy docelowej dostrzegła w tym szansę na zrobienie dobrego interesu. Aparatom tym bowiem brakuje tylko jednej, za to bardzo istotnej cechy, aby stanowiły dla filmowców wygodne narzędzie – nie są one kamerami. Zestaw o nazwie DSLR Bundle ma na celu zamienienie "zwykłej" lustrzanki cyfrowej w pełnoprawną kamerę filmową.


DSLR Bundle to spore urządzenie, wewnątrz którego mocowana jest lustrzanka. Jego zadaniem jest przystosowanie aparatu do potrzeb operatora filmowego. W skład tej "adaptacji" wchodzą następujące elementy funkcjonalne:
  • Odpowiednie wyważenie całego zestawu zgodnie z wymaganiami operatorów oraz statywów dla kamer
  • Zapewnienie zgodności całego urządzenia z obowiązującym w przemyśle kinematograficznym szynowym systemie mocowania kamer i akcesoriów 15 mm.
  • Dodanie uchwytu do ujęć z niskiej perspektywy oraz modułu do wygodnego filmowania naramiennego
  • Opracowanie systemu typu Follow Focus umożliwiającego bardzo precyzyjną regulację ostrości niezależnie od obiektywu za pomocą dużego i płynnie poruszającego się pierścienia.
  • Duża i łatwo demontowalna osłona przeciwsłoneczna ułatwiająca wymianę obiektywów.W chwili obecnej nieznana jest cena całego zestawu. Jednak producent zapewnia, iż będzie ona dostępna jeszcze przed końcem października w katalogu dostępnym na internetowej stronie firmowej. Zapewne nie będzie ona niska, jednak i tak atrakcyjniejsza (co najmniej o kilka zer) niż najprostsza nawet cyfrowa kamera 35 mm z wymienną optyką. Nawet wówczas, gdy doliczymy do tego lustrzankę i wysokiej klasy obiektyw.

Cena: nieustalona
Strona producenta: www.redrockmicro.com

Zobacz także:
Instrukcja dla Canona EOS 5D Mk II dostępna w Internecie
Sony, Canon i Panasonic na liście 100 najlepszych marek
Sony otwiera program dla profesjonalistów
DL28 - średnioformatowy mariaż Mamiyi i Leafa
Sony BRAVIA VPL-VW80 – FullHD dla bardzo wymagających

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.634s.