Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Przesiądą się na komórki


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Przesiądą się na komórki
Dodał: Marcin Pawlak 07.02.2007
Znany producent optyki Schneider Kreuznach, przeprowadził na trzech kontynentach badania na temat przyszłości rynku aparatów wbudowanych w telefony komórkowe.W ramach badań przeprowadzono około 1000 wywiadów z użytkownikami (w USA, Niemczech, Indiach i Chinach) zarówno klasycznych aparatów cyfrowych, jak i tych wbudowanych w komórki. Efekty owych badań są nader interesujące.
Pod pewnymi warunkami, aż 43 procent respondentów gotowych jest zamienić cyfraka na aparat wbudowany w komórkę, a jedynie 32 procent zdecydowanie woli "normalny" aparat. Użytkownicy mieszkający w Indiach i Chinach są przy tym dużo bardziej otwarci na nowinki – aż ośmiu na dziesięciu jest gotowych wyobrazić sobie, że w przyszłości do wykonywania zdjęć wykorzystywać będą wyłącznie komórki.
Podczas gdy w Indiach i Chinach ponad połowa pytanych osób (odpowiednio 60 i 52%) wykonuje zdjęcia kilkakrotnie w ciągu tygodnia, w USA jest to 26%, a w Niemczech jedynie 12%. W tym ostatnim przypadku mamy również do czynienia z największym udziałem osób niekorzystających z aparatu wbudowanego w komórkę – 59%. Wyraźnie pokazuje to, jak wielkie różnice dzielą poszczególne rynki, i dlaczego niektóre hity pochodzące z Japonii czy Korei są w Europie kompletnym niewypałem lub przyjmują się nader opornie (i vice versa).
Przeprowadzone przez Schneidera badania wykazały również, że niezależnie od regionu, jakość zdjęć oferowana przez komórki jest wciąż uważana za niezadowalającą. Jest to przyczyną, którą respondenci z wszystkich czterech krajów podawali jako jeden z głównych powodów nie korzystania z aparatów wbudowanych w komórki.
Oczywiście, większość producentów dostrzegła już tę prawidłowość i czyni kroki w kierunku poprawy jakości rejestrowanych zdjęć. Chociaż zwykle jest to po prostu zwiększenie rozdzielczości matrycy, jednak coraz częściej producenci dostrzegają potrzebę montowania wyspecjalizowanych, wysokiej jakości obiektywów.

Źródło: www.schneiderkreuznach.com
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.303s.