Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Pierwszy monitor EIZO do pracy z kolorem w rozdzielczości 4K


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Pierwszy monitor EIZO do pracy z kolorem w rozdzielczości 4K
Dodał: Przemysław Imieliński 21.11.2014
EIZO wprowadza do sprzedaży ColorEdge CG318-4K – 31-calowy monitor w rozdzielczości 4K (4096 x 2160) zgodnej ze specyfikacjami organizacji Digital Cinema Initiatives (DCI).


ColorEdge CG318-4K został stworzony z myślą o zastosowaniach w mediach i przemyśle rozrywkowym (np. w kinie i telewizji), gdzie coraz częściej używa się wysokich rozdzielczości, co wymaga odpowiednich rozwiązań do wyświetlania obrazów 2D, 3D CGI i efektów specjalnych oraz do przeprowadzania fotomontaż i korekcji kolorów. Monitor może stanowić zarówno narzędzie edycji, jak i punkt odniesienia. Świetnie nadaje się też dla profesjonalistów z dziedziny fotografii i druku, którzy potrzebują monitora o wysokiej rozdzielczości i gęstości pikseli.

Eizo ColorEdge CG318-4K – widok z przodu


ColorEdge CG318-4K wyposażono w panel LCD z technologią IPS, podświetleniem LED i szeroką gamą kolorów, która odtwarza 98% przestrzeni kolorów DCI-P3 i 99% przestrzeni kolorów Adobe RGB. Monitor ma także szerokie kąty widzenia (178°) i umożliwia ustawienie jasności na maksymalnym poziomie 350 cd/m2. Kontrast 1500:1 pozwala na zachowanie głębi ciemnych tonów nawet przy patrzeniu na ekran z boku.
 
ColorEdge CG318-4K ma wbudowany czujnik pozwalający na wygodną, automatyczną kalibrację. EIZO oferuje także dwa dedykowane programy do kalibracji, ColorNavigator NX i ColorNavigator 6, które dają możliwość ustawienia docelowych wartości jasności, krzywej gamma czy punktu bieli oraz wygenerowania profilu ICC. Dołączone do monitora oprogramowanie ColorNavigator 6 jest przeznaczone dla indywidualnych użytkowników potrzebujących dodatkowych funkcji, takich jak ręczne dopasowanie właściwości skalibrowanego monitora. Z kolei ColorNavigator NX, dostępny do pobrania za darmo na stronie www.eizoglobal.com, jest skierowany do firm i organizacji, które chcą scentralizować proces kontroli jakości swoich monitorów.

Zarządzanie kolorem dla modelu CG318-4K i innych wybranych modeli z serii ColorEdge jest możliwe dzięki oprogramowaniu ColorNavigator Network. Jest to bezpieczne rozwiązanie oferujące usługi hostingowe w chmurze, pozwalające administratorom przeprowadzać kontrolę jakości monitorów klienckich ColorEdge z zainstalowaną aplikacją ColorNavigator NX.
 
Korzystając z programów ColorNavigator Network i ColorNavigator NX, administratorzy mogą zautomatyzować proces kalibracji i kontroli jakości wszystkich monitorów z serii ColorEdge znajdujących się w jednej lub wielu lokalizacjach. Pozwala to zaoszczędzić setki tysięcy godzin rocznie, zapewniając przy tym wierne odtworzenie kolorów na wszystkich monitorach ColorEdge.

Eizo ColorEdge CG318-4K – widok z tyłu


CG318-4K jest jednocześnie praktyczny i miły dla oka – jego zgrabna obudowa sprawia, że doskonale wygląda w środowisku pracy. Wyposażono go w podświetlane przyciski LED (przydatne w słabo oświetlonych pomieszczeniach), rączkę do przenoszenia monitora, uchwyt na kable z tyłu obudowy oraz trzy porty USB downstream z boku. Ma również ergonomiczną stopkę z zakresem regulacji wysokości 149 mm, możliwością nachylenia 40° (-5° – 35°) i obrotu 344°.
 
Monitor wyposażono w dwa wejścia DisplayPort (1.2) oraz dwa złącza HDMI. Wejścia DisplayPort obsługują natywną rozdzielczość 4096 x 2160 z częstotliwością odświeżania 60 Hz, a wejścia HDMI z częstotliwością odświeżania 30 Hz.

ColorEdge CG318-4K oferuje także funkcje szczególnie przydatne przy edycji wideo i postprodukcji. Jedną z nich jest tabela LUT 3D, dopasowująca każdy kolor z tabeli RGB z osobna. Z kolei ColorNavigator NX daje możliwość emulacji filmu – korzystając z tabeli LUT 3D, twórcy mogą przekonać się, jak będzie wyglądał ich produkt dla odbiorcy końcowego.

Eizo ColorEdge CG318-4K – porównanie rozdzielczości


Jednolity poziom jasności i kolorów jest zapewniony dzięki autorskiej technologii EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer). Technologia ta gwarantuje, że współczynnik Delta-E na całym ekranie nie przekroczy wartości 3, a także kompensuje zmiany temperatury kolorów i jasności spowodowane wahaniami temperatury w otoczeniu.

Dodatkowe funkcje
• Kalibracja w fabryce gwarantująca jednolitość kolorów.
• Wyświetlanie 10-bitów (ponad miliard kolorów jednocześnie) z 16-bitowej tabeli LUT za pośrednictwem wejścia DisplayPort.
• 7 predefiniowanych trybów pracy: DCI, EBU, Rec.709, SMPTE-C, Adobe RGB, sRGB i CAL.
• Technologia modulacji jasności, zmniejszająca migotanie obrazu i zmęczenie oczu.
• Kaptur zapobiegający odbijaniu się światła od ekranu.
• 5-letnia gwarancja

Dostępność
Pierwsze monitory ColorEdge CG318-4K pojawią się na rynku wiosną 2015 roku. Program ColorNavigator Network jest już dostępny.

Strona producenta: www.eizo.pl

Zobacz także:
Canon EOS 5D Mark III w ofercie promocyjnej
90 milionów obiektywów NIKKOR do aparatów Nikon
Sony A7 II – ze stabilizowaną matrycą w pięciu kierunkach
Szkolenie z grafiki komputerowej EITCA/CG
Upływa termin zgłoszeń do Grand Prix Fotofestiwal 2015
Pokaz slajdów "Impresje himalajskie"
Dwie twarze Pamiru – rowerem przez Tadżykistan i Afganistan
FlexScan EV2730Q – kwadratowy monitor od EIZO
Nowa seria projektorów o krótkim rzucie marki Epson
Aplikacja Movie Creator dla Windows Phone 8.1
Nowy 24” monitor EIZO z serii ColorEdge CS
FlexScan EV3237 – pierwszy monitor 4K w ofercie EIZO

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.75s.