Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Piąta część Disconnect


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Piąta część Disconnect
Dodał: Błażej Organisty 23.11.2016
W piątej edycji projektu „Disconnect” Fotolia by Adobe zaprasza na wyprawę w głąb mieniących się jesiennymi kolorami lasów Quebecu. Tym razem francuski fotograf Arnaud Montagard i członkowie kolektywu Gang Corp udokumentowali wycinek z życia dwóch przyjaciół, którzy każdego roku znikają w głuszy, odcinając się od zurbanizowanego świata.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

W kwietniu bank zdjęć Fotolia rozpoczął projekt „Disconnect” – zapis podróży opowiedziany obrazami. Czwórka znanych fotografów, w towarzystwie kolektywu Gang Corp – dyrektora artystycznego Antony’ego Legranda, dźwiękowca Axela Guenouna i reżysera Pavlé Savica, wędrowała kolejno po Filipinach, Namibii, Islandii i Mongolii. Z tych przygód wyłoniły się cztery części kolekcji – łącznie ponad 200 artystycznych zdjęć i filmów o wysokim ładunku emocjonalnym, dostępnych wyłącznie w banku zdjęć Fotolia. Stworzyli je: Sonia Szóstak, Brice Portolano, Théo Gosselin i Max Muench.

Disconnect


Najnowsza kolekcja „Disconnect”, złożona z 53 zdjęć i plików wideo, będzie dostępna już od 24 listopada. Tego dnia – tylko przez 24 godziny – 3 zdjęcia i 1 plik wideo będą dostępne za darmo na stronie banku zdjęć Fotolia; kolekcję będzie też można śledzić za pośrednictwem mediów społecznościowych (#Disconnect).

Wędrówka w głąb lasu
Arnaud Montagard, wraz z ekipą filmową, przez około tydzień towarzyszył dwóm przyjaźniącym się od lat myśliwym, którzy od lat wspólnie wybierają się na wielotygodniowe polowania. Pierre i Brad to doświadczeni myśliwi szanujący przyrodę – polują głównie przy użyciu łuku lub kuszy i jedzą wyłącznie to mięso, które sami zdobędą. Przestrzegają też restrykcyjnego kanadyjskiego prawa, które stoi na straży zachowania populacji dzikich zwierząt. Zabierając artystów „Disconnect” na łowy, nauczyli ich nie tylko jak w zrównoważony, racjonalny sposób korzystać z zasobów natury, lecz także co oznaczają takie słowa, jak „odłączenie”, „samotność” czy „cisza”. 

Disconnect


Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że bezustannie coś robimy, dlatego trudno nam nic nie robić. Oczekiwanie, kontemplacja... to jest ok przez pięć minut, ale jeśli potem wciąż nic się nie dzieje, szybko się nudzi! W naszym życiu niemal bez przerwy doświadczamy „hałasu” jakiejś aktywności. Dzięki tej wyprawie odkryliśmy, czym jest prawdziwa cisza, ta w leśnej głuszyopowiadają artyści piątego epizodu „Disconnect”. – Będąc w tym lesie, tak daleko od miasta, milcząc przez wiele godzin w czasie polowania, byliśmy w stanie naprawdę odciąć się od wszystkiego. To właśnie wtedy zdaliśmy sobie sprawę, że cisza lasu jest pełna dźwięków – dodają.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.119s.