Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Zaprezentuj zdjęcia w sieci i zarabiaj na nich


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Zaprezentuj zdjęcia w sieci i zarabiaj na nich
Dodał: Jarosław Zachwieja 28.07.2008
Nowy serwis internetowy Photrade łączy w sobie funkcjonalność darmowej galerii internetowej oraz serwisu pośredniczącego w handlu zdjęciami. Innowacją wprowadzoną przez twórców jest możliwość uzyskania dodatkowych dochodów za każdą osobą odwiedzającą naszą galerię.


Serwisów łączących w sobie funkcjonalność internetowej galerii oraz witryny sprzedającej odbitki naszych prac jest dość sporo. Należą do nich zarówno strony czysto fotograficzne, jak i zajmujące się różnymi formami sztuk wizualnych (do tych ostatnich można zaliczyć m.in. szalenie popularny – również i w Polsce – serwis deviantART. Nigdzie jednak nie powstała jeszcze strona, która nie dość, że umożliwia zarabianie na zdjęciach bez ponoszenia dodatkowych kosztów własnych, to jeszcze pozwala zarobić również na tych, którzy jedynie oglądają nasze prace.

Photrade – strona startowa.

Będący obecnie w stadium beta testów serwis Photrade stanowi punkt zwrotny w polityce twórców internetowych galerii fotograficznych. Użytkownicy mogą traktować Photrade jako darmową (rejestracja jest bezpłatna) galerię internetową, taką jak Flickr, czy Picasa. Jednak jej możliwości sięgają dalej i są ukierunkowane na zarabianie pieniędzy. Przede wszystkim, każdy odwiedzający naszą galerię może zamówić odbitkę (ang. print) interesującej go pracy, nam zaś, jako jej autorowi przypada 80% zapłaconej przez niego ceny. Ponadto, jeżeli jako właściciele galerii wyrazimy zgodę na dołączenie do niej kodów reklamowych, to otrzymamy udziały z wpływów z wyświetlanych reklam.

Zdjęcia na serwisie Photrade mogą być umieszczane bezpośrednio z dysku twardego komputera lub importowane z popularnych serwisów fotograficznych.

Istnieją trzy typy reklam, które możemy dołączyć do zdjęć. Jedynie właściciel danego konta może uruchomić ich wyświetlanie i administratorzy serwisu nie mają na tę decyzję wpływu. Typy reklam dostępnych w Photrade to:
  • Baner wyświetlany na stronie galerii. Wpływy są uzależnione od liczby unikalnych użytkowników oglądających zdjęcia.
  • Opatentowany przez Photrade system wyświetlania reklam na zdjęciach wyświetlanych na innych serwisach. Reklama ta pojawia się, jeżeli ktokolwiek ogląda nasze zdjęcie zamieszczone na serwisie innym niż Photrade.
  • Reklamy typu pop-up wyświetlające się po kliknięciu oglądanego zdjęcia.
Ponieważ serwis w chwili obecnej jest w fazie organizacji, dokładne stawki CTR (Click Through Rate – kwota za kliknięcie) nie zostały jeszcze ustalone. Jak podają twórcy portalu, jednym z celów otwartych betatestów jest m.in. wypracowanie odpowiednich kwot.

Panel zarządzania albumami i fotografiami.

Osoby zainteresowane zarejestrowaniem się w bazie danych serwisu muszą niestety uzbroić się w sporo cierpliwości. Photrade, jak już wspomnieliśmy, jest bowiem obecnie w fazie rozwojowej i pełna funkcjonalność została udostępniona wyłącznie niezbyt licznej grupie testerów. Można wprawdzie zapisać się na listę osób oczekujących na zaproszenie (lub zostać zaproszonym przez innego użytkownika), lecz twórcy zaznaczają, że oczekiwanie to może nieco potrwać.

Strona WWW: www.photrade.com

Zobacz także:
Konkurs Fotografii Górskiej – do wygrania lustrzanki Sony
Głęboki błękit nieba
Zobacz z nami zaćmienie Słońca na Syberii
Nikon ViewNX 1.1.1 - pełna wersja programu
GeoGreeting – fotozabawa z Google Earth
Canon stawia na fotoalbumy
Nowy standard TransferJet?
PTLens – teraz również dla Lightrooma i Aperture
Leica M8 Upgrade Service – twoja Leica zupełnie niepowtarzalna
IrfanView 4.20 – nowa wersja, nowe możliwości
Aktualizacja Capture NX 1.3.4
Artistic Tints Volume 1 – Darmowy zestaw ustawień do Lightrooma

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.832s.