Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Pentax K-x – amatorska lustrzanka z zaawansowanymi funkcjami


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Jedną z postaci greckiego Kościoła Prawosławnego jest Święty Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Pentax K-x – amatorska lustrzanka z zaawansowanymi funkcjami
Dodał: Marcin Kwiecień 17.09.2009
Firma Hoya zaprezentowała nową lustrzankę oznaczoną jako Pentax K-x, przeznaczoną dla osób rozpoczynających przygodę z fotografią cyfrową. Aparat został wyposażony m.in. w 12-megapikselową stabilizowaną matrycę, 11-polowy autofokus, podgląd Live View i tryb zdjęć seryjnych działający z szybkością 4,7 klatki na sekundę.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Pentax K-x to lustrzanka amatorska, ale wyposażona w wiele zaawansowanych funkcji. Nietypowa jest także kolorystyka, bowiem aparat będzie dostępny nie tylko w kolorzez czarnym, także w wersjach białej, niebieskiej i czerwonej.


Wysoka jakość zdjęć
12,4 efektywnych megapikseli
 
Aparat K-x zaopatrzono w nowo zaprojektowaną matrycę CMOS, umożliwiającą szybki odczyt danych oraz komfortową pracę przy wysokich wartościach ISO. 12,4 efektywnych megapikseli pozwala na wierne i dokładne odtworzenie szczegółów zdjęcia wraz z zachowaną głębią kolorów. K-x umożliwia komfortową pracę w zakresie czułości ISO 200–6400 z możliwością rozszerzenia do ISO 100–12800.
 
Procesor obrazowy PRIME II
 
K-x to równie nowy procesor obrazowy PRIME II (PENTAX Real Image Engine). Zaprojektowany został przez firmę Fujitsu Microelectronics Limited i oferuje bardzo szybkie przetwarzanie sygnału z matrycy, wierne oddanie kolorów, szeroką rozpiętość tonalną zdjęć oraz szybką transmisję danych podczas kręcenia filmów HD.

Lekki, kompaktowy korpus
Pomimo dużej matrycy o wymiarach 23,6 x 15,8 mm, K-x pozostaje jedną z najmniejszych lustrzanek cyfrowych w swojej klasie. Małe praktyczne rozmiary nie wykluczyły umieszczenia w korpusie (stalowa klatka) stabilizacji kompatybilnej ze wszystkimi obiektywami Pentax, miejsca na cztery akumulatorki AA oraz ergonomicznego rozmieszczenia przycisków funkcyjnych.

Podgląd na żywo z detekcją twarzy (do 16 osób)
K-x oferuje funkcję podglądu na żywo umożliwiającą kadrowanie zdjęć analogicznie jak w aparacie kompaktowym, czyli za pomocą wyświetlacza LCD. Do wyboru są trzy różne tryby ustawiania ostrości:


  • detekcja kontrastu – ustawiający ostrość na podstawie kontrastu obiektu,
  • detekcja twarzy – wykrywający do 16 osób jednocześnie i na nich skupiający ostrość,
  • detekcja faz – ostrość ustawiana jest za pomocą czujnika aparatu (przycisk AF).


Filmy HD 1280 x 720 pikseli, 24 klatki/s
Rejestrowanie klipów wideo może odbywać się w panoramicznym formacie HD 16:9 (1280 x 720 pikseli, 24 klatki/s). Nowy K-x, łącząc funkcjonalność lustrzanki cyfrowej (wymienna optyka, regulacja głębi ostrości) z rejestracją filmów wideo, staje się doskonałym narzędziem to rozwijania twórczych zainteresowań.


Stabilizacja matrycy dla ostrych i nieporuszonych zdjęć
Nowy Pentax K-x zaopatrzony został w zintegrowany z korpusem system stabilizacji matrycy, który umożliwia wykonanie nieporuszonego zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych czy za pośrednictwem teleobiektywu. System współpracuje z prawie wszystkimi obiektywami wyprodukowanymi przez firmę Pentax. (mocowania PENTAX K, KA, KAF, KAF2 oraz KAF3 oraz z adapterami obiektywy gwintowe i systemu 645- oraz 67).

Szybkie zdjęcia seryjne
Szybkość rejestracji zdjęć seryjnych w nowej lustrzance K-x wynosi 4,7 klatki na sekundę. W serii wykonać można 17 zdjęć JPEG oraz 5 zdjęć w formacie RAW. Migawka zaprojektowana została na 100 000 wyzwoleń, a jej maksymalna prędkość wynosi 1/6000 s.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.257s.