Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Panasonic Lumix DMC-FP8 – stylowy nocny łowca


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panasonic Lumix DMC-FP8 – stylowy nocny łowca
Dodał: Przemysław Imieliński 27.07.2009
Nowy 12,1-megapikselowy kompakt Pansonika o zaokrąglonym i płaskim korpusie oferuje niezwykle wydajną funkcję stabilizacji obrazu – POWER O.I.S., zapewniającą dwa razy lepszą jakość zdjęć wykonywanych w nocny.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Firma Panasonic wprowadziła na rynek nowy aparat Lumix DMC-FP8. Jest to pierwszy model nowej serii LUMIX FP, która reprezentuje dążenie do doskonałości zarówno pod względem designu, jak i funkcjonalności. Aparat DMC-FP8 jest wyposażony w 12,1-megapikselowy, 28-milimetrowy obiektyw Leica DC z 4,6-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik zakresu ogniskowych w aparatach na film 35 mm: 28–128 mm) i łamaną ścieżką optyczną. Aparat cechuje płaska konstrukcja – wysuwany obiektyw z łamaną ścieżką optyczną nie ma stałego tubusu. Korpus jest wykonany z wysokiej jakości aluminium i zapewnia atrakcyjny wygląd obudowy aparatu. Dodatkowym stylowym akcentem są przyciski kursora z niebieskimi diodami LED, które zapalają się przy każdym naciśnięciu.Inteligentny tryb automatyczny iA, znak rozpoznawczy aparatów Lumix, teraz obejmuje funkcję POWER O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu), która oferuje dwukrotnie skuteczniejsze tłumienie drgań niż konwencjonalny system stabilizacji MEGA O.I.S. Drżenie ręki, które pojawia się podczas naciskania spustu migawki albo robienia zdjęć nocnych z długim czasem otwarcia migawki, jest efektywnie kompensowane przez nową funkcję POWER O.I.S. zapewniającą dobrą ostrość zdjęć. Popularny tryb Face Recogniotion potrafi rozpoznać nawet trzy osoby jednocześnie i wyświetlić ich imiona na monitorze (jeśli zostały uprzednio zarejestrowane).
 
Inną ważną cechą aparatu FP8 jest najszybszy w branży autofokus. W połączeniu z krótkim czasem uruchamiania aparatu — zaledwie 0,95 sekundy — pomaga to użytkownikowi aparatu FP8 wykorzystać nawet najbardziej ulotną okazję do zrobienia ciekawego zdjęcia. Duży, 2,7-calowy inteligentny ekran LCD oferuje dynamiczny i klarowny podgląd kadru.
 
Opóźnienie zwolnienia migawki w modelu FP8 wynosi około 0,006 sekundy, co pozwala w prosty sposób wykonać zdjęcia pod wpływem nagłego impulsu. W trybie seryjnym aparat może robić około 2,3 zdjęcia na sekundę w pełnej rozdzielczości 12,1 megapiksela. W szybkim trybie seryjnym aparat rejestruje aż 10 zdjęć na sekundę, a tryb seryjny z fleszem umożliwia robienie kolejnych zdjęć z towarzyszeniem lampy błyskowej.

Panasonic Lumix FP8 – widok z przodu


Model ten oferuje szczególnie szeroką gamę kolorów obudowy — do wyboru jest kolor: srebrny, czarny, różowy, czerwony, złoty, zielony, fioletowy i niebieski (dostępne kolory zależą od regionu sprzedaży). Elegancki wyżłobiony panel w środku korpusu stanowi interesujący akcent, który podkreśla charakterystyczny wygląd aparatu. Aparat FP8 prezentuje się znakomicie w każdej sytuacji. Jest to doskonała propozycja dla użytkowników, którzy cenią zarówno jakość fotografii, jak i stylowe wzornictwo.

28-milimetrowy ultraszerokokątny obiektyw LEICA DC
Aparat FP8 jest wyposażony w szerokokątny, 28-milimetrowy aparat LEICA DC VARIO ELMAR z 4,6-krotnym powiększeniem optycznym (odpowiednik zakresu ogniskowych w aparatach na film 35 mm: 28-128 mm). Aby zapewnić dużą wytrzymałość obiektywu, zastosowano łamaną ścieżkę optyczną z bolcami prowadzącymi. Ten zaawansowany obiektyw zawiera jednostkę pryzmatyczną oraz 10 elementów podzielonych na 8 grup, w tym jedną soczewkę ED i 5 soczewek asferycznych z 6 powierzchniami asferycznymi — co jest nie lada wyczynem nawet przy dzisiejszych standardach —
i spełnia surowe wymagania firmy Leica, zapewniając doskonałą jakość przy krawędzi obrazu mimo zastosowania łamanej ścieżki optycznej.
 
Co więcej, przy rozdzielczości 3 megapikseli funkcja Extra Optical Zoom zapewnia dodatkowe powiększenie, zwiększając współczynnik zoomu do 9,1x (252 mm) przez użycie środkowej części 12,1-megapiskelowej matrycy CCD.

Godne uwagi osiągi — wysoka jakość obrazu i krótki czas reakcji
Wspólną cechą wszystkich nowych produktów LUMIX, które wejdą do sprzedaży w drugiej połowie 2009 roku, jest prostota obsługi, nieodzowna dla bezstresowego fotografowania. Aby spełnić życzenie wszystkich fotografów, którzy chcą wykorzystać każdą okazję do zrobienia zdjęcia, Panasonic wrócił do podstaw i opracował najlepszy w branży, ultraszybki autofokus, przy okazji radykalnie skracając czas uruchamiania aparatu.
 
Aby przyspieszyć automatyczne ustawianie ostrości, przeprojektowano lub ulepszono szereg elementów, m.in. wykorzystano szybszy aktywator, zoptymalizowano algorytmy i zastosowano przetwarzanie równoległe w oprogramowaniu do obróbki obrazu. W rezultacie uzyskano niezwykle szybki, choć dokładny autofokus, który pozwala użytkownikom na beztroskie fotografowanie, jakiego jeszcze nigdy nie doświadczyli. Panasonic zastąpił też liniowe wykonywanie programów przetwarzaniem równoległym, aby skrócić czas uruchamiania aparatu do zaledwie 0,95 sekundy.
 
Podczas obróbki obrazu szum luminancji i szum chromatyczny są redukowane oddzielnie zarówno przed, jak i po przetworzeniu sygnału. Dodatkowe ulepszenie polega na tym, że szum jest dwuwymiarowo rozdzielany na składową wysokiej i niskiej częstotliwości. Następnie obwód skutecznie ogranicza tylko składową niskiej częstotliwości, aby wyeliminować niepożądany szum i zapewnić wysoką jakość oraz ostrość zarówno nieruchomych, jak i ruchomych obiektów.
 
Pomimo niedoścignionej wydajności mechanizm przetwarzania obrazu jest również bardziej energooszczędny i umożliwia zarejestrowanie nawet 380 zdjęć (wg normy CIPA) po pełnym naładowaniu baterii.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.189s.