Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Panasonic LUMIX GH3 - nowe oblicze profesjonalnej fotografii i filmowania


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Obiektywy typu zoom o rekordowo wysokiej jasności f/2 można spotkać wyłącznie w obrębie E-Systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panasonic LUMIX GH3 - nowe oblicze profesjonalnej fotografii i filmowania
Dodał: Stanisław Kuras 18.09.2012
Panasonic LUMIX GH3 to cyfrowy bezlustrowy aparat fotograficzny z wymiennymi obiektywami, charakteryzujący się niewiarygodną jakością filmów wideo i zdjęć.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Czerpiąc z prestiżu modelu LUMIX GH2 , jego następca nowy LUMIX GH3 z wymiennymi obiektywami przenosi profesjonalną fotografię i nagrywanie wideo na jeszcze wyższy poziom.
 
Supernowoczesny aparat Lumix GH3 oferuje superszybki autofocus, rozbudowane funkcje sterowania fotografowaniem i nagrywaniem wideo, zapewnia ostre, wyraziste zdjęcia i filmy dzięki 16,05-megapikselowemu przetwornikowi Live MOS i zaawansowanemu procesorowi obrazu Venus Engine. Lumix GH3 waży przy tym zaledwie 550 gramów (z baterią i kartą SD) i zamknięty jest w szczelnej, eleganckiej, kompaktowej obudowie.

Nawet przy słabym oświetleniu można wydobyć wszystkie szczegóły rejestrowanej sceny i uzyskać obraz o zdumiewającej kinowej jakości. Umożliwia to dostępny standardowo zakres czułości od ISO 200 do ISO 12800, a po rozszerzeniu nawet od ISO 125 do ISO 25600.

Klarowność i kontrola zapewniające piękny obraz wideo
Nowy aparat LUMIX GH3, najnowszy element systemu LUMIX G firmy Panasonic, przekracza dotychczasowe granice jakości wideo dostępnej w urządzeniach z wymiennym obiektywem. Nowoczesny czujnik aparatu LUMIX GH3 zapewnia pełną kontrolę podczas rejestrowania zdumiewająco klarownych nagrań Full HD w formacie AVCHD (1080 50p) z przepływnością wideo 28 Mb/s oraz umożliwia nagrywanie wideo MOV1 z przepływnością 72Mb/s w trybie ALL-I.
 
Niezależnie od tego, czy użytkownik nagrywa wywiad, czy dynamiczny ruch, dzięki różnym formatom wysokiej jakości obrazu wideo — w tym MP4, MOV i AVCHD — zawsze ma do dyspozycji odpowiednie narzędzia umożliwiające szybkie i wygodne przesłanie i edycję zarejestrowanego materiału. Ponadto opcja wideo z pełną indeksacją bez kompresji sprawia, że nie trzeba iść na żadne kompromisy.

W trybie wideo dostępne są funkcje nieprzerwanego autofokusa, śledzenia AF i autofokusa z rozpoznawaniem twarzy, dzięki czemu rejestrowany obiekt lub osoba pozostają ostre nawet, jeśli się poruszają.

Profesjonalna jakość w każdym miejscu
Lekki i kompaktowy aparat LUMIX GH3 jest zawsze gotowy na przygodę — od filmowania dalekich siedzib ludzkich po fotografowanie owadów w mroku dżungli. Jego klasyczna w wyglądzie i łatwa w trzymaniu obudowa jest odporna na zachlapania i pył. 16,05-megapikselowy czujnik Live MOS oraz udoskonalone funkcje trójwymiarowej redukcji szumów (3DNR) i wieloprocesowej redukcji szumów (MNR) pozwalają w każdej sytuacji uzyskać piękne, wiernie odwzorowane barwy.

Aparat LUMIX GH3 jest wyposażony w superszybki i precyzyjny układ autofokusa Light Speed AF, który umożliwia rejestrowanie nawet dynamicznie poruszających się obiektów z wyjątkową klarownością i dokładnością.

Dzięki trybowi zdjęć seryjnych — 6 kl./s w pełnej rozdzielczości i 20 kl./s przy rozdzielczości 4 megapikseli — profesjonalni użytkownicy mogą uzyskiwać idealne zdjęcia nawet podczas podróży.
 
Zaawansowany i uniwersalny aparat LUMIX GH3 jest również zgodny z szeroką gamą akcesoriów. Wbudowane gniazdo synchronizacji umożliwia współpracę z oświetleniem studyjnym, a gniazdo mikrofonu 3,5 mm — łatwe podłączenie mikrofonu kierunkowego, pozwalającego uzyskać wyjątkowo zogniskowany dźwięk o minimalnym poziomie szumów. Elastyczność zastosowań nowego modelu LUMIX GH3 zwiększa uchwyt na baterie, który umożliwia dłuższe korzystanie z aparatu, a w razie potrzeby dzięki swej dodatkowej masie gwarantuje większą stabilność. Pionowy uchwyt zapewnia lepszą kontrolę artystyczną, umożliwiając dokonywanie precyzyjnych zmian i uzyskiwanie idealnych zdjęć.

Nowy obraz świata
Aparat LUMIX GH3 daje użytkownikowi wyjątkowe możliwości — dzięki lekkiej konstrukcji można bez problemu mieć go zawsze przy sobie, uzyskując zdjęcia i nagrania wideo o zdumiewającej jakości. Użytkownik może swobodnie kadrować zdjęcia, komponując je precyzyjnie przy użyciu 3-calowego odchylanego ekranu OLED o rozdzielczości 614 tys. pikseli lub używając bardziej tradycyjnego wizjera OLED o rozdzielczości 1744 tys. pikseli. Cicha migawka aparatu LUMIX GH3 nie rozprasza ani użytkownika, ani fotografowanego obiektu, dzięki czemu zarejestrowana scena wygląda dokładnie tak jak przed naciśnięciem spustu.

Wolność fotografowania i udostępniania
Łączność ze światem zapewnia inteligentny wbudowany moduł Wi-Fi, który otwiera nowy wymiar uniwersalności w dziedzinie profesjonalnej fotografii. Użytkownik może współpracować z innymi osobami, umożliwiając im przeglądanie nowo zrobionych zdjęć, przesyłanych strumieniowo do komputerów w biurze z możliwością zdalnego przeglądania za pośrednictwem smartfonu lub tabletu. Natomiast aplikacja LUMIX Link na smartfony/tablety z systemem Android oraz iOS umożliwia zdalne sterowanie funkcjami aparatu, w tym migawką, dzięki czemu zdjęcia można robić bez dotykania urządzenia.
 
Użytkownik nie musi już nosić ze sobą kabli do transmisji danych, ponieważ łatwe i szybkie tworzenie kopii zapasowych zdjęć oraz ich udostępnianie w środowisku chmurowym umożliwia usługa LUMIX CLUB Cloud Sync Service. Dla zaoszczędzenia czasu i energii po całodniowym fotografowaniu aparat LUMIX GH3 potrafi wykryć zaufane połączenia Wi-Fi, np. sieć domową, oraz przesłać zdjęcia i nagrania wideo bezpośrednio do chmury.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.455s.