Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Panasonic LUMIX GH3 - nowe oblicze profesjonalnej fotografii i filmowania


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panasonic LUMIX GH3 - nowe oblicze profesjonalnej fotografii i filmowania
Dodał: Stanisław Kuras 18.09.2012
Panasonic LUMIX GH3 to cyfrowy bezlustrowy aparat fotograficzny z wymiennymi obiektywami, charakteryzujący się niewiarygodną jakością filmów wideo i zdjęć.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Czerpiąc z prestiżu modelu LUMIX GH2 , jego następca nowy LUMIX GH3 z wymiennymi obiektywami przenosi profesjonalną fotografię i nagrywanie wideo na jeszcze wyższy poziom.
 
Supernowoczesny aparat Lumix GH3 oferuje superszybki autofocus, rozbudowane funkcje sterowania fotografowaniem i nagrywaniem wideo, zapewnia ostre, wyraziste zdjęcia i filmy dzięki 16,05-megapikselowemu przetwornikowi Live MOS i zaawansowanemu procesorowi obrazu Venus Engine. Lumix GH3 waży przy tym zaledwie 550 gramów (z baterią i kartą SD) i zamknięty jest w szczelnej, eleganckiej, kompaktowej obudowie.

Nawet przy słabym oświetleniu można wydobyć wszystkie szczegóły rejestrowanej sceny i uzyskać obraz o zdumiewającej kinowej jakości. Umożliwia to dostępny standardowo zakres czułości od ISO 200 do ISO 12800, a po rozszerzeniu nawet od ISO 125 do ISO 25600.

Klarowność i kontrola zapewniające piękny obraz wideo
Nowy aparat LUMIX GH3, najnowszy element systemu LUMIX G firmy Panasonic, przekracza dotychczasowe granice jakości wideo dostępnej w urządzeniach z wymiennym obiektywem. Nowoczesny czujnik aparatu LUMIX GH3 zapewnia pełną kontrolę podczas rejestrowania zdumiewająco klarownych nagrań Full HD w formacie AVCHD (1080 50p) z przepływnością wideo 28 Mb/s oraz umożliwia nagrywanie wideo MOV1 z przepływnością 72Mb/s w trybie ALL-I.
 
Niezależnie od tego, czy użytkownik nagrywa wywiad, czy dynamiczny ruch, dzięki różnym formatom wysokiej jakości obrazu wideo — w tym MP4, MOV i AVCHD — zawsze ma do dyspozycji odpowiednie narzędzia umożliwiające szybkie i wygodne przesłanie i edycję zarejestrowanego materiału. Ponadto opcja wideo z pełną indeksacją bez kompresji sprawia, że nie trzeba iść na żadne kompromisy.

W trybie wideo dostępne są funkcje nieprzerwanego autofokusa, śledzenia AF i autofokusa z rozpoznawaniem twarzy, dzięki czemu rejestrowany obiekt lub osoba pozostają ostre nawet, jeśli się poruszają.

Profesjonalna jakość w każdym miejscu
Lekki i kompaktowy aparat LUMIX GH3 jest zawsze gotowy na przygodę — od filmowania dalekich siedzib ludzkich po fotografowanie owadów w mroku dżungli. Jego klasyczna w wyglądzie i łatwa w trzymaniu obudowa jest odporna na zachlapania i pył. 16,05-megapikselowy czujnik Live MOS oraz udoskonalone funkcje trójwymiarowej redukcji szumów (3DNR) i wieloprocesowej redukcji szumów (MNR) pozwalają w każdej sytuacji uzyskać piękne, wiernie odwzorowane barwy.

Aparat LUMIX GH3 jest wyposażony w superszybki i precyzyjny układ autofokusa Light Speed AF, który umożliwia rejestrowanie nawet dynamicznie poruszających się obiektów z wyjątkową klarownością i dokładnością.

Dzięki trybowi zdjęć seryjnych — 6 kl./s w pełnej rozdzielczości i 20 kl./s przy rozdzielczości 4 megapikseli — profesjonalni użytkownicy mogą uzyskiwać idealne zdjęcia nawet podczas podróży.
 
Zaawansowany i uniwersalny aparat LUMIX GH3 jest również zgodny z szeroką gamą akcesoriów. Wbudowane gniazdo synchronizacji umożliwia współpracę z oświetleniem studyjnym, a gniazdo mikrofonu 3,5 mm — łatwe podłączenie mikrofonu kierunkowego, pozwalającego uzyskać wyjątkowo zogniskowany dźwięk o minimalnym poziomie szumów. Elastyczność zastosowań nowego modelu LUMIX GH3 zwiększa uchwyt na baterie, który umożliwia dłuższe korzystanie z aparatu, a w razie potrzeby dzięki swej dodatkowej masie gwarantuje większą stabilność. Pionowy uchwyt zapewnia lepszą kontrolę artystyczną, umożliwiając dokonywanie precyzyjnych zmian i uzyskiwanie idealnych zdjęć.

Nowy obraz świata
Aparat LUMIX GH3 daje użytkownikowi wyjątkowe możliwości — dzięki lekkiej konstrukcji można bez problemu mieć go zawsze przy sobie, uzyskując zdjęcia i nagrania wideo o zdumiewającej jakości. Użytkownik może swobodnie kadrować zdjęcia, komponując je precyzyjnie przy użyciu 3-calowego odchylanego ekranu OLED o rozdzielczości 614 tys. pikseli lub używając bardziej tradycyjnego wizjera OLED o rozdzielczości 1744 tys. pikseli. Cicha migawka aparatu LUMIX GH3 nie rozprasza ani użytkownika, ani fotografowanego obiektu, dzięki czemu zarejestrowana scena wygląda dokładnie tak jak przed naciśnięciem spustu.

Wolność fotografowania i udostępniania
Łączność ze światem zapewnia inteligentny wbudowany moduł Wi-Fi, który otwiera nowy wymiar uniwersalności w dziedzinie profesjonalnej fotografii. Użytkownik może współpracować z innymi osobami, umożliwiając im przeglądanie nowo zrobionych zdjęć, przesyłanych strumieniowo do komputerów w biurze z możliwością zdalnego przeglądania za pośrednictwem smartfonu lub tabletu. Natomiast aplikacja LUMIX Link na smartfony/tablety z systemem Android oraz iOS umożliwia zdalne sterowanie funkcjami aparatu, w tym migawką, dzięki czemu zdjęcia można robić bez dotykania urządzenia.
 
Użytkownik nie musi już nosić ze sobą kabli do transmisji danych, ponieważ łatwe i szybkie tworzenie kopii zapasowych zdjęć oraz ich udostępnianie w środowisku chmurowym umożliwia usługa LUMIX CLUB Cloud Sync Service. Dla zaoszczędzenia czasu i energii po całodniowym fotografowaniu aparat LUMIX GH3 potrafi wykryć zaufane połączenia Wi-Fi, np. sieć domową, oraz przesłać zdjęcia i nagrania wideo bezpośrednio do chmury.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.891s.