Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Panasonic HDC-SD10 i TM10 – bardzo lekkie kamery Full HD


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Panasonic HDC-SD10 i TM10 – bardzo lekkie kamery Full HD
Dodał: Sebastian Kuniszewski 20.05.2009
Panasonic wprowadza do sprzedaży dwa nowe modele kamer Full HD wyposażonych w 16x zoom optyczny, optyczny stabilizator obrazu Advanced O.I.S i inteligentny tryb iA z funkcją śledzenia ostrości i ekspozycji.


Firma Panasonic wprowadza do sprzedaży dwie nowe kamery — HDC-SD10, która jako nośnika używa karty pamięci SDHC/SD oraz HDC-TM10, która zapisuje filmy zarówno na wbudowanej, 8-gigabajtowej pamięci oraz na kartach SDHC/SD. Oba modele ważą zaledwie 227 gramów i są najlżejszymi na świecie kamerami Full HD nagrywającymi w formacie AVCHD.
 
W kompaktowych obudowach kryją się zaawansowane funkcje, które zapewniają doskonałą jakość obrazu w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080). Potężny, 16x zoom optyczny jest wspierany przez funkcję optycznej stabilizacji obrazu (Advanced O.I.S.), która ma kluczowe znaczenie, ponieważ minimalizuje drżenie ręki często widoczne w powiększonych ujęciach. Ruchy ręki, które występują podczas filmowania w marszu, są eliminowane przez nowy tryb aktywny.

Kamera Full HD Panasonic HDC-TM10

Kamery HDC-SD10 i HDC-TM10 są wyposażone w funkcję iA (Intelligent Auto), która automatycznie ustawia najbardziej odpowiedni tryb tematyczny w zależności od warunków filmowania. Obejmuje ona stabilizator Advanced O.I.S., funkcję wykrywania twarzy Face Detection, funkcję inteligentnej kontroli kontrastu Intelligent Contrast Control, która pomaga zachować prawidłowy kontrast, oraz Intelligent Scene Selector, która określa warunki filmowania i automatycznie wybiera tryb tematyczny zapewniający najlepsze rezultaty. Obie kamery są również wyposażone w funkcję śledzenia ostrości i ekspozycji AF/AE Tracking, która automatycznie śledzi ruchome obiekty, aby zagwarantować wysoką jakość obrazu.

Kamera Full HD Panasonic HDC-TM10

Kamera HDC-TM10 zapisuje obraz o jakości Full HD na wbudowanej pamięci albo na karcie pamięci SDHC/SD (opcjonalnej) i oferuje funkcję nagrywania z przełączaniem. Kiedy wbudowana w kamerę pamięć zostanie wykorzystana, kamera automatycznie zacznie korzystać z karty SDHC/SD. Dane wideo zarejestrowane na dwóch typach nośników, można łatwo scalić wewnątrz kamery i zapisać na dysku twardym komputera, płycie DVD lub karcie pamięci SDHC/SD.
 
Oba modele są wyposażone w ekran dotykowy, który pozwala użytkownikom uruchamiać różne funkcje przez dotknięcie wyświetlonej ikony. Pozwala to na intuicyjną obsługę kamery bez odrywania wzroku od filmowanego obiektu. Często używane przyciski nagrywania i powiększania są również umieszczone pod ekranem LCD. Jest to wygodne w przypadku filmowania z niskiego kąta (co byłoby trudne w przypadku przycisków wymagających tradycyjnego trzymania kamery), a także podczas obracania wyświetlacza LCD w celu nakręcenia autoportretu. Przyciski przybliżania i oddalania pozwalają na precyzyjne kadrowanie, które trudno wykonać za pomocą szybko działającej dźwigni umieszczonej na obudowie aparatu.

Kamera Full HD Panasonic HDC-SD10

Obecna w obu kamerach funkcja Auto Power LCD automatycznie reguluje jasność ekranu LCD w zależności od warunków zewnętrznych. W ciemnych wnętrzach (na przykład w teatrze) ogranicza jasność ekranu LCD do około 1/3 zwykłego poziomu, aby światło nie przeszkadzało innym widzom. W jasnych miejscach pod otwartym niebem ekran świeci dwukrotnie jaśniej niż zwykle, dzięki czemu wyświetlany obraz jest bardziej czytelny. Funkcja ta nie wymaga ręcznej regulacji i zwiększa komfort filmowania w każdych okolicznościach.
 
Oba modele są wyposażone w latarkę i lampę błyskową, co ułatwia używanie kamery w ciemnych pomieszczeniach. Wykorzystując latarkę do filmowania, a lampę błyskową do robienia zdjęć, użytkownik może zarejestrować dobrze oświetlone obiekty nawet tam, gdzie brakuje światła.

Kamera Full HD Panasonic HDC-SD10

W nowych kamerach Panasonic dostępna jest również funkcja odtwarzania kluczowych scen (Highlight Playback) przeznaczona dla użytkowników, którzy chcą szybko przejrzeć nakręcony materiał. Wykrywa ona powiększanie, panoramowanie, zmiany ujęć, wzrost i spadek głośności, twarze itd. jak "sceny kluczowe" z wykorzystaniem inteligentnego systemu indeksowania (Intelligent Index System, I.I.S.). Następnie automatycznie odtwarza wykryte sceny w określonych przedziałach czasu. Pozwala nawet użytkownikowi wybrać muzykę zapisaną w kamerze i odtwarzać ją jako akompaniament obrazu wideo.
 
Obie nowe kamery są zgodne z funkcją VIERA Image Viewer. Pozwala ona użytkownikowi odtwarzać wideo na dużym ekranie przez proste włożenie nagranej karty pamięci SDHC/SD do gniazda SD w telewizorze Panasonic VIERA. Nagrania wideo można też łatwo odtwarzać za pomocą odtwarzacza Blu-ray Disc firmy Panasonic.
 
Kamery HDC-SD10 i HDC-TM10 dostępne będą w Polsce na przełomie czerwca i lipca w cenie ok. 2800 zł (brutto).

Strona producenta: www.panasonic.pl

Zobacz także:
Znana cena LUMIX-a DMC-GH1
Trzy wymiary w kamerach Panasonic
Kolorowe i sprytne – nowe aparaty Panasonic Lumix serii FS
Lumix FX7 oraz lustrzanka L1 w internetowym muzeum Panasonica
Panasonic LUMIX DMC-GH1– filmy w wysokiej rozdzielczości Full HD!
LUMIX G VARIO HD 14-140mm f/4.0-5.8 ASPH. MEGA O.I.S. – zgrabny hiperzoom dla Micro 4/3
LUMIX G VARIO 7-14 mm f/4.0 ASPH. - superszerokokątny zoom dla systemu Micro 4/3
TEST: Panasonic LUMIX DMC-G1 – kompakt z wymienną optyką po raz pierwszy

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.375s.