Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Trzy wymiary w kamerach Panasonic


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Trzy wymiary w kamerach Panasonic
Dodał: Sebastian Kuniszewski 20.04.2009
Firma Panasonic, ogłosiła dzisiaj rozpoczęcie prac nad profesjonalnym systemem produkcji trójwymiarowego obrazu, złożonego z dwuobiektywowej kamery typu P2 oraz wyświetlacza plazmowego kompatybilnego z obrazem 3D.


Firma Panasonic ogłosiła dzisiaj rozpoczęcie prac nad profesjonalnym system produkcji trójwymiarowego obrazu. System, który jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w branży, będzie się składał z profesjonalnej kamery dwuobiektywowej typu P2 oraz wyświetlacza plazmowego kompatybilnego z obrazem 3D. Panasonic przedstawi modele koncepcyjne systemu 3D podczas kwietniowych targów NAB w Las Vegas.
 
Nieco wcześniej, podczas japońskich targów CEATEC w 2008 roku firma Panasonic przedstawiła oparty na wyświetlaczu plazmowym i odtwarzaczu Blu-ray system kina domowego pozwalający na oglądanie trójwymiarowego obrazu. Następnym krokiem w rozwoju technologii 3D, było uruchomienie centrum authoringowego zlokalizowanego przy Panasonic Hollywood Laboratory, wspierającego hollywoodzkie studia filmowe w produkcji tytułów 3D na Blu-ray.
Dwuobiektywowa kamera Panasonic typu P2

Na dzień dzisiejszy przygotowanie trójwymiarowych tytułów wymaga dużych nakładów finansowych i czasowych. Proponowany przez Panasonic system produkcyjny umożliwi łatwiejszą i bardziej wydajną produkcję materiału 3D.
 
Obecnie producenci muszą własnoręcznie konstruować specjalizowane systemy produkcyjne poprzez fizyczne łączenie kilku urządzeń 2D. Firma Panasonic planuje to zmienić i rozpoczyna prace nad dwuobiektywową kamerą, za pomocą której można będzie łatwo nagrywać obraz trójwymiarowy. Uzupełnieniem systemu jest ekran plazmowy zgodny z technologią 3D, za pomocą którego realizatorzy będą mogli łatwo i szybko ocenić jakość zarejestrowanego materiału.

System 3D Full HD oparty na autorskiej technologii opracowanej przez Panasonic

Każdy element innowacyjnego systemu 3D Full HD ma unikalne cechy. Dwuobiektywowa kamera P2 pozwala na rejestrację wysokiej jakości obrazów 3D. Dzięki pozbawionej części mechanicznych konstrukcji typu "solid-state", w oparciu o którą zbudowano system P2, kamera będzie miała niewielki, jak na system profesjonalny, rozmiar umożliwiając elastyczną realizację nagrań i pozwalając na maksymalną kreatywność, jednocześnie redukując problemy związane z użytkowaniem urządzenia.
 
System 3D Full HD oparty na autorskiej technologii P2 opracowanej przez Panasonic, umożliwia też nagrywanie dwóch kanałów obrazu Full HD na karcie P2, która podobnie jak kamera, skonstruowana jest w technologii "solid-state". Pozwoliło to na dalsze uproszczenie obsługi i uczynienie całego systemu maksymalnie wydajnym i łatwym w użyciu. System 3D Drive opracowany przez firmę Panasonic pozwala na wyświetlanie obrazu dla lewego i prawego oka w postaci trójwymiarowych filmów na dużym ekranie. Doskonałe właściwości obrazu, takie jak naturalne odwzorowanie kolorów i wysoka rozdzielczość dynamiczna, charakterystyczne dla ekranów plazmowych, pozwalają na komfortową pracę z materiałem filmowym 3D wymaganą na polu profesjonalnej realizacji obrazu.
 
"Firma Panasonic kontynuuje wysiłki by umożliwić konsumentom oglądanie trójwymiarowych filmów w domowym zaciszu przy użyciu kina domowego 3D Full HD, którego głównymi elementami będą telewizor plazmowy i odtwarzacz Blu-ray. Profesjonalny system produkcji obrazu 3D Full HD poprawi środowisko produkcji 3D i przyspieszy tworzenie trójwymiarowych filmów" – mówi Dr. Paul Liao, Chief Technology Officer w północnoamerykańskim oddziale Panasonic.

Strona producenta: www.panasonic.pl

Zobacz także:
Kolorowe i sprytne – nowe aparaty Panasonic Lumix serii FS
Lumix FX7 oraz lustrzanka L1 w internetowym muzeum Panasonica
Panasonic Lumix DMC-LS85 i DMC-LS86 – nowy firmware 1.1
Panasonic LUMIX DMC-GH1– filmy w wysokiej rozdzielczości Full HD!
LUMIX G VARIO HD 14-140mm f/4.0-5.8 ASPH. MEGA O.I.S. – zgrabny hiperzoom dla Micro 4/3
LUMIX G VARIO 7-14 mm f/4.0 ASPH. - superszerokokątny zoom dla systemu Micro 4/3
Nowy firmware dla Lumix-a DMC-FS15
Nowy firmware 1.2 dla aparatu Panasonic Lumix DMC-G1
TEST: Panasonic LUMIX DMC-G1 – kompakt z wymienną optyką po raz pierwszy

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.504s.