Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Olympus ulepszył TOUGH TG-4


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Olympus ulepszył TOUGH TG-4
Dodał: Błażej Organisty 05.05.2016
Specjalistyczny dyfuzor światła błyskowego FD-1 oraz aktualizacja oprogramowania poprawiają możliwości makro TOUGH TG-4.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Właściciele aparatu Olympus TOUGH TG-4 mogą poprawić jego możliwości, stosując nowy dyfuzor światła. FD-1 równomiernie oświetli obiekty na zdjęciach makro i wyeliminuje niechciane rozmycia. Dzięki dyfuzorowi możliwe stanie się także uchwycenie przemieszczających się obiektów (nawet 15 m pod wodą i przy zastosowaniu niskich wartości ISO). Okrągły FD-1 doskonale sprawdzi się podczas fotografowania obiektów znajdujących się od 2 cm do 30 cm od obiektywu – tak niewielka odległość utrudnia równomierne oświetlenie obiektu z każdej strony. FD-1 wyposażony został w dźwignię służącą do zmiany natężenia światła. Dzięki kontroli oświetlenia pierwszego planu można przyciemnić tło i wyeksponować fotografowany obiekt.

Dyfuzor FD-1


Dyfuzor FD-1 jest dostępny od 28 kwietnia 2016. W tym samym dniu pojawiła się aktualizacja oprogramowania, która wzbogaci aparat TOUGH TG-4 o kilka nowych funkcji.

Dyfuzor FD-1
FD-1 jest kompaktowy, przenośny i łatwy w użyciu. Ma 2 cm i waży 20 g. Doskonale sprawdzi się, gdy użytkownik będzie w ruchu, np. podczas wspinaczki czy nurkowania. Można szybko przymocować go do aparatu, a konfiguracja menu jest niezwykle prosta. FD-1 jest kompatybilny z silikonowym pokrowcem CSCH-122, który daje dodatkową ochronę w trudnych warunkach.

Jeszcze lepszy Tryb Mikroskopowy
TG-4 z zamontowanym FD-1 zarówno na lądzie, jak i pod wodą jest wydajnym, wytrzymałym aparatem, który robi doskonałe zdjęcia makro z małą ilością światła. Został tak zaprojektowany, aby w pełni wykorzystać możliwości Trybu Mikroskopowego, podstawowego trybu w systemie makro modelu TG-4. Efektywny zasięg lampy błyskowej wynosi od 2 cm do 30 cm od obiektywu (Tryb Mikroskopowy pokrywa zakres od 1 cm do 30 cm), a zakres ogniskowych od 30 mm do 100 mm.

Olympus TOUGH TG-4 z dyfuzorem


Aktualizacja oprogramowania sprawi, że aparat automatycznie wybierze krótszy czas migawki i niską wartość ISO wymaganą do uzyskania żywych, pełnych detali zdjęć słabo oświetlonych obiektów. Aktualizacja oprogramowania umożliwi także łatwe dostosowanie siły błysku. Dźwignia umieszczona po lewej stronie dyfuzora pozwoli dostosować ekspozycję w zakresie od -2,0 EV do +2,0 EV z krokiem 0,3 EV.

FD-1 w połączeniu z Trybem Mikroskopowym w znaczący sposób poprawi jakość zdjęć robionych z dużym powiększeniem: wykorzystuje 6,7-krotne, połączone, optyczne i cyfrowe powiększenie (13,4-krotne w Trybie Superrozdzielczości) oraz niezwykle jasny obiektyw, który zachowuje swoje parametry także przy krótszych wartościach ogniskowej.

Nowe możliwości oprogramowania TG-4
Oprogramowanie wersja 2.0, wymagane do pracy z dyfuzorem FD-1, wzbogaci aparat o kilka nowych funkcji. Teraz możliwe będzie zapisywanie ustawień w trybach A, P oraz w trybach mikroskopowych, a także rejestrowanie nawet 299 ujęć w trybie zdjęć z interwałem czasowym (poprzednio tylko 99). Co więcej, możliwe będzie ustawienie nazw plików zgodnie z kolejnością, w jakiej występują one na karcie lub w pamięci aparatu.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.083s.