Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Olympus LS-20M – liniowy rejestrator dźwięku PCM z funkcją filmowania


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Olympus LS-20M – liniowy rejestrator dźwięku PCM z funkcją filmowania
Dodał: Przemysław Imieliński 23.05.2011
Firma Olympus wprowadza na rynek kieszonkowe urządzenie łączące w sobie możliwość nagrywania wysokiej jakości dźwięku i obrazu w wysokiej rozdzielczości.


Olympus LS-20M
Przygotuj się na wyjątkowo bogate przeżycia w świecie mediów. Jeśli nie chcesz spoczywać na laurach i zapisywać jedynie czystego dźwięku niczym ze studia nagraniowego, to wraz Olympus możesz wznieść się na kolejny poziom sięgając po liniowy rejestrator dźwięku PCM – LS-20M – wraz z jego możliwościami filmowania w Full HD. Oto najnowszy krok w przyszłość firmy, która znana jest ze swych innowacyjnych rozwiązań i pomysłów wprowadzanych nieprzerwanie od 1919 roku.
 
Niezliczona ilość przełomowych koncepcji wyznacza kolejne etapy w historii firmy Olympus. W zakresie rozwiązań audio należy tu wspomnieć o wynalezieniu dyktafonu na mikrokasety w 1969 roku, pierwszego profesjonalnego cyfrowego dyktafonu w 1997 roku, a także przełomową, najwyższej klasy serię LS liniowych rejestratorów audio PCM. Obecnie, niezrównane doświadczenie firmy w optyce i technologiach cyfrowych umożliwiło zminimalizowanie optyki w zaawansowanych kompaktowych aparatach fotograficznych oraz kapsułkach endoskopowych, a dziś wzbogaca możliwości wysokiej klasy sprzętu audio.
 
Wraz z wprowadzeniem modelu LS-20M, najwyższej jakości nagrania w liniowym formacie PCM 96 kHz/24 bit, zostały połączone z filmowaniem 1080p Full HD. Funkcja magicznych filtrów filmowych pozwala na dodawanie specjalnych efektów artystycznych. Poza tym, to najnowsze innowacyjne urządzenie można też wykorzystywać jako kamerę internetową przekazującą obraz na żywo. Rejestrator dźwięku i obrazu Olympus LS-20M będzie dostępny począwszy od czerwca 2011 r.

Posłuchaj doskonałego dźwięku!
Ma on wszystko, by chwycić za serce zagorzałych audiofilów. Umożliwiając realizację stereofonicznych nagrań w nieskompresowanym formacie zapisu 96 kHz/24 bit w liniowej metodzie PCM Olympus LS-20M wiernie rejestruje i odtwarza nagrania audio, takie jak wykonania muzyki na żywo, z całym bogactwem częstotliwości od głębokich basów 20 Hz, aż do 96 kHz. Zapewniając czystość dźwięku nawet podczas wietrznej pogody lub przy szumach dochodzących z tła nagrania, rejestrator ten wykorzystuje zaawansowany filtr odcinający niskie częstotliwości. Oczywiście, poza automatyczną regulacją wzmocnienia sygnału, użytkownicy mogą także ustawiać poziom zapisu manualnie. Para wysokiej czułości wbudowanych mikrofonów o konstrukcji tłumiącej wibracje, ustawionych wzajemnie pod kątem 90-stopni, stanowią doskonałe "ucho" całego systemu. Dla zapewnienia pełnej wszechstronności rejestrator dźwięku LS-20M dysponuje także wejściem mikrofonowym, oraz złączem LINE IN. Rozbudowane opcje zarządzania plikami audio obejmują funkcje indeksowania i edycji, dzięki czemu to najnowsze osiągniecie zaawansowanej techniki staje się doskonałym kieszonkowym partnerem do zapisu dźwięku w studyjnej jakości.

Olympus LS-20M – dwa mikrofony i obiektyw


Zobaczyć znaczy uwierzyć
Model Olympus LS-20M stanowi także ucztę dla oka – i to nie tylko ze względu na swój wspaniały wygląd. Jego 5-megapikselowa matryca umożliwia filmowanie Full HD (1080p) wykorzystując popularny standard zapisu z zastosowaniem kodeka MPEG-4 AVC/H.264. Ponadto do dyspozycji jest 4-krotny cyfrowy zoom pozwalający zbliżyć się do akcji. Cały szereg artystycznych filtrów magicznych w tym Rock, Pop, Fotografia otworkowa i Szkic sprawiają, że jednym naciśnięciem przycisku można nadać filmowym scenom indywidualny charakter. Dzięki innowacyjnej funkcji rejestrowania z odwróconym kątem, ostre zdjęcia można rejestrować nawet wtedy, gdy urządzenie odwrócone jest do góry nogami.

Przygotowany do pracy, tworzenia i rozrywki
Zamknięty w kompaktowym, futurystycznym korpusie rejestrator LS-20M jest poręczny, niezawodny i ma solidną konstrukcję. Frontową jej część zdobią dwa ekrany LCD, w tym kolorowy 2.0 calowy/5,1 cm ekran umożliwiający kadrowanie filmów i prezentowanie rezultatów nagrań. Złącze micro HDMI oznacza, że zarejestrowany cyfrowy materiał filmowy i dźwiękowy można z łatwością pokazać na ekranie telewizora HD i usłyszeć poprzez zewnętrzny system audio. Wygodną dodatkową funkcją, tego obdarzonego wieloma talentami modelu, jest możliwość wykorzystywania go w roli kamery internetowej przekazującej obraz na żywo. Rejestrowane dane zapisywane są na kartach pamięci SD lub SDHC i można stosować nośniki o pojemności do 32 GB.

Olympus LS-20M – przykład działania filtru artystycznego POP


Stanowiąc doskonałą symbiozę formy i funkcjonalności model Olympus LS-20M, to rozsądny wybór dla każdego, kto oczekuje zaawansowanych, bogatych możliwości rejestrowania dźwięku, zapisu obrazu wideo Full HD, a jednocześnie sprzętu o kieszonkowym rozmiarze. Nowy model z serii LS będzie dostarczany wraz z akumulatorem litowo-jonowym o długiej żywotności oraz 2 GB kartą pamięci SD.

Podstawowe funkcje liniowego rejestratora dźwięku PCM Olympus LS-20M:
 • Wysokiej jakości nagrywanie dźwięku
 • liniowy zapis PCM (do 96 kHz/24 bit) oraz pliki formatu MP3
 • Stereofoniczne mikrofony oraz układy wzmacniające Hi-Fi
 • Ustawione pod kątem 90-stopni mikrofony o konstrukcji eliminującej drgania
 • Filtr odcinający niskie częstotliwości
 • Automatyczna lub manualna regulacja wzmocnienia nagrywanego dźwięku
 • Płynne odtwarzanie poszczególnych nagrań
 • Funkcja indeksu
 • Edycja plików
 • Przenoszenie i kopiowanie plików

Filmowanie HD:
 • 5-megapiskelowa matryca CMOS
 • Ciągłe ustawianie ostrość (AF)
 • 4x cyfrowy zoom
 • Filmowanie Full HD /1080p (MPEG-4 AVC/H.264)
 • Filtry magicznego filmu: Rock, Pop, Fotografia otworkowa oraz Szkic
 • Kamera internetowa przekazująca obraz na żywo

Inne istotne funkcje:
 • Elegancki i kompaktowy design
 • Dwa ekrany LCD (monochromatyczny i kolorowy 2-calowy/5,1 cm)
 • Gniazdo dla kart pamięci SD/SDHC (do 32 GB)
 • Złącze typu micro HDMI
 • 5 rodzajów wizualizacji wideo, aby łącznie podziwiać efekty dźwiękowe i wizualne

Strona producenta: www2.olympus.pl

Zobacz także:
Nagroda TIPA dla Olympusa XZ-1
Firmware 1.2 dla Olympusa XZ-1
Promocja Olympusa – akcesoria za złotówkę!
Red dot award dla Olympusa XZ-1

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.647s.