Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nowy przetwornik CMOS


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowy przetwornik CMOS
Dodał: Jarosław Zachwieja 04.06.2007
Sensor obrazu zaprojektowany przez specjalistów z Forza Silicon przy współpracy z IBM może stać się w przyszłości sercem aparatów fotograficznych, kamer filmowych oraz innych urządzeń – zarówno cywilnych jak i wojskowych.


3 czerwca 2007 roku przedstawiciele firmy Forza Silicon poinformowali o stworzeniu układu przechwytywania obrazu CMOS nazwanego FORZ-HD. Przetwornik ten – jak sprawdzono doświadczalnie – może rejestrować obrazy z prędkością aż 60 klatek na sekundę przy maksymalnej rozdzielczości 33,2 megapiksela. W jego skład tego układu wchodzą równierz 12-bitowe przetworniki analogowo-cyfrowe, a całość została wykonana w technologii 0,18 mikrona.
 
Tak duża wydajność nowego ukłądu czyni go przydatnym w zaawansowanej fotografii i kinematografii, ale również w urządzeniach medycznych czy wojskowych. Producent podkreśla, że nowe układy już wkrótce znajdą zastosowanie w urządzeniach zapisujących obraz o wysokiej rozdzielczości i bardzo dużej rozpiętości tonalnej.

Strona producenta: www.forzasilicon.com
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.484s.