Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowy czujnik Hama do fotografowania sportu


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowy czujnik Hama do fotografowania sportu
Dodał: Przemysław Imieliński 04.08.2011
Niemiecka firma wprowadza do sprzedaży nowy element systemu DCC Remote Release System – czujnik na podczerwień do wyzwalania aparatu. Nadajnik i odbiornik mogą być oddalone od siebie na odległość do 5 m.


Zdjęcia sportowców w czasie największego wysiłku należą do najbardziej poruszających i spektakularnych. Z drugiej strony nie jest łatwo sfotografować biegaczy lub kolarzy, którzy w pędzie przekraczają linię mety, bądź wykadrować ostre ujęcie lekkoatlety lądującego na piasku po skoku w dal. Dzięki najnowszemu czujnikowi Hama na podczerwień, tego rodzaju zdjęcia będą mogli wykonywać nie tylko profesjonaliści. Niemiecki czujnik na podczerwień stanowi nowy element systemu DCC Remote Release System, który Hama opracowała kilka lat temu.

Hama – czujnik do zdjęć sportowych


Korzystanie z systemu DCC jest niezwykle proste. Pierwszym krokiem jest podłączenie czujnika na podczerwień do kabla (Hama oferuje wersję krótką, bądź dłuższą, 5-metrową), który następnie podłączamy do aparatu. Kolejną czynnością jest ustawienie przekaźnika i odbiornika na tym samym poziomie. Pomiędzy urządzeniami znajduje się niewidzialna linia. Fotografowi pozostaje czekać, aż sportowiec przekroczy tę linię, co wyzwoli migawkę. Jeśli aparat będzie dobrze ustawiony, możemy być pewni, że uzyskamy idealnie wykadrowane i pełne emocji zdjęcie bez błędów wynikających ze spóźnionej, bądź zbyt szybkiej reakcji.

Hama – czujnik do zdjęć sportowych


Przekaźnik i odbiornik stoją na stabilnych trójnogach, do których są przymocowane za pomocą śrubek. Odległość pomiędzy obydwoma urządzeniami zależy od warunków świetlnych i nie powinna przekraczać 5 metrów. Warto podkreślić, że nowy czujnik Hama na podczerwień może być używany zarówno do pojedynczego zdjęcia, jak również zdjęć seryjnych. System współpracuje z aparatami takich marek, jak: Canon, Fujifilm, Konica-Minolta, Kodak, Leica, Nikon, Olympus, Panasonic, Pentax, Samsung oraz Sony.
Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją producenta. Hama nie podała daty wprowadzenia czujnika na podczerwień na polski rynek.

Strona producenta: www.hama.pl

Zobacz także:
Kingston USB 3.0 Media Reader
Kenko Variable NDX – regulowany filtr neutralnie szary
Nowa wersja Microsoft Camera Codec Pack
Olympus SP-810UZ Ultra Zoom - nic nie znajdzie się bliżej
Wizjer elektroniczny Olympus VF-3 – tym razem oficjalnie
RDF8 – multiczytnik kart na USB 3.0 od TRANSCENDa
Wiem, co kupuję: monitor dla fotografa
Olympus TOUGH – historia podwodna
AF-S NIKKOR 50 mm f/1,8G – pierwsze zdjęcia
KRAJOBRAZ – jak zauważyć i zrobić ciekawe zdjęcie?
Jasna optyka przydatna nie tylko zawodowcom

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.674s.