Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Nowy Lumix DMC-GX8 od Panasonic


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy aparat wykonujący zdjęcia barwne dzięki separacji światła na składowe RGB powstał już w 1904 roku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowy Lumix DMC-GX8 od Panasonic
Dodał: Błażej Organisty 16.07.2015
Firma Panasonic prezentuje dziś aparat Lumix DMC-GX8, czyli najnowszy model z serii bezlusterkowych aparatów fotograficznych Lumix GX. Nowy aparat Panasonic, opracowany na bazie poprzednika – Lumix DMC-GX7, został wyposażony w technologię rejestracji obrazu w rozdzielczości 4K oraz – po raz pierwszy w aparatach Panasonic – podwójny układ stabilizacji obrazu (Dual I.S.).

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

Aparat Lumix DMC-GX8 to kompaktowy, mobilny i uniwersalny aparat przypadnie do gustu użytkownikom lubiącym fotografowanie w ruchu i na ulicy, a zróżnicowane style fotografowania dostępne w tym modelu docenią zarówno profesjonaliści, jak i fotoamatorzy. Aparat Lumix DMC-GX8 wyposażony został także w szereg łatwych w obsłudze funkcji kreatywnych, które umożliwiają rejestrowanie i udostępnianie artystycznych wizji z jeszcze większą kontrolą niż dotychczas.

Jakość obrazu
Za jakośc obrazu w nowym modelu odpowiada matryca Digital Live MOS o rozdzielczości 20,3 megapiksela. Nawet w przypadku zdjęć wykonanych przy słabym oświetleniu ilość szumów jest minimalna, a wyższy poziom nasycenia światłem zapewnia lepszą dokładność oraz szerszy zakres dynamiczny, a tym samym realistyczne odwzorowanie kolorów.

Lumix DMC-GX8


Zwiększona zdolność aparatu do rejestracji obrazu przy słabym oświetleniu to także zasługa nowego procesora obrazu Venus Engine, który pozwala uzyskać wysoką rozdzielczość i czułość przy ograniczeniu szumów do minimum. Udoskonalenie to pozwala wyeliminować bloki szumów, które dawniej były trudne do wykrycia, a ostateczny efekt jest maksymalnie zbliżony do tego, co fotograf zobaczył w wizjerze.

Lumix DMC-GX8 wyposażono ponadto w podwójny układ stabilizacji obrazu. Dzięki współdziałaniu układów stabilizacji obrazu w obiektywie i korpusie możliwa jest korekta nawet znacznego drżenia ręki, a zdjęcia – zarówno panoramiczne, jak i wykonywane w trybie teleobiektywu oraz przy słabym oświetleniu – nie są rozmazane.

Lumix DMC-GX8


Procesor obrazu Venus Engine z czterordzeniowym procesorem umożliwia szybkie przetwarzanie obrazu w tempie 8 kl./s (AFS) / 6 kl./s (AFC), ułatwiając uzyskanie precyzyjnych i ostrych ujęć szybko poruszających się obiektów. Poprawia on także odwzorowanie kolorów dzięki analizie każdej klatki z uwzględnieniem nie tylko samego koloru, ale także nasycenia i jaskrawości. Aparat Lumix DMC-GX8 zapewnia również lepsze odzwierciedlenie faktury („Natural Texture Expression”) dzięki znacznie poprawionej czułości, rozdzielczości, odwzorowaniu kolorów i gradacji.

Rejestracja obrazu 4K
Jednym z najważniejszych udoskonaleń w porównaniu z popularnym modelem Lumix DMC-GX7 jest wprowadzenie funkcji wideofilmowania 4K. Aparat Lumix DMC-GX8 rejestruje niezwykle płynne wideo w wysokiej rozdzielczości QFHD 4K 3840x2160 przy 25p (50 Hz) lub 24p w formacie MP4, a także w rozdzielczości Full‑HD 1920x1080 przy 60p (50 Hz) w formacie AVCHD Progressive lub MP4 (MPEG-4/H.264) z praktycznym ciągłym autofokusem.

Lumix DMC-GX8


Nowa funkcja 4K w modelu Lumix DMC-GX8 pozwala nie tylko na uzyskanie zadziwiającej jakości obrazu wideo, ale także na przyjęcie zupełnie nowego podejścia do procesu fotografowania. Funkcja 4K Photo, powiązana z funkcją zapisu wideo 4K, umożliwia wyodrębnienie 8‑megapikselowego kadru z pełną kontrolą i precyzją.
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.184s.