Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Nowości wśród kompaktów Panasonic LUMIX


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowości wśród kompaktów Panasonic LUMIX
Dodał: Alina Plata 12.02.2013
Podczas trwającej właśnie w Nicei corocznej Konwencji Panasonic, firma zaprezentowała linię kompaktowych aparatów LUMIX wyposażonych w nowe opcje łączności, w tym we wbudowane Wi-Fi oraz technologię NFC.


Podczas trwającej właśnie w Nicei corocznej Konwencji Panasonic, firma zaprezentowała linię kompaktowych aparatów LUMIX wyposażonych w nowe opcje łączności, w tym we wbudowane Wi-Fi oraz technologię NFC, dzięki którym zapewnią najszerszy zakres zdalnych możliwości fotografowania, przeglądania zdalnego i natychmiastowego dzielenia się zdjęciami na portalach społecznościowych.

Panasonic LUMIX DMC-TZ40
Najnowszy aparat z serii TZ, LUMIX TZ40 łączy w sobie funkcje dobrej jakości aparatu i kamery - posiada 18,1-megapikselową matrycę MOS, 20-krotny zoom optyczny, możliwość nagrywania filmów Full HD AVCHD, oraz wiele trybów kreatywnych.
 
Dzięki wbudowanemu Wi-Fi oraz możliwości korzystania z technologii NFC użytkownik może wykadrować i zrobić zdjęcie zdalnie przy użyciu smartfona lub tabletu, dzielić się zdjęciami ze znajomymi na ulubionych portalach społecznościowych, a także przeglądać zdjęcia i filmy na swoim telewizorze lub telefonie. Aparat rozpoznaje ustawienia Internetu i umożliwia zachowywanie i przesyłanie plików.

Panasonic LUMIX DMC-TZ40

Dla użytkowników, którzy nie potrzebują Wi-Fi firma Panasonic wprowadzi na rynek model DMC-TZ35, który posiada te same funkcje co model TZ40, oraz 16,1-megapikselowy czujnik MOS.

Panasonic LUMIX DMC-FT5
Obudowa komapktu LUMIX FT5 umożliwia fotografowanie podczas nurkowania czy wspinaczki. FT5 jest wodoodporny do 13 metrów, odporny na wstrząsy i upadki z 2 metrów, odporny na temperatury do -10 °C i nacisk do 100 kg.
 
Aparat posiada 16,1-megapikselowy czujnik MOS, możliwość nagrywania filmów w jakości Full HD 1920x1080 oraz łączność WiFi.

Panasonic LUMIX DMC-FT5

Panasonic wprowadza także na rynek model FT25 – wodoodporny do 7 metrów, odporny na wstrząsy i upadki z 1,5 metra oraz odporny na temperatury do -10 °C.

Panasonic LUMIX DMC-XS1
Panasonic zaprezentował także LUMIX XS1. Aparat XS1, o rozdzielczości 16,1 megapiksela i grubości zaledwie 14 mm jest propozycją dla tych, którzy zwykle zdjęcia robią smartfonem, a chcieliby, aby zdjęcia robione przez nich na co dzień były zawsze najlepszej jakości.

Panasonic przedstawił też dwa inne kompaktowe aparaty LUMIX: DMC-FS50 oraz DMC-F5. LUMIX FS50 ma niemal te same funkcje i możliwości, co aparat XS1, ale jest od niego nieznacznie większy. Aparat LUMIX F5, zaprojektowany na wzór aparatów XS1 oraz FS50 posiada takie funkcje jak MEGA O.I.S. oraz iA i robi zdjęcia w rozdzielczości 14,1 megapiksela.

Panasonic LUMIX LZ30
LUMIX LZ30 wyróżnia 35-krotny zoom optyczny, który pozwala przybliżyć oddalone obiekty z zachowaniem pełnej rozdzielczości 16,1 magapiksela.
 
LZ30 zapewnia również dodatkowe kreatywne funkcje i tryby. Użytkownik może kontrolować głębię ostrości, ustawić szybkość migawki, robić zdjęcia panoramiczne.

Panasonic LUMIX LZ30


Panasonic LUMIX DMC-SZ9
Z kolei LUMIX DMC-SZ9 to kompakt z 16,1- megapikselowym czujnikiem MOS, 10-krotnym zoomem optycznym oferowanym przez obiektyw LEICA DC, dostępem do Wi-Fi oraz 14 efektami kreatywnymi. Z kolei LUMIX DMC-SZ3 to siostrzany model aparatu LUMIX SZ9.

Zobacz także:
Webinar: Kompozycja. Jak myśleć i fotografować wieloplanowo?
Kurs fotografii dla początkujących w Warszawie
Apple Digital Camera RAW 4.04
Koniec ery Kodachrome
Jak zrobiłem to zdjęcie – Leszek Szurkowski, czyli historia dwóch widelców
Wystawa dyplomowa w Jeleniej Górze
Obiektyw Voigtländer Nokton 50mm f/1.5
Jasny Voigtländer Nokton dla Mikro 4/3

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.669s.