Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Lexar podnosi poprzeczkę


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Lexar podnosi poprzeczkę
Dodał: Marcin Pawlak 21.02.2007
Lexar zaprezentował właśnie rodzinę kart Compact Flash, które dzięki wykorzystaniu technologii UDMA zapewniają zapis danych z prędkością minimum 45 MB na sekundę.


Karta Lexar Professional UDMA 300x 8 GB CF wykorzystuje technologię Ultra Direct Memory Access, doskonale znaną z komputerowych dysków twardych. Dzięki jej zastosowaniu producent mógł zagwarantować minimalną prędkość zapisu danych na poziomie aż 45 megabajtów na sekundę – oczywiście pod warunkiem zastosowania czytnika obsługującego UDMA. Chociaż firma zapewnia, że tak oszałamiająca prędkość transmisji nie tylko poprawia prędkość zrzucania zdjęć na dysk komputera, ale i przyspiesza pracę aparatu, nie bardzo jest jak się o tym przekonać. Jak na razie, jedynie Hasselblad zaprezentował upgrade firmware'u dla modelu H3D (tylna ścianka średniego formatu), zapewniający obsługę trybu UDMA mode 4. W pozostałych aparatach, włączając w to wszystkie lustrzanki cyfrowe, nowa karta Lexara będzie pracowała w trybie PIO, a więc z prędkością do 15-17 MB/s.
 
Nowe karty Lexara dostępne będą w pojemnościach 2, 4 i 8 GB, a w sklepach powinny pojawić się w kwietniu tego roku. Sprzedawane będą w zestawie z programami Corel Paint Shop Pro X, Lexar Image Rescue 3 oraz Lexar Backup n Sync. Objęte będą wieczystą gwarancją, ich ceny nie są jeszcze znane.


Karty Lexar Professional UDMA 300x CF dzięki wprowadzeniu techniki UDMA zdetronizowały (również z niej korzystające) Sandiski Extreme IV.

Rob Galbraith, prowadzący stronę poświęconą kartom pamięci flash i czytnikom, miał okazję przetestować przedpremierowe egzemplarze nowych Lexarów. W testach transferu czytnik-komputer udało mu się osiągnąć wyniki niemal idealnie zgodne z obietnicami firmy. Jak sam autor zauważa, należy się tu pewne wyjaśnienie – Lexar, podobnie jak Sandisk, w materiałach marketingowych i specyfikacjach przyjmuje, że megabajt to 1 000 000 bajtów, podczas gdy wszystkie aparaty, aplikacje i systemy operacyjne przyjmują wariant "komputerowy" 1 048 576 bajtów. Ta "drobna" różnica powoduje, że rzeczywista wydajność nowych Lexarów to "tylko" 42.9 MB/s, co nie zmienia faktu, że są to najszybsze obecnie dostępne karty CF.

Zobacz także:
Lexar Professional 133x 4 GB SDHC - SecureDigital dla wymagających
Nowe karty SDHC od Lexara

Rob Galbraith Digital Photography Insights: www.robgalbraith.com
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.452s.