Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Nowa aplikacja Fotolia na iPada


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowa aplikacja Fotolia na iPada
Dodał: Przemysław Imieliński 13.05.2014
Fotolia, wiodąca europejska agencja zdjęć stockowych, uruchomiła nową aplikację na iPada. Przyjazna i intuicyjna aplikacja pozwala użytkownikom na wyszukiwanie, pobieranie i udostępnianie kreatywnych plików z ponad 28-milionowej bazy Fotolii za pomocą jednego kliknięcia.


Nowa aplikacja Fotolia na iPada, stworzona z myślą o profesjonalistach w komunikacji oraz grafice komputerowej, zdecydowanie poprawia ergonomię użytkowania, dzięki 4 prostym krokom: 1) odkrywanie, 2) wybór, 3) udostępnianie, 4) kupowanie. Dzięki estetycznemu oraz ergonomicznemu interfejsowi, użytkownicy mogą wyszukiwać zdjęcia i pliki royalty-free z internetowej bazy serwisu Fotolia z ponad 28 milionami plików.
Aplikacja oferuje również nowe doświadczenie wizualne, w ramach którego wyniki wyszukiwania są wyświetlane na stronie w formie mozaiki. Już po jednym kliknięciu, użytkownikom wyświetla się plik w wysokiej rozdzielczości w trybie pełnoekranowym, a wyniki wyszukiwania można przewinąć do następnego ekranu przeciągając palcem po wyświetlaczu. Zakładka Informacje o obrazie pozwala użytkownikom zobaczyć więcej zdjęć tego typu, tego samego autora lub opisanych tymi samymi słowami kluczowymi. Tam też użytkownik może wpisać inne słowa kluczowe, aby rozpocząć nowe wyszukiwanie.

Aplikacja Fotolia na iPada – wyszukiwanie


Dzięki zaawansowanemu silnikowi wyszukiwarki, użytkownik może również filtrować wyniki wyszukiwania według ceny, typu pliku (zdjęcia, ilustracje, grafiki wektorowe), kolekcji (Kolekcja Standardowa, Kolekcja Instant), a także opcjonalnie włączyć obrazy panoramiczne. Użytkownik może również wybrać dowolną liczbę zdjęć i zachować je na przyszłość w osobistych galeriach, dzielić się nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej lub mediów społecznościowych (Facebook, Twitter), a nawet pobrać je bezpośrednio na swojego iPada lub konto Dropbox.

Aplikacja Fotolia na iPada – powiększony podgląd zdjęcia


– Najlepsze aplikacje to takie, które są przyjemne w użyciu – mówi prezes i współzałożyciel Fotolia LLC Oleg Tscheltzoff. – Uważamy, że najważniejsze jest zapewnienie niezawodnej obsługi, tak aby nasi klienci wiedzieli, że mogą zaufać bankowi zdjęć Fotolia w zamianie swoich pomysłów na obrazy, zawsze i wszędzie! Dzięki intuicyjnemu oraz nowoczesnemu designowi, aplikacja jest równie przyjemna w użyciu, jak i przydatna – kontynuuje.

Odpowiedź na rosnące potrzeby branży
Aplikacja na iPada jest kluczowym elementem obecnej strategii rozwoju banku zdjęć Fotolia, która skupia się wokół aplikacji dla urządzeń mobilnych, takich jak iPhone i iPad. Uruchomiona pod koniec 2013 r. i przeznaczona na smartfony aplikacja Instant, liczy obecnie ponad 30 000 użytkowników.

Aplikacja Fotolia na iPada – widok pełnoekranowy


Aplikacje Fotolia na urządzenia mobilne zaspokajają rosnące zapotrzebowanie użytkowników na szybką i prostą obsługę. – Nasze aplikacje mobilne zostały opracowane w całości przez wewnętrzny zespół ekspertów ds. badań i rozwoju Fotolia we Francji – wyjaśnia Morgan David de Lossy, Dyrektor ds. strategii mobilnej Fotolia. – W zeszłym roku zatrudniliśmy 6 deweloperów, w celu skoncentrowania się na naszej strategii mobilnej. Ta kwestia jest kluczowa dla naszego, liczącego już 20 osób, zespołu.

Aplikacja jest kompatybilna z systemem iOS 7 i można ją pobrać za darmo w App Store. Wersja na Androida jest obecnie w przygotowaniu.

Pobierz aplikację Fotolia: itunes.apple.com

Zobacz także:
Nowe ultraszerokokątne obiektywy zmiennoogniskowe od Canona
Fotograficzne opowieści w najnowszym TamTamie
Jest już nowy, majowy numer "doc! photo magazine"
Jakub Szymczuk zwycięzcą Grand Press Photo 2014
Adobe Voice – opowiedz swoją historię z nową aplikacją na tablety iPad
Wyniki konkursu "Kolor, kształt, faktura!"
"Zdjęcia wysokich lotów" – wystawa fotograficzna we Wrocławiu
Canon partnerem 11. Planete+ Doc Film Festival
Tamron 16–300 f/3,5–6,3 Di II VC PZD w sprzedaży od 15 maja
ActiveCam 3.1 - nowa sportowa kamera
Nowy system Leica T – fotografia w najczystszej postaci
Wyniki konkursu "Znienacka, z zaskoczenia, z ukrycia..."
Wyniki konkursu "Zimo, gdzie jesteś?"

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.684s.