Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nikon i Canon kontrolują rynek fotograficzny w Japonii


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon i Canon kontrolują rynek fotograficzny w Japonii
Dodał: Jarosław Zachwieja 14.01.2008
Wyniki badań sprzedaży aparatów w Japonii ukazują, jak rozkładają się siły potentatów fotograficznych na tym najbardziej dynamicznym rynku foto. Jest to o tyle ważne, że właściwie wszystkie trendy z Kraju Kwitnącej Wiśni prędzej czy później rozprzestrzeniają się na cały świat.


W roku 2007 miejsce pierwsze pod względem sprzedaży cyfrowych lustrzanek dzierży bezapelacyjnie Nikon. Firma ta w okresie od stycznia do listopada sprzedała 43,3% wszystkich cyberluster. Na drugim miejscu, jeśli chodzi o podział tego rynkowego tortu jest Canon – sprzęt tej firmy w analogicznym okresie wybrało 39,9% Japończyków nabywających lustrzanki. Na trzecim miejscu uplasował się Pentax z wynikiem 6,3%.
 
W sektorze aparatów kompaktowych dominował z kolei Canon z wynikiem 21,1% udziałów w sprzedanych ogółem aparatów tej klasy. Na drugim miejscu uplasował się Panasonic, którego sprzedaż wyniosła 14,9% rynku kompaktów. Co ciekawe, większość sprzedanych aparatów tego drugiego producenta były to modele Lumix FX33.
 
Jeżeli wziąć pod uwagę ogólną liczbę sprzedanych cyfrowych aparatów fotograficznych, to Canon – dzięki wysokiej sprzedaży zarówno kompaktów jak i lustrzanek – bez większych problemów utrzymał dotychczasową dominację na japońskim rynku. Może się to jednak zmienić, gdyż sprzedaż cyberluster w Kraju Kwitnącej Wiśni rośnie lawinowo: w ciągu 11 miesięcy od stycznia do listopada 2007 liczba aparatów tego typu, jakie trafiły do rąk nabywców wzrosła o połowę. Japoński rynek aparatów cyfrowych stanowi bardzo duży odsetek sprzedaży tych urządzeń w skali całego świata – w przypadku lustrzanek jest to 14%, natomiast dla aparatów kompaktowych 10,3% światowej produkcji.

Zobacz także:
Panasonic zwiększa produkcję przetworników CCD
Lexar pierwszym producentem kart z technologią Eye-Fi
Adobe Photoshop Elements 6 dla komputerów Apple
Pierwsze informacje na temat następcy standardu CF
Panasonic SDHC 32 GB – szczyt możliwości formatu zdobyty!
Lecisz do USA? Uważaj na baterie!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.357s.