Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Nikon D3S – nowa lustrzanka dla profesjonalistów


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon D3S – nowa lustrzanka dla profesjonalistów
Dodał: Marcin Kwiecień 14.10.2009
Dziś ma miejsce jedna z bardziej oczekiwanych tegorocznych premier na rynku lustrzanek. Nikon wprowadza na rynek korpus D3S, czyli ulepszony profesjonalny model D3. Nowy aparat ma szerszy zakres funkcji przeznaczonych do szybkiego robienia zdjęć. Premierowa lustrzanka jest także pierwszym aparatem marki Nikon z zakresem ISO 200–12 800, umożliwiającym pracę w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo D3S wyposażono w funkcję nagrywania filmów w jakości HD.

« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »

Nikon D3S został wyposażony w nowo zaprojektowaną matrycę o rozdzielczości 12,1 mln efektywnych pikseli. W połączeniu ze zmodyfikowaną strukturą wewnętrzną aparatu oraz zakresem czułości ISO 200–12 800 (z możliwością zwiększania na trzech poziomach: Hi-1, Hi-2 oraz Hi-3 – odpowiednik ISO 102 400) D3S umożliwia fotografowanie i nagrywanie obiektów praktycznie niewidocznych gołym okiem, dając zdjęcia pozbawione szumów i nadające się bezpośrednio do druku. Uszczelniony korpus oparty o szkielet ze stopów magnezowych odporny jest na działanie skrajnych temperatur i wilgoci, dzięki czemu aparat bez trudu działa w ciężkich warunkach, w jakich czasem przychodzi pracować fotoreporterom, fotografom sportowym czy przyrody.

Nikon D3S

Filmowanie z autofokusem
Przy włączonej funkcji filmowania, Nikon D3S kreatywnie wykorzystuje efekt głębi ostrości dzięki matrycy formatu FX i obiektywom NIKKOR z dużym otworem względnym. Intuicyjna w obsłudze funkcja D-movie pozwala nagrywać filmy w rozdzielczości 720p z szybkością 24 klatek na sekundę w formacie Motion JPEG i dźwiękiem stereofonicznym (tylko w wypadku podłączenia odpowiedniego mikrofonu) rejestrowanym za pośrednictwem gniazda wejściowego. Format pliku pozwala ponadto na korzystanie z unikatowej opcji zapisywania wybranych klatek jako osobnych plików.

Nikon D3S

Zastosowany w aparacie w pełni konfigurowalny i prosty w obsłudze 51-punktowy system autofokusa Multi-CAM3500 Nikon, z 15 czujnikami krzyżowymi o wysokiej czułości, zapewnia najwyższą jakość śledzenia szybko poruszających się obiektów. System wykrywania kontrastu AF został dostosowany tak, by umożliwić obsługę autofokusa podczas nagrywania filmów i podglądu na żywo.

Nikon D3S

D-lighting
W Nikonie D3S udoskonalono aktywną funkcję D-lighting. Podczas wykonywania zdjęć o wysokim kontraście lub fotografowania ważnych obiektów aparat oferuje pięć opcji D-Lightning – poza nowym ustawieniem Auto użytkownicy mogą korzystać także z czterech poziomów sterowania ręcznego: bardzo wysoki; zwiększony, zwykły i niski.

Nikon D3S
« poprzednia strona 1|2|3 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.169s.