Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Nikon COOLPIX L11 i L10 – 6 i 5 megapikseli dla początkujących


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon COOLPIX L11 i L10 – 6 i 5 megapikseli dla początkujących
Dodał: Przemysław Imieliński 20.02.2007
Dwa kolejne zaprezentowane dziś przez Nikona amatorskie kompakty różnią się miedzy sobą gabarytami, mają matryce o różnych rozdzielczościach i inne rozmiary ekranów LCD. Ich funkcjonalność jest jednak niemal identyczna.



Nikon COOLPIX L11 i L10 to ubożsi krewni modelu L12, mają od niego nie tylko mniejsze gabaryty, matryce (odpowiednio 6 i 5 megapikseli) i wyświetlacze LCD (odpowiednio 2,4 i 2 cale), ale i pozbawione zostały funkcji optycznej stabilizacji obrazu. W zamian za to oferują czułość 800 ISO, która pozwala wykonywać zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych, przy wykorzystaniu krótszych czasów ekspozycji, co w wielu sytuacjach – choć z pewnością nie zawsze – pozwoli uniknąć rejestrowania poruszonych zdjęć.


Oba modele wyposażone zostały w obiektyw Nikkor o jasności f/2.8–5.2 z 3-krotnym zoomem optycznym o zakresie ogniskowych 37,5–112,5 mm (odpowiednik dla formatu małoobrazkowego), który pozwala na wykonywanie zdjęć makro z minimalnej odległości 15 cm. Dodatkowo oprogramowanie aparatu umożliwia wykorzystanie 4-krotnego zoomu cyfrowego. Oba dysponują też matrycą o przekątnej 1/2,5 cala i mają 7 MB wbudowanej pamięci wewnętrznej oraz gniazda pamięci dla kart typu SD.


Korzystanie z urządzeń ułatwia nie tylko polskojęzyczne menu, ale także przydatne funkcje: system rozpoznawania twarzy i automatycznego ustawiania na nią ostrości, opcja redukcji efektu czerwonych oczu oraz funkcja D-Lighting, która pozwala na poprawę ekspozycji zdjęć niedoświetlonych lub wykonywanych pod światło. Uzupełnia je tryb BSS, w którym aparat wykonuje serię zdjęć, a następnie wybiera z nich najostrzejsze. Modele te nie oferują możliwości manualnego ustawiania ekspozycji, ale w zamian udostępniają 16 trybów tematycznych. Czułość aparatów ustawiana jest także automatycznie w zakresie od 64 do 800 ISO, natomiast ręcznie można dobierać balans bieli.


Zarówno model L11, jak L10 umożliwiają nagrywanie filmów z dźwiękiem, w maksymalnej rozdzielczości 640 x 480 pikseli oraz z prędkością 30 kl./s i mogą być zasilane akumulatorami lub bateriami standardu AA.
 
Aparaty pojawią się w sprzedaży w lutym 2007 roku. Ich cena nie została jeszcze określona.

Podstawowe dane techniczne modelu Nikon COOLPIX L11: www.fotografuj.pl
Podstawowe dane techniczne modelu Nikon COOLPIX L10: www.fotografuj.pl
Strona producenta: nikonimaging.com

Zobacz także:
Nowe logo COOLPIXów
Nikon COOLPIX P5000 – mocny maluch
Nikon COOLPIX L12 – siedem megapikseli ze stabilizacją obrazu
Nikon COOLPIX S50c – bezprzewodowy elegant
Nikon COOLPIX S500 – czułość i pewność w stalowej obudowie
Nikon COOLPIX S200 – czułość i pewność w wersji light
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.407s.