Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Nikon 1 V2 – druga generacja aparatu z rodziny ONE


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Victor Hasselblad swoją karierę rozpoczął praktyką w zakładach Zeissa?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon 1 V2 – druga generacja aparatu z rodziny ONE
Dodał: Przemysław Imieliński 26.10.2012
Będący pierwszym aparatem fotograficznym w tej rodzinie produktów wyposażonym w technologię Nikon 1 drugiej generacji aparat Nikon 1 V2 wyróżnia się zadziwiającą szybkością działania i poręczną konstrukcją, dzięki którym system Nikon 1 stał się najpopularniejszym systemem kompaktowych aparatów fotograficznych w Europie.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Aparat Nikon 1 V2, zapewniający nowy poziom szybkości działania i większą precyzję w połączeniu z inteligentnymi funkcjami nowej generacji, pełną kontrolą podczas kreatywnego fotografowania i opcją bezprzewodowego przesyłania zdjęć, doskonale sprawdzi się jako uniwersalny aparat podstawowy i znakomity aparat dodatkowy. Zaprojektowany z myślą o entuzjastach fotografii, pozwala bez ograniczeń korzystać z wysokiej jakości zdjęć lub filmów na rzecz niewielkich rozmiarów aparatu.

Nikon 1 V2 – widok z przodu


Jordi Brinkman, kierownik produktu ds. systemu kompaktowych aparatów fotograficznych Nikon 1 w firmie Nikon Europe, mówi: "Szybkość i innowacje nowej generacji czynią z aparatu Nikon 1 V2 doskonały dodatkowy aparat dla fotografów, którzy pragną wykonywać zdjęcia przy użyciu niewielkiego, poręcznego aparatu, ale nie chcą jednocześnie rezygnować ze swobody kreatywności, szybkich reakcji aparatu i elastyczności związanej z możliwością wymiany obiektywów".
 
Następnie dodaje: "Dzięki możliwości używania obiektywu 1 NIKKOR lub ulubionego obiektywu do lustrzanki cyfrowej firmy Nikon, a także ergonomicznej konstrukcji znanej już miłośnikom fotografii, aparat fotograficzny Nikon 1 V2 stanie się podstawowym aparatem dla wielu właścicieli cyfrowych lustrzanek cyfrowych – w stopniu większym niż mogliby się tego spodziewać".

Cała naprzód
Technologia Nikon 1 pierwszej generacji wprowadziła do aparatów Nikon funkcje inteligentnego fotografowania i rekordową szybkość robienia pięknych zdjęć. Technologia Nikon 1 V2 podnosi wysoko poprzeczkę za sprawą systemu przetwarzania podwójnych obrazów EXPEED 3A umożliwiającego przetwarzanie obrazów z zawrotną prędkością 850 mln pikseli na sekundę. Duża prędkość fotografowania – maksymalnie 15 kl./s z ciągłym autofokusem oraz maksymalnie 60 kl./s z autofokusem w stałym punkcie — pozwala uzyskać wysoką jakość zdjęć niezwykle dynamicznej akcji. Ustawianie ostrości fotografowanych obiektów odbywa się bez zbędnej zwłoki dzięki zaawansowanemu AF hybrydowemu zapewniającemu oszałamiająco szybką detekcję fazową AF opracowaną z myślą o szybko poruszających się obiektach oraz systemowi AF z detekcją kontrastu umożliwiającą rejestrowanie najdrobniejszych szczegółów nawet w słabym oświetleniu. Matryca nieustannie przełącza się między 73 polami ostrości z detekcją fazową oraz 135 polami ostrości z detekcją kontrastu w zależności od fotografowanej sceny, zapewniając uzyskanie olśniewających zdjęć i filmów rejestrowanych w zróżnicowanych warunkach.

Nikon 1 V2 – widok trzy czwarte

Słabe światło, doskonała jakość pracy
Dzięki większej rozdzielczości wynoszącej 14,2 mln pikseli oraz czułości w zakresie 160–6400 ISO aparat Nikon 1 V2 umożliwia rejestrowanie bardzo szczegółowych zdjęć i filmów, również w warunkach słabego oświetlenia. Matryca CMOS w formacie CX firmy Nikon zapewnia idealną równowagę między wielkością aparatu, czasem ekspozycji, czułością, rozdzielczością i głębią ostrości, co pozwala uzyskać zdjęcia i filmy wysokiej jakości z zachowaniem poręczności. Opcja fotografowania z wysoką czułością gwarantuje odpowiednią ilość światła nawet przy fotografowaniu z maksymalną prędkością 60 kl./s, natomiast funkcja automatycznego czyszczenia matrycy pozwala ograniczyć efekt wywoływany przez cząsteczki kurzu.

Zaprojektowany z myślą o entuzjastach fotografowania
Wybitna ergonomia konstrukcji czyni z aparatu Nikon 1 V2 zachwycające połączenie doskonałej formy i funkcjonalności. Wystarczy wziąć aparat do ręki, aby zachwycić się jego solidną i wytrzymałą konstrukcją. Udoskonalenia w postaci przedniej części korpusu wykonanej ze stopu magnezowego zwiększającej wytrzymałość i poręczność aparatu oraz opracowanego na nowo zespołu migawki zostały przetestowane pod kątem prędkości działania i niezawodności przez 100 000 cykli pracy. Przycisk spustu migawki jest wyposażony w zintegrowany włącznik zasilania przyspieszający włączanie aparatu i zapewniający błyskawiczną gotowość do pracy. Wysokiej klasy wizjer elektroniczny (EVF) o rozdzielczości 1440 tys. punktów został umieszczony wzdłuż osi optycznej z myślą o ułatwieniu komponowania kadru. Duży uchwyt pozwala pewnie trzymać aparat, a wbudowana lampa błyskowa zapewni dodatkowe oświetlenie, gdy będzie to konieczne.

Nikon 1 V2 – widok z góry


Pełna kontrola podczas kreatywnego fotografowania
Gdy pragniesz swobody decydowania o wszystkich parametrach zdjęć, możesz użyć pokrętła trybu pracy znajdującego się w górnej części aparatu, zapewniającego szybki, bezpośredni dostęp do ustawień ekspozycji PSAM. Aby uzyskać dostęp do najważniejszych ustawień, takich jak czułość lub balans bieli, wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk funkcji. Pokrętło sterowania można również nacisnąć w celu potwierdzenia dokonanego wyboru lub przekręcić w celu zmiany ustawienia, nie odrywając nawet oka od wizjera. Niezależnie od tego, czy zechcesz zamrozić akcję lub rozmyć tło, funkcja Korekcji parametrów zdjęcia na żywo umożliwi wyświetlenie efektów zmian w ustawieniach ekspozycji w czasie rzeczywistym, co da ci pewność uzyskania odpowiedniego rezultatu.

Innowacje następnej generacji
Podobnie jak w przypadku aparatu Nikon 1 V1, aparat fotograficzny Nikon 1 V2 wykorzystuje fenomenalną szybkość pracy i technologię obróbki rejestrowania obrazu przed naciśnięciem spustu migawki i po nim, oferując nowatorskie funkcje. Będąca całkowitą nowością funkcja Uchwycenie najlepszego momentu wykorzystuje funkcję Inteligentne wybieranie zdjęcia w połączeniu z nową opcją Spowolnienie obrazu, aby zapewnić fotografowi pełną kontrolę nad wyborem ujęcia. Funkcja Inteligentne wybieranie zdjęcia szybko rejestruje maksymalnie 20 ujęć w pełnej rozdzielczości chwilę przed naciśnięciem spustu migawki i po nim. Funkcja spowolnionego obrazu umożliwia zarejestrowanie maksymalnie 40 zdjęć seryjnych w pełnej rozdzielczości, wyświetlając je jednocześnie w zwolnionym tempie na wyświetlaczu LCD, dzięki czemu możesz wybrać zdjęcie, które chcesz zachować. Ruchome zdjęcia są obecnie zapisywanie w postaci łatwego do udostępnienia pliku zdjęcia: można przesłać je na dowolną platformę i opowiedzieć historię w zupełnie nowy sposób.

Nikon 1 V2 – widok z tyłu
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.307s.