Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  My Passport Ultra – idealne rozwiązanie do backupu "cyfrowego życia"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

My Passport Ultra – idealne rozwiązanie do backupu "cyfrowego życia"
Dodał: Przemysław Imieliński 28.06.2017
Western Digital Corporation, globalny lider technologii i rozwiązań storage, rozszerza swoją popularną i lubianą serię przenośnych dysków WD My Passport prezentując odświeżony model My Passport Ultra.


Nowość wyróżnia atrakcyjna, metalowa obudowa. Dysk jest dostarczany użytkownikom z intuicyjnym w obsłudze oprogramowaniem WD Discovery, które ułatwia robieni kopii zapasowych zdjęć, filmów i ważnych dokumentów, tworzonych i udostępnianych z poziomu wielu różnych serwisów społecznościowych, usług chmurowych i urządzeń. Nowy My Passport Ultra jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących zebrać w jednym miejscu wszystkie aspekty swojego "cyfrowego życia".

Dyski My Passport Ultra można kupić w dwóch różnych wersjach kolorystycznych


Praktycznie każdy ma dziś kilka kont w różnych serwisach społecznościowych – z raportu przygotowanego przez Parks Associates wynika, że przeciętne gospodarstwo domowe korzysta z trzech różnych usług chmurowych, takich jak Dropbox, Google Drive czy Microsoft OneDrive. Mamy do dyspozycji tak wiele metod tworzenia, udostępniania i przechowywania cyfrowych treści, że rośnie potrzeba posiadania wygodnego w obsłudze urządzenia do gromadzenia, w jednym miejscu, wszystkich kluczowych dla nas informacji. My Passport Ultra w połączeniu z oprogramowaniem WD Discovery jest łatwym w obsłudze rozwiązaniem pozwalającym na archiwizowanie danych z popularnych serwisów społecznościowych, takich jak np. Facebook i Instagram. Użytkownicy mogą w kilku prostych krokach pobrać na dysk wszystkie swoje pliki, włącznie z otagowanymi zdjęciami i klipami wideo z Facebooka. WD Discovery jest również świetnym narzędziem do tworzenia lokalnej kopii danych przechowywanych w popularnych usługach chmurowych.

My Passport Ultra w odmianie czarno-szarej


"Użytkownicy stali się zdecydowanie bardziej mobilni, co sprawiało, że ich pliki i dane są obecnie rozsiane po wielu różnych urządzeniach, usługach i serwisach społecznościowych" – wyjaśnia Glenn Hower, starszy analityk z Parks Associates. "Podstawowym problemem stało się to, że wiele osób nie pamięta gdzie i jakie pliki przechowuje – producenci sprzętu i dostawcy usług powinni zaoferować im skuteczniejszą metodę integrowania tych danych i poprawić jakość korzystania z nowoczesnych usług."

Aby dodatkowo uprościć proces robienia kopii zapasowych cennych cyfrowych wspomnień i plików, dysk My Passport Ultra oferowany jest z łatwym w konfiguracji oprogramowaniem WD Backup, pozwalającym na wygodne planowanie automatycznego tworzenia backupu danych z komputera na dysk. My Passport Ultra oferuje też 256-bitowe sprzętowe szyfrowanie AES oraz oprogramowanie WD Security pozwalające na zabezpieczenie poufnych treści. Użytkownicy mogą zdefiniować własne hasło i skonfigurować szyfrowanie i ochronę danych.

"W sytuacji, gdy do dyspozycji mamy tak wiele wspaniałych platform i narzędzi do tworzenia oraz udostępniania zdjęć, filmów i innych plików, bardzo ważne jest, by klienci mogli w wygodny sposób zebrać w jednym miejscu wszystkie swoje dane" – wyjaśnia Sven Rathjen, wiceprezes ds. marketingu działu Client Solutions w Western Digital. "Skupiliśmy się na dostarczeniu znakomitego rozwiązania, które łączy w sobie najwyższą jakość, wydajność i niezawodność, czyli cechy, których klienci oczekują od WD. Efektem jest odświeżenie naszej oferty przenośnych dysków o produkty wyróżniające się intuicyjnym w obsłudze, wszechstronnym oprogramowaniem, większą pojemnością oraz pięknym wzornictwem, które doskonale wpisuje się w dzisiejsze trendy."

My Passport Ultra w odmianie biało-złotej


Stylowy wygląd dysków My Passport Ultra doskonale wpisuje się w odświeżone wzornictwo całej nowej serii My Passport, zaprezentowanej w październiku 2016 r. i stworzonej we współpracy z wielokrotnie nagradzaną firmą projektową fuseproject i jej głównym projektantem – Yves Beharem. Zamknięte w metalowej obudowie dyski My Passport Ultra dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych: czarno-szarym oraz biało-złotym. Dysk z powodzeniem mieści się w dłoni, kieszeni lub torebce – użytkownik może więc wygodnie tworzyć kopie bezpieczeństwa swoich danych niezależnie od tego, gdzie akurat jest.

Ceny i dostępność
Dysk My Passport Ultra jest objęty 3-letnią ograniczoną gwarancją – można go kupić na stronie wd.com, a także u wybranych sprzedawców i dystrybutorów na całym świecie. Sugerowana cena detaliczna to 79,99 USD za wersję 1 TB, 99,99 USD za 2 TB, 129,99 USD za 3 TB oraz 139,99 USD za dysk o pojemności 4 TB.

Strona producenta: www.wd.com

Zobacz także:
Konkurs ''Wiosna, ach to ty!'' rozstrzygnięty!
Książka Światło w fotografii. Magia i nauka – już w sprzedaży!
FeiyuTech WG2 – gimbal dla rowerzysty
Trzy nowe obiektywy Nikkor: szerokokątny, ultraszerokokątny i "rybie oko"
COOLPIX W300 – wytrzymały kompakt do fotografowania przygód
Canon EOS C200 – kompaktowa kamera 4K
QNAP TVS-882ST3 – 8-zatokowy serwer zdjęć i filmów
Rozpocznij przygodę z EOS M – promocja i konkurs fotograficzny Canona
Meike MK-6.5 mm F2.0 – niedrogie rybie oko dla każdego
Olympus Tough TG-5 – niezwykła wytrzymałość w każdych warunkach
Letnia promocja Olympusa
Sto dni promocji cashback na 100-lecie firmy Nikon
Olympus E-M1 Mark II, E-M5 Mark II oraz PEN-F – aktualizacja oprogramowania
Album "Polska Przedwojenna" wydawnictwa Bosz
Rotolight LED AEOS – lampa do fotografii portretowej i sesji
Wyniki 13. edycji konkursu BZ WBK Press Foto ogłoszone!
Canon EOS 5D Mark IV – aktualizacja oprogramowania
Canon CN-E70–200 mm T4.4 L IS KAS S – nowy obiektyw filmowy
Sony A9 – rewolucja na rynku profesjonalnego sprzętu fotograficznego

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 3.381s.