Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  My Passport Ultra – idealne rozwiązanie do backupu "cyfrowego życia"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

My Passport Ultra – idealne rozwiązanie do backupu "cyfrowego życia"
Dodał: Przemysław Imieliński 28.06.2017
Western Digital Corporation, globalny lider technologii i rozwiązań storage, rozszerza swoją popularną i lubianą serię przenośnych dysków WD My Passport prezentując odświeżony model My Passport Ultra.


Nowość wyróżnia atrakcyjna, metalowa obudowa. Dysk jest dostarczany użytkownikom z intuicyjnym w obsłudze oprogramowaniem WD Discovery, które ułatwia robieni kopii zapasowych zdjęć, filmów i ważnych dokumentów, tworzonych i udostępnianych z poziomu wielu różnych serwisów społecznościowych, usług chmurowych i urządzeń. Nowy My Passport Ultra jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących zebrać w jednym miejscu wszystkie aspekty swojego "cyfrowego życia".

Dyski My Passport Ultra można kupić w dwóch różnych wersjach kolorystycznych


Praktycznie każdy ma dziś kilka kont w różnych serwisach społecznościowych – z raportu przygotowanego przez Parks Associates wynika, że przeciętne gospodarstwo domowe korzysta z trzech różnych usług chmurowych, takich jak Dropbox, Google Drive czy Microsoft OneDrive. Mamy do dyspozycji tak wiele metod tworzenia, udostępniania i przechowywania cyfrowych treści, że rośnie potrzeba posiadania wygodnego w obsłudze urządzenia do gromadzenia, w jednym miejscu, wszystkich kluczowych dla nas informacji. My Passport Ultra w połączeniu z oprogramowaniem WD Discovery jest łatwym w obsłudze rozwiązaniem pozwalającym na archiwizowanie danych z popularnych serwisów społecznościowych, takich jak np. Facebook i Instagram. Użytkownicy mogą w kilku prostych krokach pobrać na dysk wszystkie swoje pliki, włącznie z otagowanymi zdjęciami i klipami wideo z Facebooka. WD Discovery jest również świetnym narzędziem do tworzenia lokalnej kopii danych przechowywanych w popularnych usługach chmurowych.

My Passport Ultra w odmianie czarno-szarej


"Użytkownicy stali się zdecydowanie bardziej mobilni, co sprawiało, że ich pliki i dane są obecnie rozsiane po wielu różnych urządzeniach, usługach i serwisach społecznościowych" – wyjaśnia Glenn Hower, starszy analityk z Parks Associates. "Podstawowym problemem stało się to, że wiele osób nie pamięta gdzie i jakie pliki przechowuje – producenci sprzętu i dostawcy usług powinni zaoferować im skuteczniejszą metodę integrowania tych danych i poprawić jakość korzystania z nowoczesnych usług."

Aby dodatkowo uprościć proces robienia kopii zapasowych cennych cyfrowych wspomnień i plików, dysk My Passport Ultra oferowany jest z łatwym w konfiguracji oprogramowaniem WD Backup, pozwalającym na wygodne planowanie automatycznego tworzenia backupu danych z komputera na dysk. My Passport Ultra oferuje też 256-bitowe sprzętowe szyfrowanie AES oraz oprogramowanie WD Security pozwalające na zabezpieczenie poufnych treści. Użytkownicy mogą zdefiniować własne hasło i skonfigurować szyfrowanie i ochronę danych.

"W sytuacji, gdy do dyspozycji mamy tak wiele wspaniałych platform i narzędzi do tworzenia oraz udostępniania zdjęć, filmów i innych plików, bardzo ważne jest, by klienci mogli w wygodny sposób zebrać w jednym miejscu wszystkie swoje dane" – wyjaśnia Sven Rathjen, wiceprezes ds. marketingu działu Client Solutions w Western Digital. "Skupiliśmy się na dostarczeniu znakomitego rozwiązania, które łączy w sobie najwyższą jakość, wydajność i niezawodność, czyli cechy, których klienci oczekują od WD. Efektem jest odświeżenie naszej oferty przenośnych dysków o produkty wyróżniające się intuicyjnym w obsłudze, wszechstronnym oprogramowaniem, większą pojemnością oraz pięknym wzornictwem, które doskonale wpisuje się w dzisiejsze trendy."

My Passport Ultra w odmianie biało-złotej


Stylowy wygląd dysków My Passport Ultra doskonale wpisuje się w odświeżone wzornictwo całej nowej serii My Passport, zaprezentowanej w październiku 2016 r. i stworzonej we współpracy z wielokrotnie nagradzaną firmą projektową fuseproject i jej głównym projektantem – Yves Beharem. Zamknięte w metalowej obudowie dyski My Passport Ultra dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych: czarno-szarym oraz biało-złotym. Dysk z powodzeniem mieści się w dłoni, kieszeni lub torebce – użytkownik może więc wygodnie tworzyć kopie bezpieczeństwa swoich danych niezależnie od tego, gdzie akurat jest.

Ceny i dostępność
Dysk My Passport Ultra jest objęty 3-letnią ograniczoną gwarancją – można go kupić na stronie wd.com, a także u wybranych sprzedawców i dystrybutorów na całym świecie. Sugerowana cena detaliczna to 79,99 USD za wersję 1 TB, 99,99 USD za 2 TB, 129,99 USD za 3 TB oraz 139,99 USD za dysk o pojemności 4 TB.

Strona producenta: www.wd.com

Zobacz także:
Konkurs ''Wiosna, ach to ty!'' rozstrzygnięty!
Książka Światło w fotografii. Magia i nauka – już w sprzedaży!
FeiyuTech WG2 – gimbal dla rowerzysty
Trzy nowe obiektywy Nikkor: szerokokątny, ultraszerokokątny i "rybie oko"
COOLPIX W300 – wytrzymały kompakt do fotografowania przygód
Canon EOS C200 – kompaktowa kamera 4K
QNAP TVS-882ST3 – 8-zatokowy serwer zdjęć i filmów
Rozpocznij przygodę z EOS M – promocja i konkurs fotograficzny Canona
Meike MK-6.5 mm F2.0 – niedrogie rybie oko dla każdego
Olympus Tough TG-5 – niezwykła wytrzymałość w każdych warunkach
Letnia promocja Olympusa
Sto dni promocji cashback na 100-lecie firmy Nikon
Olympus E-M1 Mark II, E-M5 Mark II oraz PEN-F – aktualizacja oprogramowania
Album "Polska Przedwojenna" wydawnictwa Bosz
Rotolight LED AEOS – lampa do fotografii portretowej i sesji
Wyniki 13. edycji konkursu BZ WBK Press Foto ogłoszone!
Canon EOS 5D Mark IV – aktualizacja oprogramowania
Canon CN-E70–200 mm T4.4 L IS KAS S – nowy obiektyw filmowy
Sony A9 – rewolucja na rynku profesjonalnego sprzętu fotograficznego

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Spod przymkniętych powiek

Oniryczne pejzaże, senne wizje, tajemnicze mikroświaty, wyobrażone sceny, nierealne obrazy i fantastyczne zestawienia, czekamy na wsze zdjęcia ukazujące to, co nas otacza, w sposób zaskakujący, abstrakcyjny i niecodzienny…
Spod przymkniętych powiek
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[20.06.2018]
Autor:
Filip Stefaniak
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.929s.