Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Usterka matrycy w aparatach Kyocery


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 potrafi sterować bezprzewodowo aż dziewięcioma lampami błyskowymi jednocześnie?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Usterka matrycy w aparatach Kyocery
Dodał: Jarosław Zachwieja 06.02.2007
Choć Kyocera już od kilku lat nie produkuje aparatów fotograficznych, to posiadacze aparatów tej marki nadal mogą liczyć na wsparcie techniczne i serwis. Niedawno przedstawiciele firmy ogłosili, że trzy modele niegdyś wyprodukowanych przez nie cyfraków mają wadę techniczną, w związku z czym ich użytkownicy do 2010 roku będą mogli nieodpłatnie dokonać wymiany matrycy CCD na sprawną.


Kto z nas dziś kojarzy cyfraki wyprodukowane przez firmę Kyocera? Może trudno w to uwierzyć, ale jeszcze kilka lat temu był to producent wielu znakomitych aparatów sprzedawanych – oprócz własnej – również pod markami Contax i Yashica. Oferta Kyocery obejmowała bardzo duży zakres modeli, od prostych kompaków, przez zaawansowane modele z dużym zoomem aż po pierwszą pełnoklatkową (!) lustrzankę cyfrową, jaką był Contax N Digital. Niestety, firma źle radziła sobie w branży fotograficznej i w 2005 roku jej zarząd podjął decyzję o wycofaniu się z rynku aparatów cyfrowych.

Czteromegapikselowy Finecam M410R z 10-krotnym zoomem był jednym z ostatnich trzech modeli aparatów cyfrowych produkowanych przez Kyocerę.

Niestety pech wyraźnie nadal nie ma zamiaru opuścić byłego potentata. Trzy ostatnie, zaprezentowane w lutym 2004 roku, modele aparatów marki Kyocera (Finecam M400R, Finecam M410R oraz Finecam SL400R) okazały się mieć fabryczną wadę przetwornika CCD, która ujawniła się niemal dwa lata po wstrzymaniu ich produkcji i wycofaniu ze sprzedaży.
 
Jak głosi oficjalny komunikat producenta, wada ta może ujawnić się podczas korzystania z aparatu w warunkach dużej wilgotności powietrza. Objawami są silne zniekształcenia obrazu na zdjęciach lub jego zupełny brak. Przedstawiciele Kyocery zapowiedzieli, że usterka ta będzie usuwana bezpłatnie aż do końca 2010 roku. Niestety mamy też złą wiadomość dla polskich użytkowników wymienionych modeli aparatów: jak na razie komunikat został ogłoszony jedynie na rynku japońskim, co pozwala przypuszczać, że akcja wymiany matryc zostanie przeprowadzona jedynie na terenie Kraju Kwitnącej Wiśni.

Strona producenta: global.kyocera.com

Zobacz także:
Nikony przegrzały się - Coolpixy 5400, 5000, 4500, 3500 nie wytrzymały upalnego lata
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.619s.