Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Konkurs "Ekologia w Obiektywie"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Konkurs "Ekologia w Obiektywie"
Dodał: Katarzyna Stodolska 28.04.2011
To ostatnie dni, żeby wysłać zdjęcia na konkurs "Ekologia w Obiektywie" organizowany przez firmę Bayer. Termin zgłaszania prac upływa 8 maja.


Zdjęciem tygodnia w konkursie „Ekologia w Obiektywie” firmy Bayer została fotografia Adriana Ślązoka z Chorzowa. O wygranej zdecydowali internauci. Fotografia „W locie koszącym”, przedstawiająca wznoszącą się do lotu orzechówkę w lasach Puszczy Białowieskiej, podbiła serca internautów i zaciekawiła jurora, który specjalnie dla nas skomentował zwycięskie zdjęcie.


Nagrodzone zdjęcie Adrian Ślązok zrobił podczas podróży przez Polskę w grudniu ubiegłego roku. - Chciałem zrobić zdjęcie bielika, ale niestety nie udało mi się to. W Puszczy Białowieskiej zrobiłem za to zdjęcie orzechówki – dodaje. Teraz dostrzega też uroki miejsc nie tak bardzo odległych. – Staram się teraz robić zdjęcia w pobliżu swojego miejsca zamieszkania – nie trzeba jechać na drugi koniec Polski, aby zrobić dobre zdjęcie. Wszędzie można znaleźć gatunki warte sfotografowania. O konkursie „Ekologia w Obiektywie” dowiedział się z jednego z portali fotograficznych.
 
Komentarz jurora, Zbigniewa Włodarskiego: "Najczęściej podoba nam się, to, co dla nas niezwykłe, niedostępne. Nie każdy potrafi, lub ma taką możliwość, by fotografować ptaki, chociaż z pewnością każdy by chciał. Pokażcie mi takiego fotografa, który choć raz nie zaczaił się ze swym aparatem na latających przyjaciół. Największą wartością fotografii jest połączenie jej z innymi fascynacjami, jak choćby w tym przypadku – sam autor tak o sobie mówi: moją fascynacją jest fotografowanie ptaków. A to oznacza, że wie o nich coraz więcej, świadomie wybiera tematy fotografowania, poszukuje rzadkich gatunków… te zalety można by mnożyć".

INFORMACJA O KONKURSIE
Konkurs „Ekologia w Obiektywie” organizuje już po raz jedenasty firma Bayer we współpracy z UNEP. Tematem tegorocznej edycji jest „Życie w lasach”. W konkursie mogą brać udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Przesłane przez nich prace są publikowane na stronie konkursu i oceniane przez Internautów, którzy w głosowaniu wybierają zdjęcie tygodnia. Konkurs trwa dziewięć tygodni, od 7 marca do 8 maja 2011. Zwycięzców będzie wybierać profesjonalne jury, a prace nagrodzonych i wyróżnionych zostaną zaprezentowane na wielkoformatowej plenerowej wystawie na murach warszawskiego Barbakanu w czerwcu tego roku.

Więcej informacji: www.ekologiawobiektywie.pl

Zobacz także:
Ogłoszenie zwycięzców Sony World Photography Awards 2011
Casio Tryx nagrodzony przez TIPA
Pomysł, fotografia, wydruk – warsztaty z Jackiem Boneckim
Samsung wypożycza aparaty podczas Fotofestiwalu w Łodzi
AF-S NIKKOR 50 mm f/1.8G
BenQ W1200 – projektor do kina domowego z PiP
Wiosenna promocja na lampy i zestawy Quantuum
Panasonic Lumix FT3, TZ20 i TZ22 - firmware 1.1
Aktualizacja firmware dla systemu Ricoh GR do wersji 1.36
Nagroda TIPA dla Olympusa XZ-1
Firmware 1.2 dla Olympusa XZ-1
Sigma 120-300 mm f/2.8 APO EX DG OS HSM z bagnetem Canon EF
Cztery nagrody TIPA dla Canona
Nikon Camera Control Pro 2.9.0
Nikon Capture NX 2.2.7
TEST: Nikon D5100 - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.936s.