Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Jutro startują Freaki Afryki


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Jutro startują Freaki Afryki
Dodał: Błażej Organisty 05.05.2016
Mistrzowskie wrsztaty śpiewu, tańca i gry na instrumentach afrykańskich, występy wrocławskich grup tanecznych oraz koncert jednego z najbardziej znanych w Polsce zespołów grających muzykę Afryki Zachodniej "City Bum Bum", to atrakcje III dni kultury afrykańskiej "Freaki Afryki".

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

W tym roku gośćmi specjalnymi imprezy są znakomity muzyk – Adama Bilorou Dembele, tancerz legendarnego baletu "Les Ballets Africains" z Gwinei – Italo Sylla oraz francuska wokalistka Lydie Kotlinski.

Adam Bilorou Dembele


Trzecia edycja imprezy odbędzie się w dniach 6-8 maja we wrocławskim Klubie Pod Kolumnami (warsztaty) oraz w Starym Klasztorze (koncert i pokazy). Cały czas trwają zapisy na warsztaty prowadzone przez afrykańskich gości.

"Freaki Afryki" to festiwal promujący przede wszystkim muzyczny aspekt kultury krajów Afryki Zachodniej. Magnesem przyciagającym publiczność na "Freaki Afryki" są z pewnością goście zagraniczni imprezy. W tym roku uczestnicy będa mogli wziąć udział w mistrzowskich warsztatch prowadzonych przez wybitnych wirtuozów gry na bębnach, balafonie, tańców oraz śpiewu pieśni afrykańskich.

Italo Sylla


Warsztaty bębniarskie oraz gry na balafonie (afrykański ksylofon) poprowadzi Adama Bilorou Dembele – obecnie jeden z najbardziej podziwianych artystów w świecie zachodnioafrykańskiej muzyki perkusyjnej, wielki mistrz djembe grający również na takich instrumentach jak: kora, n'goni, sabar czy perkusja. Zajęcia z tańca afrykańskiego poprowadzi pochodzący z Gwinei Italo Sylla - tancerz legendarnego narodowego baletu – Les Ballets Africaiins, z którym występował w wielu krajach, m.in. w Maroku, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, czy Chinach. Natomiast sztukę śpiewu afrykańskiego będzie można doskonalić pod okiem Lydie Kotliński – francuskiej wokalistki jazzowej, od kilkunastu lat zafascynowanej muzyką afrykańską, prowadzącą warsztaty tradycyjnych pieśni afrykańskich "Koyemba".

Lydie Kotlinski
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.183s.