Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Jutro startują Freaki Afryki


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Jutro startują Freaki Afryki
Dodał: Błażej Organisty 05.05.2016
Mistrzowskie wrsztaty śpiewu, tańca i gry na instrumentach afrykańskich, występy wrocławskich grup tanecznych oraz koncert jednego z najbardziej znanych w Polsce zespołów grających muzykę Afryki Zachodniej "City Bum Bum", to atrakcje III dni kultury afrykańskiej "Freaki Afryki".

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

W tym roku gośćmi specjalnymi imprezy są znakomity muzyk – Adama Bilorou Dembele, tancerz legendarnego baletu "Les Ballets Africains" z Gwinei – Italo Sylla oraz francuska wokalistka Lydie Kotlinski.

Adam Bilorou Dembele


Trzecia edycja imprezy odbędzie się w dniach 6-8 maja we wrocławskim Klubie Pod Kolumnami (warsztaty) oraz w Starym Klasztorze (koncert i pokazy). Cały czas trwają zapisy na warsztaty prowadzone przez afrykańskich gości.

"Freaki Afryki" to festiwal promujący przede wszystkim muzyczny aspekt kultury krajów Afryki Zachodniej. Magnesem przyciagającym publiczność na "Freaki Afryki" są z pewnością goście zagraniczni imprezy. W tym roku uczestnicy będa mogli wziąć udział w mistrzowskich warsztatch prowadzonych przez wybitnych wirtuozów gry na bębnach, balafonie, tańców oraz śpiewu pieśni afrykańskich.

Italo Sylla


Warsztaty bębniarskie oraz gry na balafonie (afrykański ksylofon) poprowadzi Adama Bilorou Dembele – obecnie jeden z najbardziej podziwianych artystów w świecie zachodnioafrykańskiej muzyki perkusyjnej, wielki mistrz djembe grający również na takich instrumentach jak: kora, n'goni, sabar czy perkusja. Zajęcia z tańca afrykańskiego poprowadzi pochodzący z Gwinei Italo Sylla - tancerz legendarnego narodowego baletu – Les Ballets Africaiins, z którym występował w wielu krajach, m.in. w Maroku, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, czy Chinach. Natomiast sztukę śpiewu afrykańskiego będzie można doskonalić pod okiem Lydie Kotliński – francuskiej wokalistki jazzowej, od kilkunastu lat zafascynowanej muzyką afrykańską, prowadzącą warsztaty tradycyjnych pieśni afrykańskich "Koyemba".

Lydie Kotlinski
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.094s.