Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Inteligentne wyostrzanie, czyli FocusFixer V2


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Inteligentne wyostrzanie, czyli FocusFixer V2
Dodał: Marcin Pawlak 31.10.2008
Ukazała się nowa wersja wtyczki przeznaczonej do wyostrzania fotografii, która wykorzystuje informacje o aparacie i obiektywie, za pomocą których wykonane zostało zdjęcie.


Firma FixerLabs zaprezentowała nową wersję wtyczki służącej do wyostrzania fotografii – FocusFixer V2. Program ten pozwala wyostrzać zdjęcia na kilka sposobów. Podstawowym parametrem, który regulujemy jest Deblur, czyli stopień rozmycia. Możemy go ustalić ręcznie, możemy też pozostawić jego określenie samej aplikacji. W tym wypadku do obliczeń zostanie wzięte pod uwagę centrum pola podglądu bądź cały jego obszar (256x256 pikseli).
 
Kolejny parametr, Treshold, pozwala ustalić progową wielkość detali podlegających wyostrzeniu, dzięki czemu możemy uniknąć niepotrzebnego podkreślania ziarna.


Te funkcje nie są jednak niczym nowym. Unikatową cechą FocusFixera jest LensFIT – pozwala ona podczas wyostrzania zdjęcia wziąć pod uwagę zarówno charakterystykę aparatu, jak i obiektywu za pomocą których fotografia została wykonana. Lista urządzeń, które "zna" LensFIT liczy sobie kilkaset pozycji (można ją znaleźć tutaj) i obejmuje zarówno aparaty kompaktowe jak i popularne lustrzanki cyfrowe, a także aparaty i ścianki średniego formatu oraz kamery studyjne, skanery i minilaby. Dzięki temu parametry wyostrzania obrazu mogą zostać precyzyjnie dopasowane do charakterystyki danego urządzenia. Jak zapewnia producent, pozwala to wydobyć z nieostrego zdjęcia informacje, które wydają się nam być bezpowrotnie stracone. By to udowodnić, na swojej stronie producenta przedstawia szereg przykładów pokazujących przewagę FocusFixera nad standardowymi mechanizmami Photoshopa.

Strona producenta: www.fixerlabs.com
30-dniowa wersja próbna do pobrania: www.fixerlabs.com

Zobacz także:
Aktualizacja dla obiektywów ZUIKO – zgodność z Micro 4/3
Apple iPhoto 7.1.5 – drobne poprawki
Nikon Capture NX - aktualizacja do wersji 1.3.5
Nik Software Complete Collection – w pakiecie taniej
DxO Optics Pro 5.3 – rozbudowana baza sprzętu i nowe możliwości
Adobe aktualizuje ACR i Lightrooma
Znane są ceny nowego oprogramowania firmy Adobe

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.701s.