Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  HP i Apple umożliwiły druk bezprzewodowy z urządzeń mobilnych


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
System mechanicznej stabilizacji matrycy zastosowany w aparatach Olympus E-3 i E-510 nie powstał z myślą o fotografii cyfrowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

HP i Apple umożliwiły druk bezprzewodowy z urządzeń mobilnych
Dodał: Magdalena Imielińska 04.01.2011
Nowa technologia AirPrint firm HP i Apple automatycznie lokalizuje drukarki HP obsługujące funkcję ePrint, umożliwiając bezpośredni druk z urządzeń Apple iOS i eliminując potrzebę pobierania wielu różnych sterowników. Wystarczy znać adres e-mail przyporządkowany do drukarki HP z funkcją ePrint, by z urządzenia mobilnego wysłać i wydrukować dokument czy zdjęcie (w dowolnym formacie).


Firma HP poinformowała, że bezprzewodowy druk AirPrint dla urządzeń iPad®, iPhone® i iPod® touch jest teraz dostępny jako bezpłatna aktualizacja w systemie operacyjnym Apple iOS 4.2. Funkcja druku wbudowana w aplikacje przeznaczone dla tych urządzeń pozwoli użytkownikom automatycznie wyszukiwać drukarki HP ePrint w sieciach bezprzewodowych w zasięgu radia Wi-Fi i drukować na nich jednym dotknięciem – bez potrzeby instalowania sterowników ani pobierania oprogramowania.
 
Istniejące i przyszłe drukarki HP z funkcją ePrint jako jedyne obsługują bezpośredni druk z urządzeń iPhone®, iPad® i iPod® touch przez AirPrint – żaden inny producent drukarek obecnie nie oferuje takiej możliwości. Firma HP pozwala swoim klientom drukować to, co chcą, gdzie chcą i kiedy chcą. W każdym miejscu i o każdej porze.

HP Photosmart eStation AiO - drukarka kompatybilna z funkcją AirPrint

Funkcja AirPrint jest obsługiwana przez szereg drukarek HP ePrint obecnie dostępnych w Europie, m.in. przez konsumenckie drukarki Photosmart, a także biurowe urządzenia Officejet/Officejet Pro oraz LaserJet Pro. Funkcja AirPrint jest obecnie dostępna w 12 drukarkach HP ePrint, łącznie z HP ENVY100 e-AiO. Wszystkie przyszłe drukarki HP ePrint będą obsługiwać funkcję AirPrint.
 
Twórcy aplikacji Apple iOS teraz mogą bezpośrednio dodawać do nich funkcję druku z wykorzystaniem pakietu SDK wydanego przez firmę Apple we wrześniu 2010 roku, więc prawdopodobnie zacznie się ona pojawiać w coraz większej liczbie aplikacji.
 
Funkcja AirPrint, która umożliwia bezpośredni druk z urządzeń mobilnych Apple na drukarkach HP ePrint, to drugie rozwiązanie druku bezprzewodowego wprowadzone przez HP po niedawnej premierze HP ePrint. HP ePrint umożliwia drukowanie z dowolnego miejsca na świecie i z dowolnego internetowego urządzenia mobilnego poprzez wysłanie wiadomości e-mail bezpośrednio na indywidualny adres drukarki HP ePrint.

Po wprowadzeniu funkcji AirPrint HP umożliwia drukowanie z urządzeń mobilnych na trzy sposoby:
1. HP ePrint, rozwiązanie "chmurowe", które pozwala na drukowanie z dowolnego urządzenia mobilnego i z dowolnego miejsca na świecie, z którego można wysłać wiadomość e-mail.
2. AirPrint: funkcja druku wbudowana w system operacyjny, która łączy się z drukarkami obsługującymi HP ePrint.
3. Mobilne aplikacje i sterowniki, które udostępniają funkcję druku, kiedy niedostępne jest wbudowane rozwiązanie.

Więcej informacji można znaleźć na stronach:
1. Mobile Printing Solutions firmy HP: www.hp.com
2. AirPrint firmy HP: www.hp.com
3. Apple iOS 4.2: www.apple.com

Zobacz także:
Dysk zewnętrzny Kingston HyperX MAX w standardzie USB 3.0
Nowe ramki cyfrowe Kodaka
BenQ S1420 z optyczną stabilizacją obrazu oraz funkcją HDR II
Superpojemne karty SDXC Lexara
PEN E-PL2 już wkrótce?
RED oferuje limitowaną edycję kamery EPIC-M
Kamera Panasonic AG-AF101 trafi do sklepów
Olympus PEN - to już system...
Olympus PEN E-PL1 – na co dzień i w podróży
Szwajcaria w obiektywach Olympus Mikro 4/3
Jedziemy na Grenlandię, czyli jak zrealizować fotograficzne marzenie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.702s.