Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Fotografuj dzikie zwierzęta z Akademią Nikona


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Fotografuj dzikie zwierzęta z Akademią Nikona
Dodał: Alina Plata 13.09.2013
Jesień to doskonały czas na obserwację i fotografowanie ptaków i ich widowiskowych rytuałów. Dla osób lubiących spędzać czas na łonie natury, Akademia Nikona przygotowała warsztaty z fotografowania tokujących ptaków wodnych oraz warsztaty fotografowania zwierząt drapieżnych. Najbliższe warsztaty odbędą się w dniach 11-13 października 2013r.


Terminy i lokalizacje:
11 (piątek) - 13 (niedziela) października 2013
Zagroda Jeździecka Czarcia Podkowa

Jesień jest porą roku najbardziej cenioną przez fotografów przyrody. To czas migracji ptaków, kiedy można zaobserwować ich widowiskowe rytuały, robiąc niepowtarzalne zdjęcia. Tajniki fotografowania tokujących ptaków będzie odkrywał wybitny fotograf, pasjonat fotografii przyrodniczej, laureat wielu konkursów fotograficznych – Piotr Chara.

fot. Piotr Chara

Podczas zajęć uczestnicy, poza zależnościami decydującymi o udanej kompozycji kadru, poznają metody umożliwiające dotarcie do płochliwych zwierząt.

fot. Piotr Chara

"Chcąc fotografować przyrodę, w teren należy wybrać się bardzo wcześnie, najlepiej jeszcze nocą, aby skorzystać z najatrakcyjniejszego światła zaczynającego się o świcie, a kończącego się niedługo po wschodzie słońca. Zwykle ptaki pojawiają się w małych grupkach, lecz niektóre gatunki tworzą nawet wielotysięczne stada, a ich obecność pozwala zakładać, że wrócą w to samo miejsce. Pojawienie się ptaków przed obiektywem, co niemal zawsze poprzedzone jest długim, cierpliwym leżeniem w bezruchu, to potężna dawka emocji".- mówi Piotr Chara.

fot. Piotr Chara

Jesienne warsztaty fotografowania wielkich migracji ptaków składają się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części warsztatów uczestnik poznaje istotę sztuki fotografii przyrodniczej oraz związane z nią aspekty techniczne. Podczas drugiej części warsztatów uczestnicy w praktyce zmierzą się ze specyfiką fotografowania zwierząt w ich naturalnym środowisku. Ponadto będą zwiedzać atrakcyjne przyrodniczo miejsca, by w praktyce przećwiczyć takie techniki fotografowania jak: fotografowanie z mobilnego pływającego ukrycia fotograficznego, spontaniczne fotografowanie "z marszu", czy klasyczne dla fotografii przyrodniczej – fotografowanie z zasiadki.

fot. Piotr Chara


Kilka słów o Akademii Nikona
Akademia Nikona to projekt edukacyjny stworzony przez firmę Nikon Polska, skierowany do amatorów zainteresowanych rozszerzaniem wiedzy fotograficznej i robieniem bardziej kreatywnych zdjęć, a także do profesjonalistów chcących poznać zaawansowany technologicznie sprzęt oraz skorzystać z wiedzy znanych fotografów. Akademia posiada ofertę edukacyjną dla klientów indywidualnych oraz dla firm. Akademia Nikona w ramach swojej działalności prowadzi kursy, warsztaty tematyczne i fotoekspedycje.

Więcej informacji na temat warsztatów:
Jesienne fotografowanie wielkich migracji ptaków
Wywiad z wykładowcą

Zobacz także:
Amatorska kamera Toshiba Camileo X450
Odporny Fujifilm FinePix XP200 z Wi-Fi
Fujifilm FinePix S8400W z 44x zoomem
Canon EOS 100D i 700D - przykładowe zdjęcia i filmy
Kompakty Canon PowerShot SX280 HS i SX270 HS
Standardowy zoom - Canon EF-S 18-55mm
Poręczny Canon EOS 100D
Konsumencka lustrzanka Canon EOS 700D
Mini aparat Minox DCC 14.0
Epson L210 i L110 dla oszczędnych
Kompaktowy Olympus VH-520
Prosta kamera Rollei Racy Full HD
Capture NX 2.4.1
Bezlusterkowiec Samsung NX1100

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.967s.