Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Fotograficzne safari z onePhoto.net w Kenii


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aby w aparatach Canon PowerShot sprawdzić, jaka wersja firmware'u jest obecna w aparacie, należy przygotować sobie odpowiednią kartę pamięci?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Fotograficzne safari z onePhoto.net w Kenii
Dodał: Przemysław Imieliński 15.02.2007
Galeria internetowa onePhoto.net już po raz trzeci organizuje fotograficzne safari w Kenii. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach od 14 do 27 maja. Jej uczestnicy będą mogli nie tylko zakosztować egzotycznej przygody, ale także doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych fotografów.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Kenia dla wielu Europejczyków to fragmenty "Pożegania z Afryką" , "National Geographic" lub "Animal Planet". To nieuporządkowany zbiór przeplatających się obrazów wspaniałej przyrody z problemami społecznymi, czy AIDS. Równocześnie to mekka dla podróżników i fotografów z całego świata, którzy nie wyobrażają pominięcia tego kraju.
 
Karen Blixen napisała w swojej książce o życiu w Kenii: "Najważniejsze było powietrze – i dla krajobrazu, i dla człowieka." We wspomnieniach z pobytu na afrykańskim płaskowyżu dominuje zawsze wrażenie, iż życie tam toczyło się jak gdyby wysoko w powietrzu. Na tej wysokości oddycha się łatwo, płuca wciągają ożywczą lekkość, tchnienie optymizmu. Na tej wysokości człowiek budzi się rankiem z myślą: "Jestem tu, gdzie powinienem być."

Poranny lot balonem w Parku Narodowym Masai Mara. Fot. Przemysław Imieliński.

Program wyjazdu:
14 maja
09:30 – spotkanie uczestników na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie
12:05 – wylot do Amsterdamu
20:10 – wylot do Nairobi

15 maja
06:30 – lądowanie w Nairobi
Po krótkim powitaniu i przekazaniu podstawowych informacji o czekającym nas safari nasze bagaże zostaną załadowane do samochodów którymi będziemy podróżować po Kenii (specjalnie dostosowane minivany z podnoszonym dachem i szeroko uchylanymi oknami umożliwiające swobodne fotografowanie) i wyruszymy na północ w kierunku Parku Narodowego Samburu. Nasza podróż potrwa ok. 4,5 godziny (podróżowanie po Kenii różni się nieco od podróży po Europie – wszystkie podane w programie czasy przejazdów są czasami średnimi opartymi na doświadczeniu lokalnych organizatorów – w praktyce uzależnione są od warunków drogowych/pogodowych/ilości i czasu trwania postojów). Będziemy podróżować przez tereny rolnicze Kikuyu, którzy stanowią największą grupę etniczną w Kenii. Oprócz ich małych farm zobaczymy po drodze plantacje kawy, ananasów i kwiatów oraz niezliczone kolorowe targowiska oferujące wszelkiego rodzaju produkty rolnicze. Będziemy również podziwiać leżący na równiku pokryty śniegiem szczyt Mount Kenia. Przekraczając Równik zatrzymamy się na krótką prezentację.
 
13:00 – Przyjazd do The Samburu Sopa Lodge – pięknie położony nowo otwarty lodge.
Po powitaniu i zameldowaniu w obozie przewidziany jest obiad i krótki czas na odpoczynek po trudach podróży.
 
16:00 – wyjazd na pierwsze foto safari po Parku Narodowym Samburu.
Przez wielu Samburu jest uważany za najbardziej fotogeniczny park narodowy Kenii – półpustynny charakter parku, unikalne krajobrazy, przepiękne zachody i wschody słońca powodują, iż na pewno nie zabraknie nam tematów do fotografowania. Zebry Grevy’ego żyrafy siatkowane, gerenuki to gatunki które można zobaczyć tylko w tym parku. Na terenie parku występuje ponad 360 gatunków ptaków jak i większość typowych dla Kenii ssaków. Większość zwierząt przebywa najczęściej nad brzegami Ewaso Nyiro, a niższa i rzadsza niż w południowych parkach trawa powoduje, że znacznie łatwiej je tu wypatrzeć (i sfotografować).
 
18:30 – powrót do obozu na kolację i wymianę wrażeń

16–17 maja
Pełne dwa dni spędzimy na fotograficznym safari po Parku Narodowym Samburu. W programie przewidujemy poranne i popołudniowe safari (w godzinach południowych świat zwierzęcy zamiera, a światło słońca w zenicie utrudnia wykonanie ciekawych fotografii). W programie również wizyta w lokalnej wiosce Samburu – plemienia blisko spokrewnionego z Masajami. Śniadania, obiady i kolacje w obozie.

18 maja
Po śniadaniu przejazd do Naro Moru River Lodge
Fotografować będziemy panoramę Mount Kenia – najwyższej góry w Kenii. Lodge słynie także z bogactwa ptaków więc tematów do fotografowania na pewno nie zabraknie.

19 maja
06:30 – wczesne śniadanie i po wymeldowaniu z obozu wyjazd w kierunku Jeziora Nakuru leżącego w Wielkim Rowie Tektonicznym.
14:00 – przyjazd do Sarova Lion Hill Lodge
Po powitaniu i zameldowaniu zjemy obiad w restauracji hotelowej.
 

16:00 – popołudniowe safari po Parku Narodowym Lake Nakuru.
Park ten rozsławiły na cały świat olbrzymie stada flamingów gromadzące się nad brzegami jeziora zdarza się, że ich liczba przekracza milion. Oprócz flamingów brzegi jeziora są doskonałym miejscem do obserwacji pelikanów i licznych ptaków brodzących. Park szczyci się również największą populacją białego nosorożca w Kenii.
 
18:30 powrót do obozu
20:00 – kolacja i nocleg

20 maja
06:30 – poranne safari po terenie parku
09:30 – po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu udamy się na jeszcze jedno foto safari nad brzegami Lake Nakuru po czym opuścimy park i pojedziemy w kierunku Lake Naivasha. Planowany czas przejazdu to 1,5 godziny
15:00 przyjazd do The Lake Naivasha Sopa Lodge – pięknego nowego ośrodka położonego bezpośrednio nad brzegami jeziora.
17:00 – spróbujemy naszych sił w fotografowaniu ptaków gromadzących się nad brzegami jeziora
20:00 – kolacja i nocleg w The Lake Naivasha Sopa Resort

21 maja
Po śniadaniu udamy się do hotelowej przystani i małymi łódkami udamy się na Crescent Island. W czasie godzinnego rejsu obserwować będziemy wyłaniające się z wody hipopotamy. Cały dzień spędzimy na Crescent Island – pięknym sanktuarium zwierzęcym – jednym niewielu miejsc w Kenii, gdzie można bezpiecznie opuścić samochody i spacerować wśród stad gnu, gazel Granta i Thompsona, żyraf, impali… Jedynymi drapieżnikami na półwyspie są pytony – przy odrobinie szczęścia może uda nam się je zaobserwować. Ze względu na bezpieczeństwo i niezaprzeczalne piękno na Crescent Island nakręcono wiele scen „Pożegnania z Afryką”.
Powrót do Lake Naivasha Sopa Lodge – kolacja i nocleg
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.1s.