Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Publikacje  >  FotoGeA.com – Pakistan, Gwatemala, Maroko i … Podlasie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

FotoGeA.com – Pakistan, Gwatemala, Maroko i … Podlasie
Dodał: Marcin Pawlak 23.11.2011
Reportaże z Pakistanu, Maroka, Gwatemali. Propozycja weekendowego wypadu na Podlasie. Fotograficzne porady i recenzje oraz mnóstwo dobrych zdjęć. Czyli jest co czytać i oglądać w nowym numerze FotoGeA.com


Redaktor naczelny FotoGeA.com Marek Waśkiel opowiada o nowym numerze:
Nieustannie staramy się aby artykuły i zdjęcia zamieszczane w FotoGeA.com największym polskim e-magazynie o fotografowaniu i podróżach opisywały miejsca nietuzinkowe. Chcemy też by znane okolice były pokazywane z odmiennej, niezauważanej do tej pory strony.
 
Dlatego w najnowszym listopadowym numerze, który jest już do pobrania polecamy szczególnie dwa reportaże: Łukasza Supergana z Pakistanu – pięknego kraju, który ostatnio nie jest najlepiej kojarzony oraz Kasi Staniszewskiej z Maroka, przez które podróżowała samotnie odwiedzając m.in. festiwal muzyki Gnawa (rzecz jasna omijając szerokim łukiem popularne kurorty).


Na największym targu w Gwatemali cały dzień spędziła Julia Zabrodzka. Jej obserwacje są nie tylko ciekawe z socjologicznego punktu widzenia ale pomogą Ci w przyszłych zakupach na innych targach Ameryki Środkowej. Miłośnikom rodzimych zakątków proponujemy weekendową trasę po Podlasiu.. tuż zza Bugiem. Pomimo, że nie jest to daleko to wiele miejsc czeka jeszcze na swoich odkrywców.Spora jest jak zwykle dawka wiedzy o fotografii i fotografowaniu. Traktuje o nich felieton Wojtka Walczuka, recenzje książek i nowości rynkowych m.in. pierwsze opinie po redakcyjnym teście SONY NEX7 i praktyczne poradniki np. o tym jak archiwizować zdjęcia po powrocie z podróży. Wszystkie artykuły jak zwykle w FotoGeA.com są zilustrowane wieloma dobrymi i oryginalnymi zdjęciami.


Po prostu: dobre zdjęcia to wizytówka i jeden z atutów miesięcznika.
 
Bardzo ciekawie prezentuje się w tym numerze stała rubryka "Plusy dodatnie i plusy ujemne", w której oceniane są zdjęcia Czytelników przysłane do redakcji FotoGeA.com.


FotoGeA.com jest elektronicznym magazynem o fotografowaniu i podróżach, czyli dwóch rzeczach, które w życiu są najciekawsze. Co ważne jest całkowicie bezpłatny. Redakcja publikuje go w formacie pdf możliwym do przeczytania na monitorze każdego komputera.


Miesięcznik stworzyła wiosną 2010 r. grupa znajomych i przyjaciół, których połączyły dwie pasje: fotografia (foto) oraz podróżowanie i poznawanie Ziemi (greckie słowo gē oznacza ziemię). Tak właśnie powstał tytuł miesięcznika FotoGeA. W czerwcu tego roku portal Fotoblogia.pl uznał FotoGeA.com za jeden z 5 najciekawszych polskich internetowych magazynów o fotografii. Natomiast w sierpniu FotoGeA.com został wyróżniona jako "Wybór Ekspertów" w rankingu e-magazynów ukazujących się w sieci dokonanym przez miesięcznik "PRESS".
 
FotoGeA.com jest magazynem skierowanym do szerokiego grona fotoamatorów i miłośników podróżowania. Aby otrzymać mailem link, z którego można bezpłatnie pobrać swój egzemplarz miesięcznika FotoGea.com w formie elektronicznej (plik PDF) wystarczy odwiedzić stronę: www.fotogea.com
i wypełnić zamieszczony tam króciutki formularz (podając tylko swój adres email oraz imię).
 
Pod adresem www.fotogea.com działa redakcyjny blog.
 
Natomiast pod adresem www.fotogea.com dostępne jest bezpłatne archiwum z poprzednimi wydaniami tego interesującego magazynu.

Więcej informacji: www.fotogea.com

Zobacz także:
Recenzja: Nieznane twarze Marilyn Monroe
Panoramy w fotografii podróżniczej
Fotografia podróżnicza - porady na dobry początek
Neutralne filtry szare połówkowe w fotografii krajobrazowej
MAKRO – kilka porad na dobry i... tani początek
Rajd Dolnośląski - warsztaty fotograficzne w wydaniu Akademii Nikona

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.935s.