Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  E-5 - nowy flagowiec Olympusa


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Panoramiczne monitory komputerowe o proporcjach obrazu 16:10 niemal idealnie spełniają zasady Złotej Proporcji?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

E-5 - nowy flagowiec Olympusa
Dodał: Marcin Pawlak 14.09.2010
Już na targach Photokina profesjonalni fotografowie będą mogli po raz pierwszy wziąć do ręki nową cyfrową lustrzankę Olympus. Nowy flagowy model E-5 to aparat który zniesie wszystko, co jest w stanie znieść fotograf…


Informacja prasowa:
Bezpośredni następca nagradzanego modelu E-3, aparat E-5 powstał w oparciu o iście terenowy lekki i sztywny korpus wykonany ze stopu magnezu, który zapewniając odporność na kurz i zachlapania sprawia, że aparat może śmiało realizować najcięższe, wymagające ogromnej wytrzymałości zadania.


Nowy flagowy model łączy w sobie kompatybilność z obiektywami Cztery Trzecie oraz niezwykle wydajny procesor obrazu, co gwarantuje fotografie najwyższego kalibru. Wspólnie z powszechnie cenionym systemem obiektywów ZUIKO DIGITAL nowy 12.3 megapikselowy sensor High Speed Live MOS oraz procesor obrazu TruePic V+ technologią Fine-Detail Processing zapewniają ostrzejsze i bogatsze w szczegóły obrazy niż te uzyskiwane z porównywalnych lustrzanek. E-5 ustanawia nowy standard niezawodności, szybkości działania i kreatywności. Poza unikalnym, opracowanym przez Olympus systemem redukcji kurzu opartym o filtr ultradźwiękowy, aparat dysponuje 3 calowym nachylanym ekranem VGA LCD, zapewnia czas otwarcia migawki do 1/8000 sek. oraz zdjęcia seryjne z prędkością 5 kadrów na sekundę, czułości ISO do wartości 6400, filmowanie HD, bezprzewodowe sterowanie błyskiem oraz dziesięć Filtrów Artystycznych. Wraz z E-5 profesjonaliści mogą rozwijać swoją kreatywność w zasadzie w każdych warunkach. Jeśli oni je zniosą, wytrzyma to także aparat.
Światowej klasy niezawodność
Gdy robi się naprawdę ciężko i warunki stają się trudne, profesjonalny fotograf może sięgnąć po cyfrową lustrzankę Olympus. Opracowany specjalnie dla doskonałej jakości i sprawności działania w ekstremalnych warunkach model E-5 zapewnia swoim posiadaczom pełen komfort niezawodnej pracy. Wykonany ze stopów magnezu lekki korpus jest nie tylko odporny na kurz i zachlapania, ale przede wszystkim jest niezwykle wytrzymały. Specyfikacja E-5 sprawia, że aparat ten z powodzeniem zapewnia niewodność tak ważną dla profesjonalisty – począwszy od czołowego w branży systemu zabezpieczenia przed kurzem w postaci filtra ultradźwiękowego aż po 100% pokrycie w celowniku pola kadru. Niezależnie od tego gdzie przyjdzie wykonywać zdjęcia i jak niesprzyjające warunki będą tam panować, użytkownicy aparatu E-5 mogą ufnie skoncentrować się na tym co najistotniejsze: kadrowaniu ujęć, które staną się światowej klasy zdjęciami.Światowej klasy jakość obrazu
W modelu E-5 wprzęgnięto innowacje Olympus z zakresu cyfrowego obrazowania, aby zapewnić profesjonalnym fotografom narzędzie o godnej podziwu, przełomowej wręcz sprawności działania. Jakość obrazu nie ma sobie równych. W porównaniu z konkurującymi cyfrowymi lustrzankami, zdjęcia prezentują się z większym bogactwem szczegółów i są ostrzejsze – co uzyskano dzięki unikalnemu połączeniu poszczególnych funkcji. Procesor obrazu TruePic V+ z nową technologią Fine-Detail Processing wykorzystuje wyrafinowane algorytmy, by stworzyć wrażenie wyższej rozdzielczości w porównaniu ze zdjęciami z innych aparatów o tej samej liczbie pikseli, a jednocześnie nowy sposób przewarzania danych redukuje poziom tzw. pseudo-kolorów oraz efekt mory, które niekorzystnie wpływają na jakość obrazu w gorszych systemach. Nowa technologia wydobywa nowy potencjał z 12,3-megapikselowego sensora High Speed Live MOS jak również z systemu obiektywów ZUIKO DIGITAL tak ceniony i podziwianych przez fotografów i prasę.


Łącznie, wszystkie wspomniane tu komponenty przyczyniają się do uzyskiwania wyjątkowych fotografii z najwyższą jakością obrazu, jaką kiedykolwiek uzyskano w lustrzankach Olympus. Ponadto, niezależnie od obiektywu, jaki zostanie wybrany, do wzbogacenia jakości obrazu przyczynia się także możliwość zastosowania czułości ISO aż do wartości 6400. Bezprzewodowe sterowanie fleszem, tryb wielokrotnej ekspozycji oraz dziesięć Filtrów Artystycznych sprawiają, że twórczy zapał i pomysły mogą swobodnie rządzić w czasie każdej sesji zdjęciowej. W lustrzance E-5 zadebiutuje spektakularny filtr artystyczny Olympus określany jako Dramatyczna Tonacja (Dramatic Tone), który przy jednym naciśnięciu spustu migawki generuje wirtualny obraz o wysokim zakresie dynamicznym (HDR). Wszystkie filtry artystyczne można stosować do zdjęć oraz filmów HD, które E-5 rejestruje w nieskazitelnym formacie 720p / 30 klatek na sekundę. Wraz z wbudowanym mikrofonem monofonicznym, złączem mikrofonu stereofonicznego oraz interfejsem HDMI, ta cyfrowa lustrzanka jest pełni przygotowana, by rejestrować filmy wypełniające w pełnym formacie ekrany telewizorów HD. Dodajmy jeszcze, że zastosowanie w aparacie gniazd dla kart SD oraz CompactFlash zapewnia dodatkową pojemność zapisu dużych plików formowych.Światowej klasy prędkość
Dla najwyższej klasy profesjonalnych fotografów prędkość jest sprawą kluczową – i E-5 bynajmniej nie rozczarowuje w tym zakresie. Aparat posiada powszechnie chwalony napęd ultradźwiękowy we wbudowanym systemie stabilizacji obrazu, super szybki 11-punktowy system autofocusa z podwójnie krzyżowymi sensorami, aby dzięki temu można było w pełni wyraziście uchwycić w kadrze nawet najszybciej poruszające się. Poziome i pionowe linie sensorów oznaczają, że system ten efektywnie zbiera dane z 44 różnych punktów, aby właściwie ustawić ostrość. Właściwości aparatu takie jak czas otwarcia migawki do 1/8000 oraz możliwość wykonywania zdjęć seryjnych z prędkością 5 kadrów są doskonale uzupełniane przez kolejne charakterystyczne dla Olympus rozwiązanie: wszechstronny 3 calowy nachylany ekran VGA LCD zbudowany z 921 000 punktów. Duży ekran i doskonały czas reakcji niezwykle ułatwiają reporterską fotografię akcji, nawet w sytuacjach, gdy musimy robić zdjęcia pod nietypowym kątem.
 
Aparat E-5 będzie dostępny od października 2010 r.


E-5 podstawowe funkcje i właściwości:

Niezawodność
 • Odporny na kurz i zachlapania, lekki, sztywny korpus wykonany ze stopów magnezu
 • System ochrony przez kurzem oparty o filtr ultradźwiękowy
 • Wizjer o dużym powiększeniu zapewniający 100% pokrycie pola kadru
 • Trwała szybka migawka o przetestowanej żywotności 150 000 cykli pracy


Jakość obrazu
 • Niezwykle efektywna, korzystająca z napędu ultradźwiękowego wbudowana stabilizacja obrazu
 • 12.3 efektywnych megapikseli sensora High Speed Live MOS
 • Nowy procesor obrazu TruePic V+
 • Czułość ISO 6400
 • Dziesięć filtrów artystycznych z fascynującym nowym filtrem Dramatycznej Tonacji
 • Tryb wielokrotnej ekspozycji
 • Wbudowana lampa błyskowa z funkcją bezprzewodowego sterowania zewnętrznymi lampami błyskowymi
 • Kompatybilność z obiektywami standardu Cztery Trzecie


Szybkość działania
 • Live View z szybkim systemem AF korzystającym z 11 podwójnie krzyżowych sensorów
 • czas otwarcia migawki do 1/8000 sek. i zdjęcia seryjne wykonywane z częstotliwością 5 kadrów na sekundę

Inne ważne funkcje
 • 3 calowy ekran HyperCrystal LCD o rozdzielczości 921 000 punktów, odchylany w dwóch płaszczyznach
 • Filmowanie HD, 720p 30 klatek na sekundę
 • Złącze mikrofonu stereofonicznego
 • Gniazdo kart SD oraz CompactFlash
 • Bracketing ekspozycji z krokiem 2 i 7 kadrów
 • Elektroniczna poziomnica w wizjerze
 • Wygodna obsługa odtwarzania za pomocą dwóch pokręteł i przycisków kursora


Strona producenta: www.olympus.pl
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.385s.