Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Dziś wernisaż Albom.pl


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Dziś wernisaż Albom.pl
Dodał: Błażej Organisty 09.10.2015
Wernisaż wystawy Albom.pl 9 października o godz. 18.00 w Galerii FF w Łodzi. Albom.pl to prezentacja około stu archiwalnych fotografii odnalezionych w miejscowościach położonych przy polsko-białoruskiej granicy.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Albom.pl to prezentacja około stu archiwalnych fotografii, odnalezionych w miejscowościach położonych przy polsko-białoruskiej granicy przez ekipę fotografów i historyków, która w ramach projektu „Fotograficzna wyprawa archeologiczna na polsko-białoruskie pogranicze” odwiedziła siedem miejscowości: dwie po polskiej stronie granicy (Gródek i Kleszczele) oraz pięć po białoruskiej (Kamieniec Litewski, Łunna, Sopoćkinie, Wołkowysk i Wołpa), a w nich ponad 60 domów, gdzie zeskanowała blisko 2300 archiwalnych fotografii z 44 prywatnych zbiorów i 3 dużych kolekcji należących do miejscowych pasjonatów starej fotografii. Miejscowości zostały wybrane ze względu na bogatą i nierzadko trudną historię, zróżnicowanie kulturowe i narodowe, niedużą ilość materiału fotograficznego w archiwach, a także dlatego, że organizatorzy projektu mieli tam przewodników.

Wolkowysk, Albom.pl


Wszystko zaczęło się w 2013 roku, kiedy to grupa polskich i białoruskich pasjonatów, a w wśród nich Grzegorz Dąbrowski (kurator wystawy, ceniony i wielokrotnie nagradzany fotograf, dziennikarz oraz społecznik) postanowiła przejrzeć domowe archiwa mieszkańców pogranicznych terenów. Badacze z obu krajów wyjechali po to, by poznać trudną, wspólną historię, uchronić przed zniszczeniem stare fotografie i ocalić od zapomnienia wspomnienia mieszkających tam ludzi. Prawdziwą perełką było dla nich odnalezienie bogatego zbioru zdjęć fotografa z Kleszczel – Jerzego Kostko, odnalezionego wśród trocin na strychu jego domu. Sąsiedzi uważali, że całe jego archiwum zostało wyrzucone na śmieci. Fotografował swoje miasteczko przez pół wieku – od lat 20. do 60. XX wieku. Przez jego atelier przewinęli się wszyscy mieszkańcy miasteczka z tego okresu. Ich portrety prezentowane są na wystawie. Będzie też można zobaczyć odbitki innych wiejskich fotografów.

Albom.pl
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.913s.