Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Dwa spotkania w Zachęcie


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Dwa spotkania w Zachęcie
Dodał: Sebastian Kuniszewski 18.04.2008
21 oraz 23 kwietnia w warszawskiej Zachęcie odbędą się ciekawe spotkania z fotoedytorką, Anną Brzezińską-Skarżyńską oraz fotografem Leszkiem Szurkowskim. Oba spotkania zorganizowano w sali kinowej (wejście od ul.Burschego), wstęp wolny.


Poniedziałek, 21 kwietnia godz. 18:00 - Anna Brzezińska-Skarżyńska w trakcie spotkania opowie o kulisach pracy fotoedytora oraz fotografii reportażowej i prasowej, którą zajmuje się zawodowo.
 
Zafascynowana reportażem w wielu jego aspektach, ciekawa młodych talentów, przez trzynaście lat współorganizowała Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej. Ostatnio była współautorką wystawy "Solidarność – początek drogi" oraz kuratorką wystawy fotografii z Nowej Huty "802% Normy". Jak sama mówi, praca fotoreportera prasowego wymaga: zapału, szybkości, obrotności, spostrzegawczości, odporności psychicznej, odwagi, siły fizycznej i pogodzenia się z wielokrotnym rozstaniem z rodziną.

''Wieś w Świętokrzyskim, 1980'' - Anna Brzezińska-Skarżyńska

Anna Brzezińska-Skarżyńska – w latach 1990 – 2004 pracowała jako fotoreporterka i kierowniczka zespołu fotoreporterów dziennika „Rzeczpospolita”; miała istotny wpływ na zmianę stylu fotografii zamieszczanych w gazecie. Od 2006 roku pracuje w Polskiej Agencji Prasowej, gdzie jest redaktorem naczelnym i dyrektorem redakcji fotograficznej. Prace Anny Brzezińskiej-Skarżyńskiej publikowały m.in.: "Kurier Polski", "Tygodnik Solidarność", "Rzeczpospolita", "Liberation", "Corriere della Sierra", "La Croix", "Frankfurter Algemaine Zeitung", "New York Times", "The Independent", "The Daily Telegraph", "The Times", "Die Welt", "New Herald Tribune", "La Epoca", "La Stampa", "The Guardian", "Kurier- Austria", "Chicago Tribune", "Asashi Shimbun".


Środa, 23 kwietnia godz. 18:00 - spotkanie z Leszkiem Szurkowskim z cyklu Fotografia Polska po 1945 roku "STILL-A-LIFE / MARTWA-A-NATURA 1968-2008"

''Ekiben, Japanese walks, 1996'' - Leszek Szurkowski

Leszek Szurkowski urodził się w 1949 roku w Poznaniu. Z zawodu leśnik. Zrobił doktorat i habilitację w zakresie fotografii i multimediów. Zajmuje się fotografią, fotoilustracją i projektowaniem graficznym (głównie książek i wydawnictw). Od 1972 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Uczestniczył w przeszło 50 krajowych i międzynarodowych wystawach indywidualnych i ponad 150 wystawach zbiorowych. Fotografie Szurkowskiego publikowane były w takich czasopismach jak: "Communication Arts Magazine", "Graphis", "Graphic Excellence USA", "Masters of Photography", "APA Awards Book", "Photo District News", "Applied Arts" i "Pozytyw".

Miasto: Warszawa
Lokalizacja: Narodowa Galeria Sztuki Zachęta
Ulica: Plac Małachowskiego 3
Adres WWW: www.zacheta.art.pl

Zobacz także:
Nagrody CYBERFOTO 2008
Wystawa Carlosa Saury w Królikarni
Ogłoszono zwycięzców konkursu Sony World Photography Awards w kategorii Amatorzy
Dawno temu w Afryce...

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.407s.