Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Discover Europe tylko do niedzieli!


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Discover Europe tylko do niedzieli!
Dodał: Błażej Organisty 22.04.2016
Już po raz trzynasty studenci z całej Europy stoją przed szansą zaistnienia w świecie fotografii. To właśnie dzięki konkursowi Discover Europe 2016 fotografie młodych osób, ukazujące ich własną, unikalną wizję Europy, zostaną poddane ocenie profesjonalistów i nagrodzone. Liczyć się będzie świeżość, unikalność i niepowtarzalność spojrzenia na Stary Kontynent. Nadsyłanie zdjęć trwa do 24 kwietnia.


Istotą konkursu jest uchwycenie oblicza współczesnej Europy widzianej oczami jej młodych mieszkańców. To właśnie fotografia, dająca tak szerokie możliwości przekazu, pozwala w najpełniejszy sposób przekazać i zrozumieć problemy przykuwające uwagę młodych Europejczyków.

Discover Europe 2015


Organizator konkursu, Erasmus Student Network, za cel stawia sobie budowanie wspólnoty między odrębnymi społecznościami młodych ludzi, którzy w ramach konkursu mają możliwość wymiany swoich doświadczeń, inspiracji i poglądów. Poprzednie dwanaście edycji konkursu zdążyło już udowodnić, z jaką dumą młodzi Europejczycy potrafią reprezentować miejsca, z których się wywodzą. Pokazując tradycje i zwyczaje swoich przodków, pozwalają innym dostrzec piękno Europy. Inicjatywa ta została doceniona m. in. przez Parlament Europejski, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które objęły nad wydarzeniem patronat honorowy.

W tym roku Polska została podzielona na dwa regiony – północny i południowy – w ramach których zostaną wyłonione i nagrodzone najlepsze zdjęcia. Dalej zostaną one przekazane do etapu centralnego, w którym poznamy ostatecznego zwycięzcę.

Discover Europe 2015


Uczestnicy mogą przesyłać swoje zdjęcia w 3 głównych kategoriach:
  1. Citizen of Europe (Obywatel Europy) - w tej kategorii organizatorzy czekają na zdjęcia przedstawiające rozmaite oblicza Europejczyków.
  2. My Europe, my Home (Mój kawałek Europy) – zgłosić tu można zdjęcia przedstawiające ciekawe miejsca i krajobrazy w Europie.
  3. Surprise me, Europe! (Europo zaskocz mnie!) – w tej kategorii organizatorzy szukają najlepszych prac przedstawiających śmieszne lub intrygujące sytuacje, które miały miejsce w Europie.

Po zakończeniu okresu zgłaszania zdjęć, przeprowadzone zostaną etapy lokalne, podczas których wybrane zostaną najlepsze fotografie w danym regionie. Razem ze zdjęciami nadesłanymi przez studentów zagranicznych, poddane one zostaną selekcji w etapie centralnym. Tu, osobistości środowisk związanych z fotografią i podróżami, m. in. Marek Kamiński, spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu zdjęć, wyłonią te najbardziej wyróżniające się. Konkurs zakończy się uroczystą galą, w której uczestniczyć będą laureaci i wszystkie osoby zaangażowane w konkurs.

Discover Europe 2015


Na zwycięzców czekają nagrody: vouchery na wyjazdy ze Student Travel, programy do obróbki graficznej firmy Corel – 15 zestawów, w skład których wchodzą Paintshop PRO X8 Ultimate ML Minibox oraz Paintshop PRO X8 Ultimate ML Minibox oraz legitymacje ubezpieczeniowe ISIC. Co więcej, autorzy najlepszych zdjęć będą mogli wziąć udział w wycieczkach studyjnych do Parlamentu Europejskiego, gdzie oprócz zwiedzania atrakcji turystycznych Brukseli czy Strasburga oraz znajdujących się tam budynków parlamentu, zapoznają się z obowiązkami, przywilejami oraz codziennym życiem europosłów. Do wygrania są również kursy fotograficzne oraz językowe.

Więcej informacji: discovereurope.esn.pl

Zobacz także:
Polacy wyróżnieni w konkursie Sony
Konkurs ''Fotograficzne abstrakcje'' rozstrzygnięty!
7. Ogólnopolski Studencki Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia
Marcowa odsłona konkursu Olympusa
Konkurs Fotografuj.pl trwa do czwartku!
Konkurs Fotograficzny Miasto
Kolejny odsłona konkursu Olympusa
Konkurs ''Uwielbiam czerń i biel'' rozstrzygnięty!
Konkurs Uchwyć Kolor rozstrzygnięty!
Konkurs Przyroda Ojczysta
Konkurs fotograficzny w ramach FILM VIDEO FOTO
Targi FILM VIDEO FOTO w Łodzi
Obóz fotograficzny dla dzieci i młodzieży w Bieszczadach
Konkurs Świeć się z Energą rozstrzygnięty!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.735s.