Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Digital Director 2.0 od Manfrotto


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Digital Director 2.0 od Manfrotto
Dodał: Błażej Organisty 22.12.2015
Manfrotto przestawia nową wersję aplikacji Digital Director 2.0, jest to aktualizacja aplikacji do urządzenia Manfrotto Digital Director. Aplikacja została wyposażona w nowe intuicyjne rozwiązania dla profesjonalistów i entuzjastów fotografii i realizacji wideo, którzy chcą tworzyć zdjęcia jeszcze wygodniej.


Aplikacja Digital Director 2.0 jest dostępna w App Store. Posiada nowe i ulepszone funkcje w szczególności:

Zdalne sterowanie światłem
Nowa aplikacja Digital Director 2.0 nie tylko pozwala na kontrolowanie wszystkich głównych funkcji lustrzanek Nikona i Canona, ale zmienia iPada w innowacyjny interfejs umożliwiający pełną kontrolę lamp ledowych Manfrotto Lykos i Litepanels Astra, nawet do 13 lamp jednocześnie, za pośrednictwem Bluetooth. Światła mogą być zdalnie kontrolowane: włączane i wyłączane, ustawianie poziomu jasności i temperatury barwowej, łączone lamp w grupy oraz skonfigurowane ustawień scen oświetleniowych bezpośrednio z iPada.

Focus Peaking (próbkowanie ostrości) i filtr Zebra
Poza podstawowymi ustawieniami, aplikacji Digital Director 2.0, dostępne są nowe funkcje. Zaimplementowany Focus Peaking (próbkowanie ostrości) pozwala na dwie opcje: zmianę intensywności filtra i możliwość wyboru koloru wartości szczytowych (czerwony, niebieski, zielony lub żółty). Dodatkowo, nowy filtr Zebra pomaga dostosować ekspozycję za pomocą wzoru paskowego, w postaci wskazań obszaru prześwietlenia lub niedoświetlenia obrazu.

Intuicyjna postprodukcja zdjęć
Nowa aplikacja w wersji 2.0 oferuje nowe narzędzia w obszarze postprodukcji: dowolne kadrowanie lub z zachowaniem proporcji ustalonej proporcji, efekt rozmycia i zmianę nasycenia kolorów. Wraz z istniejącymi funkcjami (obracanie, zmiana kontrastu i jasności, sprawdzenia histogramu i informacji EXIF), aplikacja pozwala na wprowadzenie końcowych ustawień zdjęć dotknięciem zaledwie jednego para na ekranie iPada.

Digital Director 2.0


Dzięki nowej aplikacji Digital Director 2.0, która integruje nowe i ulepszone funkcje - można sterować nowymi lampami ledowymi Manfrotto Lykos i Litepanels Astra, łatwiej ustawić ostrość za pomocą funkcji Focus Peaking (próbkowanie ostrości), filtr Zebra ułatwia kontrolować ekspozycję, dostępne są nowe funkcje edycji zdjęć w procesie postrodukcji, stworzenie galerii zdjęć i sortowanie, możliwość oceny i wyboru zdjęć oraz udostępniania plików JPEG bezpośrednio z Digital Directora przez transfer FTP i e-mail. Urządzenie Manfrotto Digital Director jest teraz ulepszone i posiada większe możliwości w sparciu profesjonalnych i zaawansowanych miłośników realizacji obrazu, aby praca była bardziej efektywna i intuicyjna.

Digital Director 2.0


Urządzenie współpracuje z lustrzankami cyfrowymi Canon i Nikon oraz iPadem mini 3 i 2. Wbudowany w Digital Director dedykowany procesor (ARM Cortex-A8) jest interfejsem między dwoma urządzeniami i umożliwia komunikację protokołu aparatu w pełni zrozumianego i kontrolowanego przez iPada.

Strona producenta: www.manfrotto.com

Zobacz także:
Nowe lampy Manfrotto - część 1
Nowe lampy Manfrotto - część 2
Sky HDR: nowa aplikacja Sony
Aktualizacje Nikon D4s i D750
Aktualizacja Post Focus od Panasonic
Aktualizacja Sony alfa 7 II dostępna od dziś
Manfrotto 190 Go!
Aktualizacja Sony A7RII
Nowe akcesoria do GoPro od Manfrotto
Manfrotto i National Geographic prezentują nowe torby

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.375s.