Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Digital Director 2.0 od Manfrotto


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Digital Director 2.0 od Manfrotto
Dodał: Błażej Organisty 22.12.2015
Manfrotto przestawia nową wersję aplikacji Digital Director 2.0, jest to aktualizacja aplikacji do urządzenia Manfrotto Digital Director. Aplikacja została wyposażona w nowe intuicyjne rozwiązania dla profesjonalistów i entuzjastów fotografii i realizacji wideo, którzy chcą tworzyć zdjęcia jeszcze wygodniej.


Aplikacja Digital Director 2.0 jest dostępna w App Store. Posiada nowe i ulepszone funkcje w szczególności:

Zdalne sterowanie światłem
Nowa aplikacja Digital Director 2.0 nie tylko pozwala na kontrolowanie wszystkich głównych funkcji lustrzanek Nikona i Canona, ale zmienia iPada w innowacyjny interfejs umożliwiający pełną kontrolę lamp ledowych Manfrotto Lykos i Litepanels Astra, nawet do 13 lamp jednocześnie, za pośrednictwem Bluetooth. Światła mogą być zdalnie kontrolowane: włączane i wyłączane, ustawianie poziomu jasności i temperatury barwowej, łączone lamp w grupy oraz skonfigurowane ustawień scen oświetleniowych bezpośrednio z iPada.

Focus Peaking (próbkowanie ostrości) i filtr Zebra
Poza podstawowymi ustawieniami, aplikacji Digital Director 2.0, dostępne są nowe funkcje. Zaimplementowany Focus Peaking (próbkowanie ostrości) pozwala na dwie opcje: zmianę intensywności filtra i możliwość wyboru koloru wartości szczytowych (czerwony, niebieski, zielony lub żółty). Dodatkowo, nowy filtr Zebra pomaga dostosować ekspozycję za pomocą wzoru paskowego, w postaci wskazań obszaru prześwietlenia lub niedoświetlenia obrazu.

Intuicyjna postprodukcja zdjęć
Nowa aplikacja w wersji 2.0 oferuje nowe narzędzia w obszarze postprodukcji: dowolne kadrowanie lub z zachowaniem proporcji ustalonej proporcji, efekt rozmycia i zmianę nasycenia kolorów. Wraz z istniejącymi funkcjami (obracanie, zmiana kontrastu i jasności, sprawdzenia histogramu i informacji EXIF), aplikacja pozwala na wprowadzenie końcowych ustawień zdjęć dotknięciem zaledwie jednego para na ekranie iPada.

Digital Director 2.0


Dzięki nowej aplikacji Digital Director 2.0, która integruje nowe i ulepszone funkcje - można sterować nowymi lampami ledowymi Manfrotto Lykos i Litepanels Astra, łatwiej ustawić ostrość za pomocą funkcji Focus Peaking (próbkowanie ostrości), filtr Zebra ułatwia kontrolować ekspozycję, dostępne są nowe funkcje edycji zdjęć w procesie postrodukcji, stworzenie galerii zdjęć i sortowanie, możliwość oceny i wyboru zdjęć oraz udostępniania plików JPEG bezpośrednio z Digital Directora przez transfer FTP i e-mail. Urządzenie Manfrotto Digital Director jest teraz ulepszone i posiada większe możliwości w sparciu profesjonalnych i zaawansowanych miłośników realizacji obrazu, aby praca była bardziej efektywna i intuicyjna.

Digital Director 2.0


Urządzenie współpracuje z lustrzankami cyfrowymi Canon i Nikon oraz iPadem mini 3 i 2. Wbudowany w Digital Director dedykowany procesor (ARM Cortex-A8) jest interfejsem między dwoma urządzeniami i umożliwia komunikację protokołu aparatu w pełni zrozumianego i kontrolowanego przez iPada.

Strona producenta: www.manfrotto.com

Zobacz także:
Nowe lampy Manfrotto - część 1
Nowe lampy Manfrotto - część 2
Sky HDR: nowa aplikacja Sony
Aktualizacje Nikon D4s i D750
Aktualizacja Post Focus od Panasonic
Aktualizacja Sony alfa 7 II dostępna od dziś
Manfrotto 190 Go!
Aktualizacja Sony A7RII
Nowe akcesoria do GoPro od Manfrotto
Manfrotto i National Geographic prezentują nowe torby

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Spod przymkniętych powiek

Oniryczne pejzaże, senne wizje, tajemnicze mikroświaty, wyobrażone sceny, nierealne obrazy i fantastyczne zestawienia, czekamy na wsze zdjęcia ukazujące to, co nas otacza, w sposób zaskakujący, abstrakcyjny i niecodzienny…
Spod przymkniętych powiek
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[18.06.2018]
Autor:
Goka
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.591s.