Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Cztery nowe jasne obiektywy od firmy Samyang


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Cztery nowe jasne obiektywy od firmy Samyang
Dodał: Przemysław Imieliński 21.09.2015
Samyang poinformował dziś o planach wprowadzenia do sprzedaży w pierwszej połowie października br. czterech nowych bardzo jasnych szkieł stałoogniskowych oraz dwóch obiektywów filmowych.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Nowe modele obiektywów Samyanga to: Samyang 21 mm F1.4 oraz 50 mm F1.2, które w edycji przeznaczonej dla bezlusterkowców będą miały również swoje wersje wideo. Będą to odpowiednio Samyang 21 mm F1,5 oraz 50 mm F1.3. Wszystkie konstrukcje trafią do sprzedaży w pierwszej połowie października br.

Obiektyw Samyang 21 mm F1,4


Samyang 21 mm F1,4 ED AS UMC CS
Samyang 21 mm F1,4 ED AS UMC CS to szerokokątny obiektyw manualny zaprojektowany do pracy z bezlusterkowcami dysponującymi matrycami w formacie APS-C. Można nim rejestrować artystyczne zdjęcia dzięki unikatowej kombinacji szerokiego kąta widzenia i małej głębi ostrości. Jest to model idealny do fotografowania architektury, krajobrazów, wykonywania zdjęć reporterskich, a nawet portretowych.

Obiektyw Samyang 21 mm F1,4


Samyang 21 mm F1,4 ED AS UMC CS oferuje maksymalny otwór względny o wartości F1,4. Dzięki niemu oraz minimalnej odległości ostrzenia 0,28 m można nim wykonywać ciekawe zbliżenia zachowując jednocześnie szerszą perspektywę. Konstrukcja optyczna zbudowana jest z 8 soczewek ułożonych w 7 grupach, wśród nich znajdują się 3 elementy asferyczne i 1 element o niskiej dyspersji. Za kontrolę przenikania światła i ograniczenie powstawania refleksów świetlnych odpowiadają znakomite i sprawdzone powłoki antyodblaskowe Ultra Multi Coating (UMC).

Obiektyw Samyang 21 mm F1,4


Niemal kołową przysłonę tworzy 9 listów, które w połączeniu z maksymalnym otworem przysłony F1,4 są w stanie zaoferować bardzo plastyczne obrazy z pięknym efektem bokeh. Obiektyw jest bardzo solidnie wykonany i kompaktowy, dzięki wykorzystaniu stopów aluminium również bardzo lekki. Dołączana do zestawu osłona przeciwsłoneczna zapobiega wpadaniu ostrego i bocznego światła do obiektywu.

Obiektyw Samyang 21 mm F1,4


Dostępne mocowania: Canon M, Fuji X, MFT i Sony E.

Konstrukcja optyczna obiektywu Samyang 21 mm F1,4
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.197s.