Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Carl Zeiss zapowiada nowe mocowania obiektywów kinematograficznych Compact Prime CP.2


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Carl Zeiss zapowiada nowe mocowania obiektywów kinematograficznych Compact Prime CP.2
Dodał: Marcin Pawlak 31.03.2011
Rok po zaprezentowaniu nowej serii obiektywów kinematograficznych Compact Prime CP.2 Carl Zeiss zapowiada wprowadzenie dwóch kolejnych mocowań bagnetowych: E i MFT.


Carl Zeiss zapowiedział, że na trwających w dniach 9-14 kwietnia targach NAB w Las Vegas zaprezentuje obiektywy kinematograficznej serii Compact Prime CP.2 z nowymi mocowaniami bagnetowymi: MFT (Micro 4/3) oraz E (z tego mocowania korzystają aparaty Sony NEX, kamkorder NEX-VG10 oraz zaprezentowana parę dni temu profesjonalna kamera NEX-FS100)


Nowe mocowania bagnetowe obiektywów serii CP.2.

Wersja MFT powinna być dostępna od marca, na wersję z bagnetem E trzeba będzie poczekać do czerwca. Przypomnijmy, że dostępne do tej pory mocowania to PL (Arri), EF (Canon) i F (Nikon).
 
Dokładnie rok temu, Carl Zeiss zaprezentował serię obiektywów Compact Prime CP.2 podczas targów NAB w Las Vegas. Są to pierwsze obiektywy z systemem wymiennych mocowań, stworzonym specjalnie dla filmowania z kamerami HDSLR. Od tego czasu nastąpił znaczny wzrost popytu na obiektywy CP.2 wśród filmowców i fotografów, zapewniając dodatkowe funkcje filmowania. Carl Zeiss dodaje nowy rozdział w sukcesie obiektywów Compact Prime CP.2.

Rodzina obiektywów Zeiss CP.2

"Z tymi nowymi mocowaniami, odpowiadamy na wiele życzeń naszych klientów, prosząc by używali obiektywów z nowymi kamerami HD", powiedział Holger Sehr, Product Manager obiektywów Cine Carl Zeiss AG, Dział Obiektywów Cine.
"Dzięki systemowi wymiennych mocowań, teraz dla pięciu różnych systemów kamer – PL, EF, MFT, F oraz E – nasze kompaktowe obiektywy Compact Prime CP.2 zapewniają doskonałą elastyczność w użytkowaniu, mogą być wykorzystywane w wielu różnych segmentach rynkowych i są atrakcyjne dla odbiorców".
Dzięki wymiennym mocowaniom i formacie 24x36 mm, te najnowsze obiektywy Carl Zeiss są niezwykle kompaktowe i wszechstronne.
Podczas Targów NAB, Carl Zeiss zaprezentuje wszystkie dziewięć stałoogniskowych obiektywów Compact Prime CP.2 od 18 do 100 mm, które dzięki nowym mocowaniom mogą być używane z wieloma różnymi kamerami — poczynając od profesjonalnych kamer SLR, poprzez profesjonalne kamery kinematograficzne i telewizyjne. Co więcej, obiektywy Compact Prime CP.2 są kompaktowe i posiadają wytrzymałą konstrukcję, tak by w pełni sprostać wymaganiom operatorów filmowych i fotografów na planie.


Strona producenta: www.zeiss.com

Zobacz także:
BenQ GL2440HM – monitor full HD LED
Firmware 1.0.9 dla Canona EOS 60D
Foto-relacja z podróży do Birmy
Toshiba STOR.E STEEL S i STOR.E ALU 2S teraz w wersji do 2TB
Dwa nowe showroomy prezentujące plotery i drukarki
Prezentacje aparatów Fujifilm w różnych miastach Polski
Fotografia studyjna dla wszystkich
Simp-Q - mobilne studia fotografii bezcieniowej

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.401s.