Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  BWA w Katowicach zaprasza na bezpłatne warsztaty fotograficzne


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

BWA w Katowicach zaprasza na bezpłatne warsztaty fotograficzne
Dodał: Marcin Pawlak 06.04.2010
Katowicka Galeria Sztuki Współczesnej BWA organizuje bezpłatne warsztaty dla osób interesujących się fotografią i chcących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w jej zakresie.


Warsztaty mają na celu przybliżenie uczestnikom fotografii – zarówno w wymiarze teoretycznym, jak i praktycznym. Program łączy w sobie zajęcia wykładowe, oparte na pokazach slajdów, podczas których zostaną omówione tematy związane z historią fotografii i wybranych nurtów, dzieł oraz twórców charakterystycznych dla różnych gatunków. Warsztaty obejmą szerokie spektrum tematów – począwszy od tych podstawowych, umożliwiających wykonywanie poprawnych zdjęć – dotyczących zasad kompozycji i techniki wykonywania zdjęć, jak i bardziej szczegółowych zagadnień, jak fotografia krajobrazu, reportaż, portret, fotografia sportowa czy reklamowa oraz cyfrowa obróbka obrazu. Część praktyczna będzie polegała na wspólnych ćwiczeniach fotograficznych oraz omówieniu prac uczestników warsztatów.


Udział w warsztatach powinien być doświadczeniem rozwijającym wrażliwość plastyczną i świadomość fotograficzną oraz umiejętności związane z wykonywaniem zdjęć i obsługą aparatu. Nabyta podczas warsztatów wiedza jest dla uczestników punktem wyjścia dla dalszych poszukiwań w obszarze zainteresowań fotograficznych oraz zapewnia podstawowe informacje i umiejętności dla rozwijania fotograficznych zainteresowań. Zajęcia będą odbywać się w soboty przez ok. 2 miesiące. Podczas rekrutacji uczestnicy zobowiązani są do poinformowania czy posiadają własny cyfrowy aparat fotograficzny z możliwością manualnych ustawień.

DLA KOGO: bezpłatne warsztaty dla osób interesujących się fotografią i chcących zgłębić swoją wiedzę i umiejętności w jej zakresie

GDZIE: BWA w Katowicach, Al. Korfantego 6

KIEDY: start 17 kwietnia 2010, cykl 10 spotkań odbywających się w sobotnie przedpołudnia

ZGŁOSZENIA: chętni proszeni są o zgłaszanie się drogą mailową do 15 kwietnia na adres: astaszow@gmail.com. W mailu proszę podać imię, nazwisko oraz kontaktowy numer telefonu. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zobacz także:
Fotograficzne pożegnanie z wrocławskim Dworcem Głównym (przed remontem)
Warsztaty fotograficzne w Bieszczadach
Przygoda z fotografią - szkolenie z obsługi Photoshop-a dla fotografów
26-gigapikselowa panorama Paryża
XVI Biennale Fotografii Górskiej
Konkurs "Śląska Fotografia Prasowa 2009" rozstrzygnięty!

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.629s.